Ana sayfa Berlin Ne Yenir İçilir Burger Dream Berlin Kapandı

Burger Dream Berlin Kapandı

1134
0

Burger Dream Berlin kapanmıştır.

Burger Dream yazımıza geçmeden önce küçük bir girizgah yapalım. Sorunsuz güzel bir yolculuktan sonra, Almanya Berlin’e ayak bastık. Otele geçmek için taksi ararken yaşlı Türk bir amca, “Ooo hoşgeldiniz buyurun benim taksiye…” deyince, kan çekti takıldık adamın peşine. Arabanın yanına varınca gördük ki, bizim yaşlı amca korsan taksicilerin kralıymış. :)) Ulan dakka bir gol bir yapmayın yaaa!

Burger Dream Berlin

Medeniyet dedik, duvarları yıkmış adamlar dedik, bizimkiler hala bunların peşinde. Neyse, otele yerleşip kısacık dinlendikten sonra hemen kendimizi sokaklara attık. Tabi ilk önce karnımızı doyurmamız lazım. Ne de olsa aç ayı gezmez!

Burger Menü
Burger Menü

Burger Menü

İlk yemeğimin, hamburger – bira olmasına taa 1 hafta öncesinden karar vermiştim zaten. Dolayısıyla listemin ilk sırasına yazdığım Burger Dream ‘e doğru yola çıktık. Berlin’de iyi hamburger nerede yenir diye soran okuyucularıma bu burgerciyi öneririm.

Burger Dream patates menü
Patates Menü

Almanya’da neredeyse bütün restoranlarda dondurulmuş ve taze olmak üzere iki türlü et satılıyor. Biz 227 gram taze burgerden istedik. Mekandaki en hoşuma giden şey ise 5 çeşit patatesin oluşuydu.

Berliner Kindl Berlin
Berliner Kindl

Sırasıyla elma dilim, standart boy baharatlı, ince uzun dilimler, bizde son dönemlerde popüler olan bu Beeves’de, Burger House’da falan servis edilen patatesten ve asıl bomba ise içi boş katır kutur yenilen patateslerden istediğini seçebiliyorsun.

Berlin'de Burger
İçi Boş Gondol Gibi Olanlar 5 Numara. Katur Kutur Katur Kutur… 🙂

Ben ilk başta 5 numaranın ne olduğunu tam anlayamadığımdan 4-5 karışık aldım. Keşke hepsini 5 numaradan alsaymışım. 🙂 Kıtır lezzetlerin manyağı olduğumdan Burger Dream ‘de yediğim 5 numaralı patatesleri hiç unutmayacağım. Biralarımızı söyledik. İlk denememiz tabi ki Berliner Kindl oldu.

Berliner Kindl Bira
Berliner Kindl Bira

Hamburgerine, patatesine tam puan veriyorum. Bana göre Berlin’de en iyi hamburgercilerden biri Burger Dream ‘dir. Köfte üst seviyede lezzetliydi. Zaten Almanya’da lezzetsiz et yemek gerçekten zor.

Burger Dream adres telefon
Bugercinin Sevimli Tipbox’ı

Burada tıka basa doyduktan sonra, mutlu mutlu gezmeye devam edebiliriz. Yolunuz Berlin’e düşer ve Burger Dream ‘e uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sağlıcakla kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Berlin Restoranları için linke tıklayın.

Burger Dream İletişim

Adres: Danziger Str. 16, 10435 Berlin / Almanya
Telefon: +49 30 40 50 52 28

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here