Ana sayfa Muğla Ne Yenir İçilir Çarıklı Et Restaurant Fethiye

Çarıklı Et Restaurant Fethiye

Fethiye’de hizmet veren Çarıklı Et Restaurant üç yıl önce Ece sayesinde tanıdığım bir et lokantası. O günden beri sadece orada yemek yemek için bile Antalya Kaş’tan Muğla Fethiye‘ye gittiğimiz oldu. Sonrasında konser rotalarımız ne zaman Fethiye üzerinden geçse Çarıklı Et Restaurant yine mutlaka uğrayıp ardından yola devam ettiğimiz yerlerin başında geldi.

Çarıklı Et Restaurant küçük bir kasap dükkanı olarak 1982 yılında Fethiye Hal ve Pazar yerinde kuruluyor. Şu anki işletmecileri, babalarından sonra Çarıklı Fethiye’nin ikinci nesil sahipleri.

mezeler Çarıklı Et Restaurant

Başlangıçlar

Gelelim restorana ve yemeklerine. Deniz kıyısında yaz boyunca masaları olan bir restoran burası. Kapalı alanları da yüksek tavanlı. Yani yaz kış rahat edebileceğiniz bir yer. Çarıklı Et Restaurant içinde bir de bar var, yemeğinizle birlikte dilediğiniz içkileri de içebiliyorsunuz.

Başlangıçlardan benim favorilerim fırınlanmış sarımsak olmak üzere atom, kokoreç ve uykuluk. Böyle şahane başlangıçlar bulmak, hele ki bizim taraflarda maalesef çok mümkün değil.

Fırında Sarımsak Çarıklı Et Restaurant
Fırında Sarımsak

Paça Çorbası

Çarıklı Et Restaurant menüsünü detaylı olarak paylaşmayacağım, ama şahane başka şeyler de var. Ama giriş için her zaman önce paça çorbası söyleyip ardından da bu başlangıçlar ile devam ediyoruz. Bana göre Antalya ve Alanya bu çorbaların en iyi yapıldığı yerler. Terbiye yapılmaması ayrı güzel, çorbanın jelatininden kaşığınız neredeyse dudağınıza yapışacak gibi oluyor. Bu çorbayı içen bence hastalık nedir bilmez!

Paça Çorbası Çarıklı Et Restaurant
Paça Çorbası

Biz başlangıçları meze olarak gören bir tayfayız, çok nadiren ana yemeğe geçme fırsatımız oluyor. Bu kadar şeyi önden yeyince okuyucularım arasında “ne ana yemeği arkadaş, zaten dünyayı yedin!” diyenleriniz olmuştur diye tahmin ediyorum. Arzu edenler başlangıçların yanına beyaz şarap ya da rakı tercih edebilirler.

Gavurdağı salata Çarıklı Et Restaurant
Gavurdağı Salata

Izgara Et

Etlerin hepsi Çarıklı Et Restaurant ‘ın kendi tesislerinde yetiştirildiği için ne dilerseniz güvenle yiyebilirsiniz. Özellikle lokum, bonfile, pirzola, şaşlık, yaprak ciğer tava hepsi şahane.

Ciğer Tava Çarıklı Et Restaurant
Yaprak Ciğer Tava

Pişme derecesini doğru yapan ustaları da var, özellikle yabancılara da hizmet eden bir mekan olduğu için bence çok önemli bir ayrıntı. Malum çoğu Türk müşteri eti çok pişirtip kuru kuru yemeye bayılıyor. Az pişmiş et yiyenler için çok pişirme alışkanlığına sahip ustanın etlerini yemek ızdırap oluyor. Çarıklı Et Restaurant ‘ta işiniz şansa kalmıyor, pişme derecesini dilediğiniz gibi seçip doğru şekilde servis alabiliyorsunuz.

Ediz Hafızoğlu Çarıklı Et Restaurant

Fethiye Çarıklı Et Restaurant

Fethiye civarında konser ya da tatil yapıyorsanız mutlaka uğrayın. Çarıklı Et Restaurant ‘ta pişman olmayacağınız harika yemekler yiyeceksiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Hay kam nazdrave! 🥂


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Muğla Restoranları veya Gurmex Plus kategorisi mekanları için linklere tıklayabilirsiniz.

Çarıklı Et Restaurant İletişim

Adres: Babataşı Mahallesi, Cahit Gündüz Caddesi No: 11 Fethiye / Muğla
Telefon: 0252 614 31 24

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makalePetek Büfe Galata
Sonraki makaleLazarakis Meis / Kastellorizo
19 Eylül 1980 yılında Bulgaristan'ın Silistra şehrinde doğdum. 1994 yılı sonunda Türkiye’ye göç ederek Kabataş Erkek Lisesi'nde davulla tanıştım. 4 yıl boyunca Kabataş Erkek Lisesi orkestrası ile birçok yarışmada birincilikler kazandım. 2000 yılında Şenol Küçükyıldırım ile tanışmam müzikal anlamda kafamda birçok temel değişikliği beraberinde getirdi. 2003 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Jazz Performance Bölümü'nü tam burs alarak kazandım. Burada Ricky Ford, Cengiz Baysal, Donovan Mixon, Can Kozlu, Selen Gülün gibi değerli hocalarla çalışma fırsatını elde ettim. Aynı dönemde Aydın Esen'le özel dersler yaptım. Okulda Ricky Ford ile tanışmam bana birçok kapıyı araladı. Ricky Ford Orchestra ile Türkiye’de ve Fransa’da birçok festival ve Jazz Club'ta konserler verdim. Özellikle Paris’te Selmer ve Archipel'de çaldıkları konserlerden sonra tekrar Paris’ten davet alarak üç gece üst üste Lionel Hampton Jazz Club'ta performans gerçekleştirdim. Yıllardır müziğimden ödün vermeyerek jazz dünyasında kendime iyi bir yer edindim. Ricky Ford, Chuck Israils, Dusko Goykovich, Eddie Henderson, Arto Tunç Boyacıyan, Juini Booth, İmer Demirer, Randy Brecker, Nasheet Waits, İbrahim Maalouf, Wolfgang Muthspiele, Çağrı Sertel, Sarp Maden, Selen Gülün, Önder Focan, Akın Eldes, Engin Recepoğulları, Alper Yılmaz, Sabri Tuluğ Tırpan, İlhan Erşahin, Garry Dial, Paula West, Hilary Cole, Mike Cooper, George Masterhazy, Oliver Groenewald, Kevin Mahagony... gibi müzisyenlerle dünyanın çeşitli yerlerinde performanslarımı sergilemeye devam ediyorum. Bir yandan Müzisyenlik yapıyor, bir yandan da hobim olan yediğimi, içtiğimi, gezip gördüğümü yazıyorum. Önerdiğim mekanları beğeneceğinizi umut ediyorum.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here