Ana sayfa Bursa Ne Yenir En iyi iskender Kebapçılar Bursa 2016: Bursa’da İskender Nerede Yenir?

En iyi iskender Kebapçılar Bursa 2016: Bursa’da İskender Nerede Yenir?

1656
0

İçerik

En iyi iskender Kebapçılar Bursa 2016: Bursa’da İskender Nerede Yenir?

En iyi iskender kebapçılar listesi yapıp İskender savaşlarına bir son verelim istedik. Türkiye‘nin dört bir yanından size lezzet duraklarını bildirirken, zaman zaman memleketimiz Bursa‘nın güzide lezzetlerini de yazmaya çalışıyoruz. Bu kez dünyaca ünlü bir lezzet, İskender Kebap konusuna el atacağız. Ve hemen hemen her yerde karşınıza çıkan bu şahane lezzeti ana vatanında doyasıya yiyeceğiz. Malumunuz gerçek İskender Kebap, Uludağ yaylalarında otlayan ve kekik ile beslenen koyun ile kuzu etlerinin birbiriyle karışmasıyla ortaya çıkar. Ardından meşe odununda yavaş yavaş pişen döner, tırnak pide, özel tereyağı, sos, yoğurt, domates ve yeşil biber ilavesi ile masanıza enfes bir lezzet olarak geliyor.

Ağızlar daha fazla sulamadan buyurun Bursa’nın en iyi İskendercileri listesine birlikte bakalım.

1- Kebapçı İskender – Cevat İskenderoğlu

Bursa‘da şüphesiz en iyi iskender kebabını, İskender Efendinin oğullarından rahmetli Cevat İskenderoğlu‘nun mekanı Kebapçı İskender yapıyor. Kebapçı İskender; küçük, otantik, sıcacık mekanı, hızlı servisi, ilgili garsonları ve enfes İskender Kebabı ile sizleri bekliyor. Rezervasyon kabul edilmeyen mekanda iskender yemek için biraz sıra bekleyeceksiniz. Alkolsüz mekanda kredi kartı geçiyor. 1 porsiyon 27 TL.

Adres: Tayyare Kültür Merkezi Yanı Atatürk Caddesi No: 60 Osmangazi / Bursa Telefon: 0224 2211076

En iyi iskender kebapçılar,Kebapçı İskenderEn iyi iskender kebapçılar Bursa – Kebapçı İskender

2- Uludağ Kebapçısı Cemal & Cemil Usta

Bursa’da en iyi iskender kebaplardan birini yiyebileceğiniz mekandır Uludağ Kebapçısı.. Size Kent Meydanı içindeki şubesini değilde karşısında ara sokakta yer alan ilk mekanlarını öneririz. Nostaljik ortamda damak yakan efsane lezzet.. Rezervasyon kabul edilmiyor. Mekan çok küçük o yüzden biraz sıra bekleyebilirsiniz ama emin olun değecek. Alkolsüz mekanda kredi kartı geçiyor. 1 porsiyon 27 TL.

Adres: Ulu Mahallesi, 16. Şirin Sok. No: 12 Osmangazi / Bursa Telefon: 0224 2514551

En iyi iskender kebapçılar,Uludağ KebapçısıBursa en iyi iskender kebapçılar – Uludağ Kebapçısı

3- Kebapçı Hüseyin Usta

Kebapçı Hüseyin, belki bir İskenderoğlu değil ama sadece Bursalıların bildiği enfes İskender kebabı yapan salaş bir mekan.. Hüseyin usta hiç şüphesiz lezzetin sırrına mazhar olmuş.. Üstelik fiyat olarak emsallerine göre uygun ve çok fazla sıra beklemeniz gerekmiyor. Alkolsüz mekanda kredi kartı geçiyor. Sizi buraya  gönderdiğimiz için bize dua edeceksiniz. 🙂 1 porsiyon 24 TL.

Adres: Alacamescit Mahallesi, Tuzpazarı Sokak No: 16/B Osmangazi / Bursa Telefon: 0224 2201229

En iyi iskender kebapçılar,Kebapçı Hüseyin UstaKebapçı Hüseyin Usta – Bursa’da en iyi iskender kebapçılar

4- Yüce Hünkâr Kebap Salonu

Yüce Hünkâr Kebap Salonunda, Bursa‘nın en güzel manzaralarından birine sahip çok mistik bir ortamda güzel İskender kebap yiyeceksiniz. Bulunduğu ortam tarih kokuyor, yeri mükemmel.. Kebap sonrası arka bahçesinde Bursa‘ya nazır bir kahve içmeden giderseniz hatırımız kalır. 1 porsiyon 30 TL.

Adres: Yeşil Mahallesi, Yeşil Türbe yanı Yıldırım / Bursa Telefon: 0224 3275506

En iyi iskender kebapçılar, Yüce Hünkar Kebap SalonuEn iyi iskender kebapçılar – Yüce Hünkar Kebap Salonu

5- İskender Efendi Konağı – Yavuz iskenderoğlu

İskender Efendi Konağı, İskender efendinin ortanca oğlu Süleyman İskenderoğlu’nun üçüncü oğlu olan Yavuz İskenderoğlu’na ait. İskender Efendi Konağı ise otantik atmosferde güzel bir İskender yemek ve misafir ağırlamak için güzel seçimlerden.. Yoğunluğa veya özel günlere göre sıra bekleyebiliyorsunuz. Alkolsüz mekanda kredi kartı geçiyor. 1 Porsiyon 33 TL.

Adres: Soğanlı Botanik Parkı, Çukurcaköy Mahallesi, Avrupa Konseyi Bulvarı Osmangazi / Bursa Telefon: 444 1 867

En iyi iskender kebapçılar,İskender Efendi KonağıEn iyi iskender kebapçılar – İskender Efendi Konağı

6- Beşyol Kebapçısı

Beşyol Kebapçısı, Bursa‘da farklı farklı noktalarda şubeleri olan ve güzel iskender kebap yiyebileceğiniz mekanlardandır. Aynı zamanda Bursa‘da iskender konusunda çizgisini bozmadan hizmetini sürdüren nadir yerlerdendir. Menülerde İskender, Bursa kebabı olarak yer alıyor. Kredi kartının geçtiği mekanda alkol yok. 1 porsiyon Bursa Kebabı 28 TL.

Adres: Yeni Yalova Yolu Buttim No: 432 Osmangazi / Bursa Telefon: 0224 2113411

En iyi iskender kebapçılar,Beşyol KebapçısıEn iyi iskender kebapçılar – Beşyol Kebapçısı – Bursa’da İskender Nerede Yenir?


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Bursa Lezzet Durakları için linke tıklayın.

Etiketler: En iyi iskender nerede yenir, Bursa en iyi iskenderci, Bursa’da en iyi iskenderciler, Bursa’da en iyi iskender yerleri, Bursa’nın en iyi iskender mekanları, En iyi iskender Bursa, En iyi iskender kebap Bursa.

Gurmex Navigasyonu şimdi ÜCRETSİZ indirin!
Gurmex'i Instagramda takip edin!

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here