Ana sayfa Osmaniye Ne Yenir İçilir Serhat Et ve Balık Lokantası

Serhat Et ve Balık Lokantası

974
0

Serhat Et ve Balık Lokantası ailecek gidebileceğiniz Osmaniye merkezde yer alan salaş ama sıcak atmosfere sahip bir mekan. Bahçesinde asma yaprakları altında oturmak, mis kokulu çiçekler arasında yemek yemek keyifli.

Serhat Et ve Balık Lokantası Osmaniye

Kiremitte Kaşarlı Alabalık

Serhat Balık Lokantası’nda öne çıkan lezzet kuşkusuz kiremitte kaşarlı alabalık. Kaşarlı alabalığı Türkiye‘de ilk kendilerinin yaptıklarını iddia ediyorlar o konuda bir yorum yapmam çok doğru olmaz. Fakat kaşarlı alabalık harika.

Serhat Et ve Balık Lokantası
Serhat Et ve Balık Lokantası Osmaniye

Kılçıkları tamamen ayıklanan Alabalık kiremitte kaşarla pişiriliyor. Keşke biraz daha doyurucu olsaydı. Fakat yine de Osmaniye’de balık nerede yenir diye soran okuyucularıma sırf bu lezzeti tatmak için bile restorana uğramalarını öneririm.

Kiremitte Kaşarlı Alabalık
Kiremitte Kaşarlı Alabalık

Izgara Balıklar

Alabalık dışında mevsim balıkları da mekanda mevcut. Deniz balıklarının ızgarasını iyi yapıyorlar lezzetli. Levrek ızgarayı çok beğendim. Yanına bol limonlu taze roka salatası ve fırında humus söyledik, afiyetle yedik.

Levrek Izgara
Levrek Izgara

Balık Adana Kebap

Bu arada Serhat Et Balık Lokantası alabalığın derisini ve kılçıklarını ayırıp satır ile kıymaya çeviriyor. 5 çeşit baharat ile karıştırdıktan sonra Balık Adana Kebap yapıyor. Farklı bir lezzet her damak tadına hitap etmeyebilir ama ben beğendim. Balık kıymadan Adana kebabı mı olur demeyin bence deneyin.

Balık Adana Kebabı
Balık Adana Kebabı

Serhat Et ve Balık Menü

Balık yemek istemeyenler için et pirzola, kaburga, sarma beyti, kemiksiz tavuk ve yaprak kuşbaşı kebap gayet başarılı tavsiye ederim. Tercihinize göre hemen hemen tüm kebap çeşitleri menüde var. Bir üst segment lezzet tavsiyem ise Tepsi kebabı olur. Hem gözü hem karnı doyuruyor.

Tepsi Kebabı
Tepsi Kebabı

Kendi yorumları ile sundukları mezeleri ve salataları güzel. Humusu mutlaka deneyin.

Salaş yerleri hep sevmişimdir. Görünüşe siz siz olun asla aldanmayın! Serhat Et Balık Lokantası’nda güzel yemekler, samimi hizmet ve gayet hızlı bir servis alacaksınız.

Salata

Istakoz, midye, kalamar ve ahtapot gibi deniz mahsulleri ile alkol mekanda yok. Fakat samimi ortamı ile Osmaniye’de güzel pişirilmiş lezzetli balık yiyebileceğiniz iyi balık restoranlarından biri de burasıdır.

Osmaniye balık lokantası

Kapanışı havuz başında bol cevizli ballı manda yoğurdu ve közde çay ile yapıyoruz. Ballı cevizli yoğurt ilk kez burada gördüğüm değişik bir lezzet. Ancak nihayetinde adı üstünde ballı yoğurt. Çok özel efsane bir lezzet gibi beklentinizi yükseltmeyin. Kesme manda yoğurdunun üzeri bal ve ceviz ile süslenip servis ediliyor. Farklı ve güzel.

Ballı Cevizli Manda Yoğurdu
Ballı Cevizli Manda Yoğurdu

Çocuk parkı ve bahçesi olan Serhat Et ve Balık Lokantasına ailece gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. Otopark sorunu yok. Fiyatlar Osmaniye standartlarına göre epey bir yüksek fakat lezzet performansı bana göre başarılıydı.

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Serhat Et ve Balık Lokantası İletişim

Adres: Musa Şahin Bulvarı, Aysanlar Petrol Yanı Merkez / Osmaniye
Telefon: 0328 826 20 16

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleKardeşler Lokantası Ürgüp Kapandı
Sonraki makaleBiber Kebap
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here