Ana sayfa Balıkesir Ne Yenir İçilir As Restaurant Akçay

As Restaurant Akçay

377
0

As Restaurant yazısıyla selam edelim. Bu makaleyi daha en başından mutlaka kaydedin diye de ekleyelim. Geçtiğimiz günlerde Balıkesir Edremit Körfezinin en iyi balık restoranı As Restaurant ‘ı ziyaret ettik.

As Restaurant
As Restoran Akçay

Restoran Akçay merkezde denize sıfır bir konumda hizmet veriyor. Daha kapıdan girer girmez sizi işletme sahibi Mustafa bey güler yüzle karşılıyor.

Yaklaşık 100 çeşit meze’nin ve canlı balık dolabının önünde seçiminizi yapıp denize sıfır masanıza oturduğunuzda keyifli akşamınız başlamış oluyor.

Meze dolabı As Restaurant Güre
Meze Dolabı

As Restaurant 2007 yılında açılmış ciddi bir müdavime sahip körfez için çok kıymetli bir restoran. Burada ilgi, hizmet ve güler yüz ilk açıldığı günden beri zorunluluk değil bir gelenek haline gelmiş.

As Restaurant Güre
Rakı Balık

Mezeler

As Restaurant ‘ın muhteşem deniz ve körfez manzarası kadar yemekleri de çok iddialı. Mezelerden Fesleğenli Girit ezme ve Börülce piyazını Ege ve Akdeniz dahil bu lezzette hiçbir yerde yemedik.

Fesleğenli Girit Ezme As Restaurant
Fesleğenli Girit Ezme

As Salata, Patlıcan Ezme, Ermeni Pilakisi, Levrek Mantı ve Antalya usulü Hibeş gibi mezeler ile masanızı zenginleştirebilirsiniz.

Börülce Piyazı As Restaurant
Börülce Piyazı

Ara Sıcaklar

As Restaurant ara sıcaklarından özellikle Paros deniz mahsulleri tava, Patlıcanlı merzane, Tereyağlı karides, Girit Usulu Sakızlı Ahtapot, Balık Kokoreç, Kalamar Izgara ve Sıcak ot nefisti.

Paros Deniz Mahsulleri Tava As Restaurant
Paros Deniz Mahsulleri Tava
Patlıcan merzane As Restaurant
Patlıcan Merzane

Ana Yemekler

Ana yemek olarak yörenin baş tacı Papalina balığı ızgara, Kılçık üstü Levrek, Tava Balık ve Deniz mahsulleri ızgara şişe şans vermelisiniz. Tatlılardan ise Kızarmış dondurma ve Sufle’yi bir de As Restaurant maharetiyle denemenizi öneririz.

Papalina balığı ızgara As Restaurant
Papalina Balığı Izgara
Deniz mahsulleri ızgara şiş As Restaurant
Deniz Mahsulleri Izgara Şiş

As Restaurant’ta gün batımı saatlerini seçerseniz turuncudan kızıla çalan güneşin ertesi sabaha kadar sürecek kaçış sahnesine çok yakından tanık olma imkanınız var.

As Restaurant Edremit Körfezi
Edremit Körfezi Manzara

As Restaurant Video

Eğer As Restaurant’ı akşam saatlerinde ziyaret ederseniz Akçay Kordon boyu, Dalyan, Ören Burhaniye, İçmeler, Artur ve Ayvalık ışıkları ile aydınlanırken arkanızdan kulaklarınızı okşayan Kazdağları esintisi ile denize karşı keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Bir gün yolunuz Akçay’a düşer ve As Restaurant ‘a uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle kalın.

Diğer Balıkesir Restoranları ve Gurmex Plus kategorisi mekanları için linklere tıklayabilirsiniz.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


As Restaurant Adres ve Telefon

Adres: Akçay Mahallesi, Turgut Reis Caddesi No: 29 Edremit / Balıkesir Telefon: 0266 384 40 40

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleSardina Balık Oran
Sonraki makaleManyas Köy Evi Bursa
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here