Ana sayfa Bursa Ne Yenir İçilir Tavacı Refik Karacabey

Tavacı Refik Karacabey

447
0

Tavacı Refik deneyimimiz Karacabey‘i sadece haralardan ibaret bir yer sananlara gelsin. Aşağıya eklediğimiz videoyu sonuna kadar izleyin ve mutlaka kaydedin! Bursa‘ya değer katan ve Türkiye‘nin en önemli lezzet duraklarından biridir Tavacı Refik…

kemikli kuzu kol tandır tavacı refik

Tavacı Refik Hakkında

Karacabey Devlet Hastanesinin hemen yanında, Soğan Halinin içerisinde, bilen birisinin götürmediği veya herhangi birinin tavsiyesi üzerine hususi olarak gitmediğiniz müddetçe zerre önünden geçme ihtimalinizin olmadığı müthiş bir lezzet durağı burası.

Tavacı Refik Karacabey

Yapay bir gölet kenarında hizmet veren Tavacı Refik ‘in tüm masaları gölet manzarasına bakıyor. Servis çok hızlı, lavaboya gidip geleyim siparişi öyle veririz dememe kalmadan masamızı ikramlar ile donattılar.

Tavacı Refik Karacabey Bursa

İkramlar

Salata, pişmiş soğan, pide, közde kırmızı biber, acılı ezme, turşu, tereyağı ve dumanı üzerinde lavaş ekmeği tüm masalara ikram olarak servis ediliyor. Şüphesiz Tavacı Refik sizleri sadece ikramlar ile doyurabilir.

Restoranın spesiyali olan sac tava ve incik ile ikramlara ek olarak biz sadece kesme yoğurt aldık. Özellikle pişmiş meşhur Karacabey soğanı ve kesme yoğurdu efsane, salça sosu olması gerektiği gibi, salatası ve köz biberi çok güzeldi. Tavacı Refik’te tereyağı hatta kıymalı pide bile ikram olarak geldi! Her şey üst seviyede, baştan savma hizmet yok. Burada resmen ne yiyeceğimizi şaşırdık. Gözümüz döndü!

Karacabey Tavacı Refik

Enteresan olan ise hafta sonları yer bulmanın çok zor olduğu, restoranın her daim kalabalık hatta kapısının önünde sac kavurma uğruna sıra bekleyen müşteriler ile dolu olmasına rağmen servis kaliteli, hızlı ve kusursuzdu. Tavacı Refik abi ve çocukları işin başında, titiz ve işlerini severek takip ediyorlar.

Ana Yemekler

Ana yemek olarak masamıza gelen kemikli-kemiksiz tandır, bonfileden kavurma ve ekşi erikli kuzu kavurma tek kelimeyle efsaneydi.

kuzu tandır Tavacı Refik
Kuzu Tandır

Bonfileden kavurma sac tava içerisinde kerpetenle kenarından tutularak sıcak sıcak masalara servis ediliyor. Hem kavurma hem tandır ağızda lokum gibi dağılıyor.

Bonfileden sac kavurma tavacı refik
Sac Kavurma

Karacabey ve Balıkesir bölgesinde yetişen hayvanların etlerinin namını yüksek ihtimal duymuşsunuzdur. Tavacı Refik abi hem etten çok iyi anlıyor hemde bölge hayvanlarının tedariki konusunda restoranıyla kilit bir noktada konumlanıyor. Birçok şehirde kavurma ve incik yedim fakat Tavacı Refik Abi’nin spesiyallerini kesinlikle ilk beş arasına koyabilirim.

Ekşi erikli kuzu kavurma tavacı refik

Tatlılar

Tavacı Refik ‘te spesiyaller ve ikramlar dışında tatlılar da oldukça rağbet görüyor. Özellikle kestane şurubunda pişirilmiş reçel gibi bir tada sahip Kabak tatlısı çok lezzetliydi. Yine Manda kaymaklı cevizli Kemalpaşa Tatlısı ve Süt helvası çok güzeldi. Bu tatlıları yeyince dönüşü Karacabey haralarındaki atlar gibi koşarak yapabilirsiniz.😋

kemalpaşa tatlısı tavacı refik

Bursa süt helvası tavacı refik

Yaz aylarında çok sivrisinek olsa da yemekten sonra gölet kenarındaki masalarda uzun uzun oturup çay kahve keyfi yapmanızı öneririm. (Garsonlardan sevimsiz sinek kovucu spreylerden isteyebilirsiniz.)

Tavacı Refik Video

Uğrarsanız bizi hatırlayın ve mutlaka bizden selam götürün.

Diğer Bursa Restoranları ve Gurmex Plus kategorisi mekanları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Tavacı Refik Adres ve Telefon

Adres: Soğan Pazarı, Karacabey Devlet Hastanesi Karşısı, Karacabey / Bursa
Telefon: 0224 676 92 39

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleMavi Beyaz Bozcaada
Sonraki makaleİçmeler Otelleri İle Tatilin Tadını Çıkarın!
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here