Ana sayfa Nevşehir Ne Yenir İçilir Kardeşler Lokantası Ürgüp Kapandı

Kardeşler Lokantası Ürgüp Kapandı

Kardeşler Lokantası Ürgüp kapanmıştır.

Kardeşler Lokantası yazım Nevşehir Ürgüp’te yöresel lezzetleri denemek istiyoruz diyenlere gelsin. Özellikle tandır ve testi kebabı için çokta heybetli görünmeyen, salaş ve küçük dükkanda güzel yemekler yapan Kardeşler Lokantasını tercih edebilirsiniz.

Kardeşler Lokantası
Kardeşler Lokantası Ürgüp

Gayet ev havasında bir mekan, masalar sandalyeler sanki evinizin balkonunda yemek yiyecekmişsiniz gibi. Fiyatlar da oldukça uygun. Sahipleri tatlı bir teyze ile amca.

Tandır Ekmeği yapan Kadınlar
Tandır Ekmeği Yapan Kadınlar

Yol üzerinden geçerken çeviriveriyorlar hem İngilizce, hem Türkçe güzel bir davetle. Daha önce de denemiş olduğum lezzetleri düşünerek tereddüt etmeden giriyoruz.

Güveçte pişen yemekler
Güveçte pişen yemekler dışarıda bu şekilde tanıtılıyor.

Duvarlarda dikkatimizi çeken peçetelere yazılmış hatıra yazıları. ABD’den, Japonya’ya kadar ulaşmış Kardeşler Lokantası. Duvarda bulunan görseller genellikle çalışan kadınlara ait.

Kardeşler Lokantası ürgüp
Gelen misafirlerden peçetelere yazılmış güzel notlar.
Kardeşler Lokantası Nevşehir
Yoldan geçenler davet ediliyor. 🙂

Kardeşler Restoran Menü

Kardeşler Lokantası menüsü tandır ağırlıklı olarak yazılmış. Malum Kapadokya‘da çömlekler oldukça meşhur. Ve çömlekte yapılan yemeklerin ayrı bir güzellikte tadı oluyor. Tandır çorba ve güzel bir salata ile başlangıç yapıyoruz.

Kardeşler Restoran Ürgüp
Güveçte pişen yemekler cezbediyor. 🙂

Tandır çorbamız derin bir mini güveç tencerede geliyor, dumanı hala tütüyor. Tandır çorba, nohut, yeşil mercimek ve buğdaydan oluşuyor. Ekşili bir tadı var. Tam bir protein deposu. İçindeki baharatlar ve limonun verdiği ekşilik ile oldukça lezzetli. Sunumun güzelliği ise bizleri ayrıca memnun ediyor. Tabi ki ekmeği de tandır ekmek olarak getiriyorlar, harika bir ikili oluyor.

Kardeşler Restaurant Ürgüp
Yöreye ait resimler duvarları süslüyor.

Tandır kebabı, Testi kebabı, Tandır kuru fasulye, Tandırda köfte gibi tercih edilebilecek oldukça lezzetli yemekler mevcut. Hepsi mini güveçlerde dumanı tüterek geliyor. Hem görsel bir şölen hem de mideye şenlik var. 🙂

Testi Kebabı
Testi Kebabı

Nevşehir Ürgüp’e geldim ve yöresel tatlara bakmak istiyorum diyorsanız Kardeşler Lokantası ‘nı tercih edebilirsiniz. Ürgüp’e yolunuz düşerse mutlaka uğrayın ve mutlaka bizden selam götürün.

Sevgiler.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Nevşehir Restoranları için linke tıklayın.

Kardeşler Lokantası İletişim

Adres: Hayri Ürgüplü Caddesi No: 5 Ürgüp / Nevşehir
Telefon: 0384 341 23 76

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleCinbal Restaurant Kayaköy
Sonraki makaleSerhat Et ve Balık Lokantası
İstanbul doğumluyum. İzmit’te yaşayan Karadenizli bir ailenin en küçük üyesiyim. 2013 yılından beri Gıda Mühendisi olarak çalışmaktayım. Seyahat etmeyi, sokak sokak gezip keşfetmeyi seviyorum. Deniz, doğal hayat ve hayvan sevgisi yaşama sevincim. 3 yıl kadar gönüllü olarak çalıştığım TEGV ve çocuklar da en sevdiklerim, özlediklerim...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here