Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir Lades Menemen Beyoğlu

Lades Menemen Beyoğlu

709
0

Lades Menemen yazısıyla merhaba gözü tok karnı açlar. İstanbul Beyoğlu’nda sabah kahvaltılarımızın en önemli meralarından biri olan Lades Menemen ‘e uğrayacağız bu sefer.

Lades 1969 yılında ilk şubesini Tarlabaşı caddesi üzerinde muhallebici olarak açmış. 1972 yılında mekan sahibi kardeşler bir araya gelerek hizmet kalitesini arttırarak işleri büyütmüşler. 1986 yılında ise Lades Restaurant’ı kurmuşlar. İlk kurdukları Lades şu anda faaliyette değil. Sadece Sadri Alışık sokakta faaliyet gösteren karşılıklı iki dükkanları var.

Lades Menemen Menü

Yolumuz Taksim’ düştükçe biz Lades Menemen ‘e uğruyoruz. Biz bazen bal-kaymak, bazen sahanda yumurta, bazen de sırf sıcak ballı süt içmek için gitsek de Lades asıl menemeni ile ün yapmış bir mekandır.

Lades menemen beyoğlu
Sabırsız adam Çadırcı

Ben en çok sucuklu menemeni beğeniyorum burada, sucuğun kalitesi bana göre gayet iyi. Eğer hafif bir şeyler yemeye karar vermişsem ya da o gün spor yapmayı planlıyorsam 3 yumurtalı beyaz peynirli menemen tercih ediyorum.

Beyaz peynirli Lades Menemen
Beyaz Peynirli Menemen
Sucuklu Lades Menemen
Sucuklu Menemen

Özellikle yaz aylarında Çanakkale domatesin lezzetinin tavan yapmasıyla birlikte Lades Menemen olağanüstü güzellikte menemenler sunabiliyor. O yüzden domatesin bol olduğu aylarda gidersen ekstra bir keyif alma durumunuz söz konusu olabilir.

Lades Fiyat Listesi

Fiyatları da Taksim’de diğer mekanlara kıyasla gayet makul seviyelerde diyebiliriz.

Lades Menemen fiyatlar
2015 Fiyat Listesi
Lades menemen fiyat listesi
2019 Fiyat Listesi

Lades Menemen ‘de elbette sadece menemen yok. Benim tavsiyelerime uymak isterseniz menemene ek olarak tavuk suyu çorbasını da denemenizi öneririm. Ayrıca burada soğuk günlerde ballı sıcak süt şifa niyetine hüpletilebilir.

Tavuk suyu çorbası Lades Menemen
Şifa 1: Tavuk Suyu Çorba
Ballı sıcak süt Lades Menemen
Şifa 2: Ballı Sıcak Süt

Son zamanlarda oldukça popüler bir mekan haline gelen Lades’e hala gidemediyseniz özel bir zaman ayırıp denemenizi öneriyorum. Bir gün yolunuz Taksim İstiklal Caddesine düşerse Lades Menemen ‘e mutlaka uğrayın. Ve uğrarsanız bizi de hatırlayın.

Sağlıcakla kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İstanbul Restoranları için linke tıklayın.

Lades Menemen Adres ve Telefon

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi, İstiklal Caddesi, Sadri Alışık Sokak No: 14/A Beyoğlu / İstanbul
Telefon: 0212 251 32 03

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleButcha Steakhouse Ankara
Sonraki makaleNiyazi Usta Hamsiköy
Samsun doğumlu, Endüstri Mühendisi. En büyük hobisi Balık avı, 3 değerli sözcüğü "Ye... İç... Balık tut..." Aynı zamanda mekan avcısı ve gurme. Namı diğer Obur Hamsi. Kendisine kalırsa "Ne gurme ne de usta bir avcı... Obur bir hamsi, lezzet deryasında yolcu..."

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here