Ana sayfa Beslenme & Sağlık Karbonatlı Su İçenler: Karbonatlı Su İçmenin Faydaları

Karbonatlı Su İçenler: Karbonatlı Su İçmenin Faydaları

Karbonatlı Su İçenler: Karbonatlı Su İçmenin Faydaları

Karbonatlı Su içenlere bir müjdemiz var! Günümüzü son zamanlarda en çok meşgul eden şeylerden biri malumunuz Karbonat! Peki karbonatlı suyun vücuda olan katkıları ve faydaları neler, Karbonatlı Su İçenler için önemli yararlı etkileri oluyor mu hadi gelin hep birlikte öğrenelim. Karbonatın faydalarını okuduktan sonra karbonatı evinizde mutlaka bulunduracağınızdan ve daha önce hiç içmediyseniz bile bu suyu içeceğinizden eminiz. 🙂

Karbonatlı Suyu İçmenin Yararları

Karbonatlı Suyun mide ekşimelerine oldukça iyi geldiği bilinir. Aynı zamanda gaz sıkışması, mide ağrısı gibi hastalıklardan da sizleri kurtarır. Diş beyazlatma gibi güzel bir faydası daha vardır. Diş minelerinde sararmalar hisseden bir kişi limon ve karbonat ikilisini birleştirerek dişlerine uyguladığı zaman beyazladığını fark edecektir. Karbonat iştah açar. Yemek yeme problemleri yaşayan ve iştahsızlık çeken bir kişi yemekten önce karbonatlı suyu içerse, bu onun iştahının açılmasına oldukça fazla yardımcı olur. Zor pişen ve sert olan besinlerin daha hızlı pişmesine yardımcı olur. Örneğin bir patatesi pişirirken içerisine bir kaşık karbonat eklerseniz yemeğin daha çabuk ve sık piştiğini de göreceksiniz.

Karbonatlı Su içmenin faydalarıKarbonatlı suyu içmenin faydaları

Cilde büyük faydası vardır. Peeling işlemlerinde de sıkça karbonat kullanılır. Aynı zamanda kötü kokulara karşı deodorant görevi görür. Vücudun iyi kokmasına ve ter bezlerini de yumuşatmasına yardımcı olur. El ve ayak kokularını ortadan kaldırır. Hatta ve hatta el ve ayak çatlamalarını düzelttiği bile söylenir. Sulandırma koşulu uygulanırsa eğer güneş yanığı acısını bile alır. Erkeklerin en büyük şikayetlerinden biri olan kepekleri ortadan kaldırır. Mutfak tezgahlarında veya mutfak ekipmanlarında kirli ve yağlı yüzeylerin daha çabuk temizlenmesini sağlar. Herhangi bir yere yapıştırılan yapışkanlı etiketlerin çıkarıldıktan sonra yer alan yapışkanlarını da temizler. Ayakkabı, giyecek gibi eşyalarınızın kokularını da ortadan kaldırır.

Kısacası karbonat, bulunmuş olan en mucizevi şeylerden bir tanesidir ve bolca tüketilmesinde sakınca yoktur.

Diğer faydanıza olacak Beslenme ve Sağlık yazıları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Gurmex'i instagramda takip edin
Önceki makaleElma Sirkesinin Yararları
Sonraki makaleArdıç Ağacının Yararları
Yaz mevsiminin en ılımlı zamanı haziranda Samsun’da dünyaya geldim. Öğretmen bir baba ve hemşire bir anne ile eğitim, sağlık alanındaki temelim okul öğreniminden çok önce başlamış oldu. Lise öğrenimini Samsun Anadolu Lisesi’nde fen bilimleri bölümünü tercih ederek başarı ile bitirdim. Lisans öğrenimine Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Beslenme Diyetetik Bölümü ve Erasmus öğrenci değişim programı ile katıldığım Lizbon ESTeSL’de devam ederek hastane, okul, özel bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde; toplu beslenme, klinik ve poliklinik üzerine stajlarımı gerçekleştirdim. Yüksek lisans eğitimini tamamlayıp uzman diyetisyen olarak İstanbul’da 2015 yılından itibaren global bir catering firmasında; menü planlama, reçete geliştirme, sağlıklı beslenme üzerine eğitim seminerleri gerçekleştirme, çalışanların vücut analizi ve parametre yorumlamaları üzerine görev yapmaktayım.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here