Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir Mahmut Usta Osmanlı Mutfağı Karaköy

Mahmut Usta Osmanlı Mutfağı Karaköy

943
0

Mahmut Usta Osmanlı Mutfağı Karaköy yazısıyla merhaba gözü tok karnı açlar. İstanbul Karaköy’de yolüstü dikkatimizi çeken ve ilk fırsatta keşif için geldiğimiz Mahmut Usta Osmanlı Mutfağı ‘na atıyoruz oltaları…

Mahmut Usta Osmanlı Mutfağı
Mahmut Usta Karaköy – Mamıt Ista 🙂

Türk-Osmanlı Yemekleri

Mahmut Usta Osmanlı Mutfağı lokantası Türk-Osmanlı mutfağının unutulmaya yüz tutmuş geleneksel lezzetlerini tencere yemekleri şeklinde servis ediyor. Kapıdan daha ilk girdiğinizde şık bir lokantaya geldiğiniz hissediyorsunuz. Fakat bakmayın mekanın öyle otantik girişine, açıkçası geçmişi çok eskiye dayanmıyor.

Kuzu tandır Mahmut Usta Osmanlı Mutfağı
Kuzu Tandır

Mahmut Usta Osmanlı Mutfağı’nda biz kuzu tandır, islim köfte ve kuru fasulye denedik. Yediğimiz yemeklerin genel olarak hepsi başarılıydı fakat “ooo süper” falan dedirtmedi. Ayrıca lokantada fiyatları biraz yüksek bulduğumu özellikle belirtmek isterim.

İslim köfte Mahmut Usta Osmanlı Mutfağı
İslim Köfte

İslim köftenin köftesi lezzetliydi fakat bir porsiyonu dolduracak kadar büyük değildi. Porsiyonu patates püresi ile tamamlamaya çalışmış olsalar da ben pek tatmin olmadım. Mahmut Usta Osmanlı Mutfağı bana göre İslim Köfte konusunda sınıfı geçemedi. 🙁

Kuru fasulye Mahmut Usta Osmanlı Mutfağı
Kuru Fasulye

Kuru fasulye ise bildiğimiz kuru fasulyeydi. Yani Lobya, İspir gibi karakteristik bir fasulye değildi. Ama çok iyi pişmiş, suyuna ekmek banılası güzel bir kuru fasulye olduğunu söyleyebilirim. Keza fasulyenin de suyunun da hakkını verdik. 🙂

Mahmut Usta Osmanlı Mutfağı Tencere yemekleri
Aha piştiği yer

Lokantadan birkaç resim daha paylaşıp deneyimimi nihayete erdirmek istiyorum. Mahmut Usta Osmanlı Mutfağı ‘nın ikinci bir şansı hak ediyor. Bir sonraki gidişimizde yaprak sarma, güveç ve farklı birkaç yemek daha denemeyi kesinlikle düşünüyorum.

Mahmut Usta Osmanlı Mutfağı Karaköy

Türk Osmanlı Yemekleri Mahmut Usta Osmanlı Mutfağı

Lokantanın sahibi ile çay eşliğinde yaptığımız ayaküstü sohbette tüm malzemelerinin yöresel olduğu konusunda oldukça ısrar etti. İki cümlesinden biri de açıkçası bu oldu. Mahmut Usta Osmanlı Mutfağı ‘nda lokantanın birçok noktasına da yöresel ürünleri koyup sergiliyorlar. 🙂

Karaköy Mahmut Usta Osmanlı MutfağıYolunuz bir gün Karaköy’e düşer ve Mahmut Usta Osmanlı Mutfağı ‘na uğrarsanız bizi de hatırlayın. Fiyat performans olarak çok mutlu etmese de tencere yemeklerini özleyenler için keyif verecek bir lokanta olduğunu düşünüyorum.

Sağlıcakla kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İstanbul Restoranları için linke tıklayın.

Mahmut Usta Osmanlı Mutfağı Adres ve Telefon

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Galata Şarap İskelesi Sokak No: 2 Karaköy – Beyoğlu / İstanbul
Telefon: 0212 574 07 00

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiayt Performans
Önceki makaleKarpi Beylerbeyi
Sonraki makaleÖz Kilis Kebap Salonu Fatih
Samsun doğumlu, Endüstri Mühendisi. En büyük hobisi Balık avı, 3 değerli sözcüğü "Ye... İç... Balık tut..." Aynı zamanda mekan avcısı ve gurme. Namı diğer Obur Hamsi. Kendisine kalırsa "Ne gurme ne de usta bir avcı... Obur bir hamsi, lezzet deryasında yolcu..."

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here