Ana sayfa Gaziantep Ne Yenir İçilir Özikizler Künefe Antep

Özikizler Künefe Antep

Özikizler Künefe, 1986 yılında doğan ikiz oğullarından esinlenerek Gaziantep‘te Mehmet Usta tarafından sadece 3 masa ile açılıp, günümüzde Türkiye‘nin 4 şehrinde 7 şube ile hizmet veren büyük bir marka haline gelmiş.

Amaçları; kaliteden ödün vermeden standart lezzeti, açtıkları tüm şubelerde yaşatmak. Farklı bakış açıları ve köklü kültürleri ile Özikizler Künefe ‘yi ailece işleten ikiz kardeşler, çıraklıktan ustalığa, ardından işletmeciliğe nasıl geçtiklerini gururla anlatıyorlar. Mutfağa girmeden ve künefeyi bilmeden bu işi yapmanın mümkün olmadığını biz de tahmin edebiliyoruz.

Özikizler Künefe

Hasan Hüseyin kardeşler, ürünlerinde kullandıkları tüm malzemelerin doğal ve yörelerinden temin ediyorlar. Antep fıstığı, sade yağ, tuzsuz peynir ve çiğ kadayıf künefe yapabilmek için gerekli en temel malzemeler arasında yer alıyor.

Özikizler Künefe ‘de dikkatimizi çeken en önemli ayrıntı inovatif bir işletme olması. Bilinen ürünlerin dışında, farklı tarzlarda hazırlanan ürünlerde gözden kaçmıyor. Genç ve dinamik ekibin sürekli gelişmeye yönelik atılan adımlara katkısı çok büyük.

Gaziantep Özikizler Künefe

Özikizler Künefe tatlı çeşidine göre 3 farklı fıstık kullanıyor. Fıstık konusunda da kaliteden asla taviz vermiyorlar. Spesiyal ürünlerinde mutlaka tane fıstık kullanıyorlar. Tatlıların yanında veya içinde sunulan süt kaymağı da günlük olarak taze temin ediliyor.

Antep Özİkizler Künefe

Özikizler Künefe, Türkiye’de pek çok künefeciye örnek teşkil eden bir sunum yapıyor. Künefe ile birlikte taze süt, meyve çeşitleri, özel yapım meyveli veya sade dondurma ve Antep fıstığı ikram ediliyor. Hem göze hem mideye hitap eden bu eşsiz sunum, daha tatlınız gelmeden midenizi bayram ettiriyor. Bu sunum şeklini şuanda Türkiye’de çığ gibi büyüyen künefe furyasında görmeniz mümkün. Esin kaynaklarının ise Özikizler olarak kesinlikle kendileri olduklarını özellikle belirtiyorlar. 🙂

İstediğiniz çeşitleri bir tepside yarı yarıya da yaptırabilirsiniz. 2 ürün arasında kaldıysanız eğer hiç üzülmeyin. Biz özellikle spesiyalleri denemek istediğimizden bu şekilde tercih ettik. Hatta hiç seçim yapamıyorum, hepsini denemek istiyorum diyorsanız “Altısı Bir Arada” seçeneği bile mevcut.

Gaziantep'te künefe Özikizler Künefe de yenir

Özikizler Künefe Çeşitleri

Klasik künefe çeşitlerinin dışında biraz Özikizler Spesiyal ürünlerinden bahsetmek istiyorum.

Kaymaklı Billuriye VİDEO

Kaymaklı Billuriye, cennet çamuru olarak da bilinen, bol kaymak ve bol fıstık içeren Özikizler Künefe Spesiyal ürünüdür.

Bade Sultan

Bade Sultan, üzerinde baklava hamuru kullanılan tek künefe çeşidi, bol fıstık tanesi ve bol kaymak içeriyor. Denediğiniz hiçbir künefeye benzemeyen Öz İkizler spesiyal ürünü olan Bade Sultan mutlaka denenmesi gereken bir tatlı.

Fıstıkzade

Öz İkizler Künefe ‘nin dillere destan Fıstıkzadesi, künefenin üzerine döşenmiş fıstık tanelerinden oluşuyor. Adından da anlaşıldığı üzere bol Antep fıstıklı bu çeşit fıstıklı künefeye doyumu sağlıyor.

Fıstıkzade Özikizler Künefe
Fıstıkzade

Hasır Kadayıf

Adını hasır şeklindeki üretiminden alan kadayıf, sade severler için oldukça leziz bir seçenek.

Cevizli Kadayıf

Bir diğer Özikizler Künefe Spesiyali olan Cevizli Kadayıf mutlaka denenmesi gereken tatlılardan bir tanesi. Bol cevizin kadayıf ile birleştiği eşsiz lezzet.

Peynirli Künefe

Özel Urfa peynirinden üretilen künefe, sadelikten yana olan tatlı severler için tercih edilebilecek özel bir lezzet.

Altısı Bir Arada

Özikizler Künefe ‘de eğer hangi tatlıdan yiyeceğinize karar veremiyorsanız mutlaka “Altısı Bir Arada” tercih edin, hiçbir tatlı aklınızda kalmayacaktır. Muhteşem görüntüsü ile “Altısı Bir Arada” hem göze hem mideye hitap eden muhteşem bir lezzet tepsisi.

Çilekli dondurma Özikizler Künefe
Çilekli Dondurma

Çilekli Dondurma

Özel üretim sade dondurma ve çilek ile üretilen kesme dondurmayı yediğinizde yoğun süt tadı damağınızda iz bırakıyor.

Eşsiz sunumları, güler yüzlü hizmetleri ve farklı bakış açıları ile Gaziantep’te künefenin tanımını değiştiren bir mekan burası. Bize göre Gaziantep’te künefe nerede yenir diye soracaklara vereceğimiz ilk adreslerden biridir Özikizler Künefe.

Özikizler Künefe Gaziantep

Antep’te bulunan 3 şubesi dışında, Şanlıurfa, Ankara ve İstanbul şubeleri ile de künefe sevenlere hizmet vermeye devam ediyorlar. Hedefleri ise Türkiye’nin hemen hemen her yerinde olmak ve vatandaşı gerçek künefe ile tanıştırmak.

Gaziantep’e kadar gelmişken şöyle güzel bir künefe yiyelim diyecek olursanız Özikizler Künefe ‘nin İbrahimli, Üniversite veya Karataş şubelerinden birine mutlaka uğrayın.

Türkiye’nin neresinde hangi şubeye giderseniz gidin, eşsiz Özikizler Künefe lezzetlerini denerken bizi de hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Gaziantep Restoranları için linke tıklayın.

Özikizler Künefe Adres ve Telefon

Adres: Yeditepe Mahallesi, 102216 Cadde No: 19/D Şahinbey / Gaziantep
Telefon: 0342 501 12 12 – 0342 501 22 00

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleMetanet Katmer Gaziantep
Sonraki makaleŞaşı Gurme Antep
İstanbul doğumluyum. İzmit’te yaşayan Karadenizli bir ailenin en küçük üyesiyim. 2013 yılından beri Gıda Mühendisi olarak çalışmaktayım. Seyahat etmeyi, sokak sokak gezip keşfetmeyi seviyorum. Deniz, doğal hayat ve hayvan sevgisi yaşama sevincim. 3 yıl kadar gönüllü olarak çalıştığım TEGV ve çocuklar da en sevdiklerim, özlediklerim...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here