Soğuk Çay Sevenlere Uyarı

Yaz aylarının yaklaştığı bu dönemlerde yazın sıcaklığından bunalanların sıklıkla başvurduğu içeceklerden biri olan soğuk çayın fazla tüketimi ciddi sonuçlara yol açabiliyor. ABD’li bir adam günde…

ABD’li 56 yaşındaki ismi açıklanmayan adam yorgunluk, çeşitli ağrılar ve halsizlik şikayetiyle doktora gidince ilk başta herhangi bir sorun bulunamadı. Yapılan testler sonucunda böbreklerinin iflas ettiği ortaya çıktı. Ailesinde böbrek rahatsızlığı bulunmayan adam sorulan sorular karşısında günde 16 bardak soğuk çay içtiğini belirtti.

GÜNDE 16 BARDAK SOĞUK ÇAY İÇİYORMUŞ

Siyah çayın içerisinde bulunan yüksek orandaki oksalat, böbrek sorunlarına neden oluyor. Günde 16 bardak soğuk çay içen bir kişinin normal oksalat tüketiminin 5 katından fazlasını tükettiğini belirten doktorlar böbreklerinin iflas etmesine şaşırmadıklarını dile getirdi.

Siyah çay, özellikle büyük oranlarda tüketildiğinde kanser ve kalp hastalıkları riskini de katlıyor. Özellikle yaz aylarında sıklıkla tükettiğimiz buzlu çayların düşkünüyseniz siz de aşırıya kaçmamaya özen gösterin.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın