Mutfak Zirvesi ve Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması 2017 | İTÜ

Mutfak Zirvesi ve Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması 2017 | İTÜ

İTÜ Gastronomi Kulübü bu yıl gastronomi alanında düzenlenmiş ilk ve tek sempozyum olan Mutfak Zirvesinin dördüncüsünü gerçekleştiriyor.

Gurmex olarak bizde bu harika etkinliğin medya sponsoruyuz. Herkesin katılımına açık olan Mutfak Zirvesi alanında uzman şefler, restoran yöneticileri, gurmeler ve şirket yöneticileri tarafından kendi seçtikleri bir konu üzerinde ziyaretçileri bilgilendiren sempozyumların yanı sıra çeşitli workshop eğitimleri ve sahne gösterileri düzenlenecek.

Mutfak Zirvesi kapsamında son katılım tarihi 5 mart olan “Lezzeti Yakala” isimli bir de Fotoğraf Yarışması düzenleniyor. Yarışmaya Türkiye‘nin her yerinden katılım sağlanabilirken aynı zamanda yarışmaya hak kazanmış fotoğraflar Mutfak Zirvesi açılışında sergilenecek. Yarışmanın jüri üyeliklerini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Yusuf Murat ŞEN, ünlü yemek fotoğrafçıları Mehmet ATEŞ ve Erkin ÖN yapıyor. Yarışma ile ilgili tüm detaylar bu makalenin sonunda yer alıyor.

İTÜ Mutfak Zirvesi 2017 Medya Sponsoru Gurmex

Bu sene 13-14-15 Mart 2017 tarihlerinde İTÜ Maçka Mustafa Kemal Amfisi‘nde gerçekleştirilecek Mutfak Zirvesi, Türkiye‘nin her yerinden 600’ü aşkın katılımcı ve 10’un üzerinde konuşmacıyı ağırlayacak. Yani bir bakıma tatların dünyası aynı çatı altında İTÜ‘de buluşuyor.

Mutfak Zirvesi @itugastronomi‘nin gönüllülük esaslı çabalarıyla gerçekleştirilip, profesyonel anlamda adını duyurmuş önemli firmaların sponsorluk desteğiyle sürüyor. Ana sponsorluğu Gurme Carrefoursa, Altın sponsorluğu Usla Akademi, gümüş sponsorluğu Storiame‘nin üstlendiği bu güzel organizasyonun medya sponsoru olmaktan bizde büyük mutluluk duyuyoruz.

Mutfak Zirvesi için tüm detaylar için www.itugastronomi.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması 2017

İTÜ Gastronomi KulübüMutfak Zirvesi kapsamında fotoğraf çekmeyi seven amatör veya profesyonel herkese açık “Lezzeti Yakala” isimli süper bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Teması yiyecek ve içecek olan yarışmada Lezzeti yakalamak için tabaklara bağlı kalmamak gerekiyor. Malum lezzet sadece tabakta değil sokakta ve hayatın her noktasında karşımıza çıkabilir.

Mutfak Zirvesi ve Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması 2017 İTÜİTÜ Mutfak Zirvesi 2017

Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması Ödülleri:

  • 1. ye 2000 TL değerinde CarrefourSA marketlerinde geçerli alışveriş çeki.
  • 2. ye 1000 TL değerinde CarrefourSA marketlerinde geçerli alışveriş çeki.
  • 3. ye USLA Akademi’den 2 kişilik Workshop Eğitimi.

Son başvuru tarihi 05 Mart 2017. Kaçırmayın, lezzetle kalın!

Yarışma Kuralları

1- Çektiğiniz fotoğrafları #lezzetiyakala ve #gurmecarrefourSA hashtag’leri ile birlikte İTÜ Gastronomi Kulübü‘nün veya CarrefourSA Gurme‘nin sosyal medya hesaplarından (facebook ve instagram) herhangi birinde  paylaşılmalıdır. Fotoğraflara @itugastronomi ve @gurmecarrefoursa resmi hesapları da etiketlenmelidir.

2- Fotoğrafların orijinal hali; JPEG formatında, çözünürlüğü 300 dpi ve kısa kenarı ise en az 2200 piksel olmalıdır. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraf en az 2 MB büyüklüğünde ve çözünürlüğünün 150-300 dpi olması gerekmektedir. İTÜ Gastronomi Kulübü fotoğrafın aslını talep etme hakkını saklı tutar.

3- Fotoğraf üzerinde renk, kontrast ve kadraj düzenlemeleri dışında dijital manipülasyon yapılamaz.

4- İsim vb. imza niteliği taşıyan yazıların fotoğrafın üzerinde bulunması durumunda yarışma kapsamında fotoğraf değerlendirilmeye alınmayacak ve sergide yayımlanmayacaktır.

5- Katılımcıların her iki sosyal medya hesabına da fotoğraf atma zorunluluğu yoktur.

6- Her katılımcı istediği kadar fotoğraf ile yarışmaya katılabilir. Fakat bir katılımcının gönderdiği fotoğraflardan yalnızca biri ödül kazanabilir.

7- Yarışma kapsamında değerlendirilecek fotoğraflar yiyecek ve içecek temalı olmalıdır.

8- Yarışma, yaş gözetmeksizin amatör/profesyonel tüm fotoğrafçıların katılımına açıktır.

9- Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Mutfak Zirvesi ve Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması 2017 İTÜMutfak Zirvesi İTÜ Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması

10- Katılımcılar yarışmaya yalnızca kendi adlarına katılabilirler. Başkası adına katılım yapılamaz.

11- Fotoğrafların sadece çeken kişiye ait olması ve daha önce hiç bir sitede yayınlanmamış olması gerekmektedir. Aksi halde katılımcı diskalifiye edilecektir.

12- Şiddet ve pornografik unsurlar içeren fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.

13- İTÜ Gastronomi Kulübü, hile yapan katılımcıları diskalifiye etme hakkını saklı tutar.

14- Yarışma sonunda kazananların isimleri, İTÜ Gastronomi Kulübü tarafından yazılı ve dijital mecralarda ( internet, dergi, pop malzemesi vs.) reklam ve tanıtım amaçları için süresiz olarak, dilediği zaman ve şekilde kullanılabilir.

15- Yarışmaya katılan herkes yukarıda belirtilen tüm koşulları kabul etmiş sayılır.

Yarışma Sonuçları:

1- Yarışma sonuçları 9-10/03/2017 tarihinde açıklanacaktır.

2- Sergi için seçilen fotoğraflar ve fotoğrafçıların isimleri İTÜ Gastronomi Kulübü‘nün itugastronomi.com web adresinde yayımlanacaktır.

2- İTÜ Gastronomi Kulübü‘nün 13-14-15 Mart 2017 tarihli Mutfak Zirvesi‘ndeki Lezzeti Yakala Fotograf Sergisi‘nin açılış töreninde kazananlara ödülleri takdim edilecektir.

3- Sergide yer almaya hak kazanan fotoğrafçılara KATILIM SERTİFİKASI verilecektir.

4- Kazananlar ödüllerini teslim alırken, kişisel bilgilerinin doğruluğunu ispat etmek amacıyla nüfus cüzdanını ibraz etmeleri gerekiyor.

5- Kazanılan ödül devredilemez, değiştirilemez veya iade edilemez.

Mutfak Zirvesi veya Lezzeti Yakala Fotoğraf Yarışması ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa info@itugastronomi.com mail adresinden İTÜ Gastronomi Kulübü‘ne ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın