Ana sayfa Amsterdam Restoranları The Mexican Amsterdam

The Mexican Amsterdam

Meksika yemekleri ilginizi çekiyor ve seviyorsanız, hatta Meksika kahvaltısı da dikkate şayan geliyorsa, Amsterdam Dam Meydanı’na çok yakın mesafede konumlanan The Mexican Restaurant‘a uğrayabilirsiniz.

Biz Hollanda seyahatimizin Amsterdam bölümünde bir sabah kahvaltısında Meksika mutfağına şans vermeye karar verdik. Açıkçası daha önceki seyahatlerimizde denediğimiz Meksika kahvaltısını çok beğendiğimiz için Amsterdam’da da denemek istedik.

The Mexican Amsterdam
Mexican Restaurant Amsterdam

The Mexican Restaurant’ın özel mevsim salatası, 3 yumurtalı omleti, Rende peynir ve Meksika fasulyesi ile hazırlanan kahvaltı tabağı oldukça doyurucuydu. Ayrıca tereyağ, reçel ve çikolata da bu kahvaltı tabağına dahil, ekstra ücret talep etmiyorlar.

Meksika kahvaltı kültürü alışık olduğumuz serpme kahvaltı gibi olmasa da bana göre Türk kahvaltısına en yakın kahvaltı türlerinden biridir. Biz tarzı, doyurucu porsiyonları ve lezzetli ürünleri ile Meksika kahvaltısını çok beğeniyoruz.

Amsterdam kahvaltı The Mexican
Meksika Kahvaltısı

Menü ve Fiyatlar

The Mexican Amsterdam Menüsü ve fiyatlar aşağıdaki şekilde;

Vegetable Soup 4.90 Euro, Chicken Fingers 4.90 Euro, Kalamar 6,5 Euro, Quesadillas de Carne 14.90 Euro, Enchilades de Carne 14.90 Euro, Tacos de Carne 14.90 Euro, Nachos 12.90 Euro, Fajita 14.90 Euro ve Burrito de Carne Fiyat 14.90 Euro. Burrito de Carne Tortilla ile birlikte biftek veya tavuk ile servis ediliyor. Vejetaryen seçeneği de mevcut.

Amsterdam The Mexican Restaurant

Mexican Restaurant’ta bizi bir sürpriz daha karşılıyor ve işletmecisinin Türk olduğunu öğreniyoruz. Beraber memleketten, oradan buradan sohbet ettikten sonra zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz. Restoran işletmecisi ve personelleri gerçekten çok misafirperverler. Buna paralel olarak oldukça iyi ve keyifli vakit geçiriyorsunuz. Siparişiniz verdikten sonra sohbet ve ilgi eşliğinde geçirdiğiniz güzel zaman diliminden sonra restorandan memnun bir şekilde ayrılıyorsunuz.

Eğer yolunuz bir gün Amsterdam’a düşer ve The Mexican Restaurant’a Meksika yemekleri yemek veya kahvaltı yapmak için uğrarsanız bizi hatırlayın. Özellikle Türk işletmecisine bizden selam iletmeyi unutmayın. 🙂

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Amsterdam Restoranları için linke tıklayın.

The Mexican Restaurant İletişim

Adres: Damstraat 36, 1012 JM Amsterdam / Hollanda
Telefon: +31 20 421 8298

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here