Ana sayfa Gaziantep Ne Yenir İçilir Lobby Coffee Gaziantep

Lobby Coffee Gaziantep

674
0

Lobby Coffee yazımız Gaziantep‘te kahve nerede içilir sorusunun cevabı ve aynı zamanda Gaziantep’te kahvenin tanımını değiştiren bir mekana ait. Gaziantep’te pek benzeri olmayan bir mekanda, üçüncü nesil kahvecilik yapan Lobby Coffee ‘deyiz.

Antep’te gelenekselliğinden vazgeçmeyen birçok kişi olsa da, Lobby Coffee bu algıyı kırmaya pek bir niyetli. Kahve çekirdeğinin her rengini görebileceğiniz bu mekan en mükemmel kahveleri hazırlayabilmek için makineleri tamamen uzaklaştırmış. Baristalarıyla çeşit çeşit kahveyi sizler için hızlı bir şekilde hazırlayıp en lezzetli kahveye ulaşmanızı sağlıyorlar.

Lobby Coffee Gaziantep
3. Nesil Kahveci

Üçüncü Nesil Kahvecilik

Beş yıldır Gaziantep’te en iyi kahveyi yapan Lobby Coffee ailesi başta sadece üçüncü nesil kahvecilik yapıyormuş. Sonrasında mekana özellikle kahvenin yanına yakışacak leziz tatlıları eklemişler, bir de keyiflerine düşkün olanlar için tüm bu tatlı kahve keyfini nargileyle birleştirmek isteyen müşterilerine cevap vermişler. Eh hal böyle olunca da Lobby Coffee ‘de insanın kahvesini yudumlarken zevkten dört köşe olmaması için hiçbir sebep bırakmamışlar.

Dondurma Lobby Coffee Gaziantep

profiterol Lobby Coffee Gaziantep

İyi Kahve Nasıl Olmalı?

Kahve hakkında tam anlamıyla mekanın kahve babasıyla keyifli bir sohbet etme şansımız oldu. Kahve aslında içine girdiğinizde rahatlıkla kaybolabileceğiniz bir dünya. Sürekli yeni bir şeyler öğreniyor ve sürekli yeni bir şeyler keşfediyorsunuz. Dolayısıyla iyi kahve yapmak kahveyi çok araştırmaya bağlı bir yerde.

Gaziantep kahve Lobby Coffee

Bunun dışında iyi kahve yapmak istiyorsanız taze kavrulmuş çekirdekleri kullanmanız gerekiyor. Lobby Coffee ‘de çekirdeği en çiğ haliyle alıp kendileri kavuruyor ve uygun saklama koşullarında tazeliğini koruyacak şekilde saklıyorlar. Sonra taze taze kahveleri demliyor ve gerek oldukça kavuruyorlar.

Mesela aldıkları bir çeşit kahve çekirdeğinden 4 farklı kahve yapabiliyorlar. Bunların hepsi ayrı bir bilgi birikimi ve emek. Kahveye bu şekilde ayrı ayrı bilerek yaklaşmak lazım. Daha sonra her kahveyi denemek, deneye deneye de damak tadına uygun kahveyi bulabilmek gerekiyor.

üçüncü nesil dalga kahveciler Lobby Coffee Gaziantep

Lobby Coffee ‘ye gelen misafirler diğer kahvecilerden farklı ama hep aynı tatla karşılaşıyorlar. Hepsi tamamen kendi damak tatlarına göre denenmiş ve belli kıvama gelmiş kahveler. Bu sebepten ötürüde Lobby Coffee’yi sevenler geliyor mekana. Çünkü her geldiklerinde aynı memnuniyetle ayrılıyorlar. Önemli olan da bu zaten, müşteri ister Türk kahvesi ister bir Espresso istesin, kısa bir süre sonra burada Lobby’e özel olan ve kendisinin alıştığı tada kavuşması ve buradan ayrılırken kahvesinden memnun ayrılması muhtemel.

Türk kahvesi Lobby Coffee Gaziantep

En İyi Kahveci

Ben de tam bir kahve avcısıyım ve birçok yerde kahve deneyimi yaşayıp bu alanda birçok insanla sohbet etme fırsatım oldu. Ancak ben kahveyi bu kadar yaşayan, tırnaklarıyla kazıyarak kahvesini en iyi hale getirmeye çabalayan bir mekan daha görmedim.

Ayrıca kahve de kesinlikle mükemmeldi. Espresso’nun dertliğinin yanında yumuşaklık isteyenler, sadece kokusuyla bile mest olmayı sevenler, kahvenin kavrulmasını an be an izlemek isteyenler, Latte’sinin her bir bileşenini birbirine mükemmel bir şekilde karışmış olarak tam vaktinde içmek isteyenler için Gaziantep’te tek olan Lobby Coffee kesinlikle mükemmel bir fırsat!

Antep yeni nesil kahve Lobby Coffee

Artık siz de Antep’te her çeşit iyi kahveyi nerede içeceğinizi, biliyorsunuz.

Bir gün yolunuz Gaziantep’e düşer ve Lobby Coffee ‘ye uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Gaziantep Restoranları için linke tıklayın.

Lobby Coffee Adres ve Telefon

Adres: Emek Mahallesi, Gazi Ali Düşün Caddesi, Celal Doğan Parkı No: 15 Şehitkamil / Gaziantep
Telefon: 0342 999 67 09

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleLocca Cafe Gaziantep
Sonraki makaleHacıbey Kebapçısı Bursa Pideli Köfte
Merhabalar! Kadıköy doğumluyum. Babamın mesleğinden dolayı 8 yaşına kadar İstanbul, Adana ve İzmir gibi farklı şehirlerde bulunduktan sonra bir gastronomi merkezi olan Gaziantep'e yerleştim ve lise öğreniminin sonuna kadar burada kaldım. Şu anda İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Mimarlık öğrencisiyim. Farklı kültürlerde büyüyüp Antep kültürüyle yoğurulduğumdan yaptığım ve yediğim yemeğe fazlasıyla önem veririm. Dolayısıyla yemek yemeyi de yapmayı da çok severim. İşte böyle, olabildiğince gastronominin her alanıyla ilgilenen ve en büyük düşkünlüğü yemek olan biriyim.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here