Ana sayfa Kars Ne Yenir İçilir Özkar Süt Ürünleri Kars

Özkar Süt Ürünleri Kars

4627
0

Özkar Süt Ürünleri yazısıyla merhabalar. Kars’ta en iyi kaşarcı kim, Kars’ta en iyi peynir hangisi ve en iyi Kars gravyeri nereden alınır diye düşünüyorduk.

Özkar Süt Ürünleri
Özkar Süt Ürünleri Kars

Kars sokaklarında yanıla yakıla dolaşırken sora sora bulduğumuz bir dükkana girdik. Kars’ın en iyi kaşar peyniri ve balı nerede satılır diye sizin için ufak bir araştırma yapalım derken tavsiyeler üzerine hoş sohbet İsmail amca ile oğlu Cem’in işlettiği, Özkar Süt ve Gıda’ya ulaştık.

Gerçek bal nasıl anlaşılır
İsmail Amca

Özkar Süt Hakkında

Özkar Süt Ürünleri, 1985 yılında kurulmuş ve geçen 35 yılı aşkın süre içinde değil Kars’a tüm Türkiye‘ye gerçek Kars lezzetlerini ulaştırmayı başarmış müstesna bir dükkan. Özkar Kars son teknoloji ekipmanlarla geleneksel tadı ve ruhu koruyarak bal, süt ve süt ürünlerinin üretimini yapıyor.

Bölgeyi ve bölge arıcısını çok iyi tanıyan aile müessesesi nesillerdir bu bölgede yaşıyor. Öz-kar, açıkçası süt ürünleri işine girerken bölgenin doğal ve verimli yapısını iyi kullanarak markanın çok güçlü bir özelliği haline getirmeyi başarmış.

Kars'ta bal nereden alınır

Özkar Süt Ürünlerindeki her ürün, özenle seçilerek getiriliyor ve müşterilerin beğenisine sunuluyor. Biz de Karslıların kahvaltılık ürünlerini aldığı ve Doğu Ekspresi‘ne gelenlerin uğramadan gitmediği bu dükkanın ürünlerini denedik. Bize göre Kars’ta kaşar ve gravyer peyniri nereden alınır diye soran okuyucularımıza verebileceğimiz en iyi cevaplardan biri burasıdır.

Kars Kaşarı

Bu yazıda da sizlerle hem ürünlere ait deneyimlerimizi hem de ehlinden öğrendiğimiz bilgileri paylaşmaya çalışacağız.

Özkar Süt ve Süt Ürünleri dükkanına girip biraz sohbet ettikten sonra ilk olarak Kars kaşarı tadımı ile başladık. Açıkça söylemek gerekirse bugüne kadar yediğimiz, marketlerden aldığımız kaşarlardan bariz bir lezzet farkı var. Buradaki kaşarı tattıktan sonra “Daha önceden ne yedik acaba?” diye düşünmeden edemedik.

Kars'ın en iyi kaşar peyniri

Kars Gravyeri

Daha sonra Özkar Süt’te Kars gravyer peynirini tattık. Gravyer, kaşara göre daha yoğun sütle yapılan ve yapılış aşamaları açısından kaşardan farklılaşan ve açıkçası biraz daha zahmetli süreçler sonucunda elde edilen bir peynir çeşidi. Gravyer peynirler, tekerlek büyüklüğünde ve en küçüğü 85 kg ve kesilerek satılıyor.

Kars gravyeri
Kars Gravyeri

Gerçek Bal Nasıl Anlaşılır? VİDEO

Maalesef ki, gıda terörü de diye bir gerçek var ve kimi zaman bilmeden aldığımız, yediğimiz çoğu şey bize yarar yerine zarar veriyor. Bal da bundan nasibini almış ürünlerden biri. 4 kuşaktır gıda sektöründe olan İsmail amcadan öncelikle hakiki yani iyi bal nasıl anlaşılır bunu öğrendik ve sizlerle de paylaşmak istedik. (Özkar Süt sahibi İsmail amcanın anlatımıyla aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.)

Bu kadar övdüğümüz ürünleri siz de muhakkak deneyimlemek istemiş ya da tükettiğiniz ürünleri gözden geçirip “Acaba biz ne yiyoruz?” ve ardından “Kars nerede, ben nerede… Nereden ve nasıl ulaşacağım bu ürünlere?” demiş olabilirsiniz.

En iyi Kars gravyeri nereden alınır

Sizi ümitsizliğe sevk etmeden bir müjde verelim. Tesislerde/suni ortamlarda değil de doğal yollarla yapılan bu ürünlere ulaşmak için Kars’a gitmenize gerek yok. www.ozkarsut.com uzantılı internet adreslerinden İsmail amcaya veya Cem’e ulaşıp sipariş verdiğiniz takdirde, 3 gün içerisinde gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz bu ürünler İstanbul‘daki sofranızda bile olabilir.

Özkar Süt Kars adres telefon

Kars’a yolunuz düşerse ya da yok ben şimdiden siparişimi vereyim deyip Özkar Süt ‘e telefon ile ulaşırsanız bizden selam söylemeyi unutmayın.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Kars Restoranları için linke tıklayın.

Özkar Süt Ürünleri İletişim

Adres: Yusuf Paşa Mahallesi, Halit Paşa Caddesi No: 83 Merkez / Kars
Telefon: 0474 223 20 93

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleMilkbar Brother’s Kars
Sonraki makaleKars Kaz Evi
İstanbul'da doğdum. Üsküdar Anadolu Lisesinden mezun oldum. Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı'nda lisans eğitimimi tamamladım. Şu an Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumlarda psikolojik danışman olarak çalışıyorum ve Yıldız Teknik Üniversitesi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimime devam ediyorum. Okumayı, gezmeyi ve keşfetmeyi çok seviyorum.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here