Ana sayfa Ankara Ne Yenir İçilir Butcha Steakhouse Ankara

Butcha Steakhouse Ankara

443
0

Butcha Steakhouse yazısını Ankara’da steakhouse tavsiyesi isteyen birçok okuyucum için kaleme aldım. Yakın çevremden steak ve burger nerede yeriz sorusunu çoğu zaman alıyorum. Dry Aged yöntemiyle dinlendirilmiş etleri ve enfes kuzu ürünleriyle mutlu eden Butcha Steakhouse Ankara’yı benzeri soruların cevabını arayan herkese öneriyorum.

Ankara’da en iyi steakhouse nerededir diye düşündüğünüzde kendinize verebileceğiniz cevap sayısı sınırlıdır. Butcha Steakhouse kesinlikle bu sorunun en iyi cevaplarından biridir.

Butcha Steakhouse Ankara

Ankara’da Steakhouse Tavsiye

Geçenlerde tavsiye üzerine değerli dostlarımla beraber Tepe Prime’da bulunan Butcha Steakhouse Restaurant’a gittim. Güler yüzlü bir karşılamanın ardından masamıza oturduk. Oturur oturmaz fırından yeni çıkmış sıcacık ekmeklerimizi leziz zeytin yağına batırarak, o ilk açlık halimizi az da olsa bastırdık.

Ankara Butcha Steak

Sonrasında içecek tercihimiz soruldu ve kırmızı şarap da mutabık kalarak siparişimizi verdik. Özellikle bu noktaya dikkat çekmek istiyorum dostlar; şarap sunumu çok özeldi.

Şarabı farklı bir dekantör eşliğinde hoş bir karafa çok yavaş bir şekilde boşaltarak önce göz zevkimizi doyurdular. O esnada şarabın o hoş kokusu etrafa yayıldı. Sonrasında da 2014 Arjantin üretimi Alamos Malbec marka kırmızı şarap da damak tadımızı doyurdu.

Şatobiryan Ankara
Şatobiryan

Ardından Butcha Steakhouse ‘da kendilerine has özel yöntemler ve uzun süren işlemlerle, ciddi bir emek harcayarak ürettikleri sosis, sucuk ve köftenin tadına baktık bayıla bayıla…

Ankara’dan Dünya’ya

Biz bu nefis lezzetleri tadarken mekânın kurucusu Sayın Osman Sungur Bey yanımıza geldi. Kendisinden mekanın kuruluşu ve hedefleri ile ilgili bilgiler aldık. Ankara’da steakhouse serüvenini başlatan Butcha Steakhouse lezzet yolculuğunun İstanbul, Dubai, Katar, Suudi Arabistan ve yakın zamanda Azerbaycan’a kadar ulaşacağını belirten Sungur, hedeflerinin bir Dünya Markası olmak olduğunu bizlere ifade etti.

Dana Lokum
Dana Lokum

Büyük bir gururla öğrendiğimiz bu bilgileri de aldıktan sonra keyfimiz daha da yerine geldi. Özellikle bir Ankara aşığı olarak Ankara’da steakhouse üzerine temelleri atılan bir markanın dünyaya yayılıyor olması beni çok mutlu etti.

Kaburga Ankara

Butcha Steakhouse ‘da tekrar masamıza dönecek olursak; lezzet şöleni o muhteşem kaburga resitali ile tüm hızıyla devam ediyordu. Yaklaşık 8 saat pişirilen o müthiş lezzet çok güzel bir şekilde parçalara ayrılıp baharatlandıktan sonra; yine farklı bir şekilde hazırlanmış, leziz bir püre ile ufak bir lavaşa sarılarak servis edildi bizlere…

Kuzu kafes Ankara
Kuzu Kafes

Açıkçası ben normalde eti bu formda sevmeyeceğimi düşünüp biraz ön yargılı yaklaştım önce, ama tadına bakınca yanıldığımı anladım ve bu lezzet benim favorim oldu. Tıka basa doymamıza rağmen cennet çamuru dedikleri; kadayıfın şerbet ve fıstıkla tavada ağır ağır piştiği, şerbetin etkisiyle kadayıfların birbiriyle bütünleştiği, üzerinde bolca fıstık ve kaymakla servis edilen o müthiş tatlıyı da yedikten sonra restorandan çok mutlu bir şekilde ayrıldık.

Steak burger Butcha Ankara

Butcha Steakhouse markasının yaratıcı ve kurucusu Sayın Osman Sungur Bey’e ve İşletme müdürü Sayın Bülent Altınbaş Bey’e her şey için teşekkür ediyor ve Ülkemizin adını Dünyanın başka birçok yerinde başarı ile duyurmalarını diliyoruz.

Butcha Steakhouse adres telefon

Ankara’da steakhouse için en iyi adres belli. Steak yemek için Butcha Steakhouse ‘a bir gün yolunuz düşerse bizi hatırlayın. Sevgiyle ve afiyetle kalın.

Butcha Steakhouse Menü hakkında detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Ankara Restoranları için linke tıklayın.

Butcha Steakhouse İletişim

Adres: Tepe Prime AVM, Eskişehir Devlet Yolu 9. km No: 266 Çankaya / Ankara
Telefon: 0312 285 11 12

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleAyıntap Sofrası Ankara
Sonraki makaleLades Menemen Beyoğlu
1973 Ankara doğumludur. Yükseliş Koleji ve Bilkent Üniversitesi mezunudur. Türkiye'nin önde gelen Enerji Firmalarından Ayen Enerji’de Enerji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Ankara'nın önde gelen birçok Sivil Toplum Kuruluşunda çeşitli görevlerde bulunmuştur. Ankara Cemiyet ve İş Hayatı içerisinde oldukça aktif olan Kutlu TAMAY, sosyal ve görsel medyayı en aktif şekilde kullanmaya çalışan, gezdiği gördüğü yediği içtiği her yerden, konuştuğu her kişiden kendisine alıntılar yapan, dersler çıkartan ve bu birikimlerini de insanlarla paylaşmaktan keyif alan biridir. Uzun zamandır Ankara’da çeşitli dergi, gazete, web sitesi ve sosyal medya mecralarında mekan ve gurme yazıları yazmaktadır.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here