Ana sayfa Muğla Ne Yenir İçilir Cinbal Restaurant Kayaköy

Cinbal Restaurant Kayaköy

İçerik

Cinbal Restaurant Kayaköy Fethiye’deyiz. Birkaç gündür et hasreti çektiğimiz için Cin bal isimli kebap salonunu deneyelim istedik. Burası Kayaköy Fethiye’de et nerede yeriz diyenlere verilebilecek en güzel cevaplardan biridir.

Cinbal Restaurant ‘ın isminin birçok yerde kebap salonu olarak geçtiğine aldanmayın burası “Kendir pişir kendin ye” konseptine sahip. Hayvan yetiştiriciliğiyle de meşgul oldukları için mangalda pişen antrkot, pirzola, ciğer, sucuk ve odun fırınında pişirdikleri kuzu tandıra sonsuz güvenebilirsiniz.

Cinbal Restaurant Kayaköy

Fethiye’ye 13, Ölüdeniz’e 5 km mesafede yer alan restoran Kayaköy tarihi taş evlerini gören manzarasıyla, yeşillikler içinde serin bahçesiyle gerçekten bir tabiat harikası.

Cinbal Restaurant 1981 yılında kebapçılığa başlayıp 1989 yılından beri Kayaköy’de hizmetine devam eden Muammer Vesekci tarafından kurulmuş.

Cinbal Kayaköy Hikayesi

Muammer Vesekci 1970 yıllarında Fethiye’de o zamanların meşhur gazozu olan Cıncıbır Sunay Koktey gazozların bayiliğini yapıyormuş. Fethiye’de 3 yıl bu gazozların bayiliğini yaptıktan sonra kendisine bir araç alarak balcılık işine girmiş. Arabasına yüklediği balları Fethiye dışında birçok noktada satmaya başlamış.

Cinbal Kayaköy Hikayesi

Birgün araba dolusu bal ile Ankara Polatlı’ya arkadaşlarının yanına gitmeye kara vermiş. Polatlı’da işler o kadar iyi gitmiş ki bir araba dolusu balı bir günde satmış. Akşam yemeği için bir araya geldiği arkadaşları bu durum karşısında hayretler içerisinde kalmışlar.

Koyu bir sohbet esnasında Muammer Vesekci’nin arkadaşlarından biri “Arkadaş sen nesin böyle ya? Cin misin bal mısın?” diye sormuş. Baba Muammer çok sıcak kanlı biri olduğu için bu samimi soru çok hoşuna gitmiş ve tebessüm ile “ben hem cinim hem balım, cinbal’ım” cevabını vermiş. 1975 yılından beri kendisi Cinbal lakabıyla anılır olmuş.

Kayaköy Cinbal Kebap salonu

Restoranın isminin nereden geldiğini ve hikayesini fırsatınız olursa yine de kendi ağızlarından da dinlemenizi tavsiye ederiz. Çiçek balından Cincibir gazozlarına kadar sizi keyifli bir hikaye bekliyor olacak.

Cinbal Restaurant Menü

Cinbal Restaurant; et mangal ve kuzu tandır üzerine hizmet veriyor. Burada yediğimiz etlerin lezzetini bu çevrede hiçbir yerde bulamadığımızı söylemeliyiz.

Cinbal Fethiye’de sadece spesiyalleri olan kuzu tandır’ı pişiriyorlar, kalan etleri getirdikleri kızdırılmış mangalda siz yapıyorsunuz. Tandırları gerçekten çok iyi, et lokum kıvamında resmen ağzınızda eriyor.

Kuzu Tandır
Kuzu Tandır

Biz tadımlık satır et, kuzu antrkot, lokum, köfte ve ciğer istedik. Mekanın güzelliği ve etlerin lezzetini üzerine eklersek, et yediğimiz en iyi restoranlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Etlerin yanında bahçelerinde yetişen acı sivri biberlerden de ikram ediyorlar.

fethiye et mangal kayaköy

Yine Cinbal Restaurant ‘ın dolabından humus, patlıcan salatası ve turşu gibi birçok mezede masalara taze taze servis ediliyor. Kapanışı da havuç dilim baklava ile yaptık ama aynı şeyi onun için söyleyemeyeceğiz. Görüntüsü dışında lezzet anlamında bir patlama yaşatmadı. Arzu edenler için Cinbal Kayaköy’ün kahvaltısını da tavsiye ederiz.

Havuç Dilim Baklava
Havuç Dilim Baklava

Cinbal Restaurant Fiyatları

Kayaköy Fethiye’de yemyeşil kamelyaların içinde insana yemek yemeyi bile unutturabilen bir mekan bizce Cinbal. Başka bir deyişle ise iştahınızı açtırıp size kendinizi bile kaybettirebilir.

Cin Bal menü fiyatları

Salaş restoranın ISO 9001 ve ISO 2200 gibi kalite belgelerine sahip. Kışın kapalı alanlarında yerleşik düzenekleri var. Kış aylarında 150, yaz aylarında aynı anda 300 kişiye hizmet verebiliyorlar.

Kayaköy restoran et mangal

Etler taze, personel ilgili, atmosfer çok güzel. En önemlisi ise şüphesiz fiyatlar çok uygun. Yaz aylarında o sıcakta tandır veya et mangal nasıl yeriz diye sakın düşünmeyin. Gerçekten hunharca yeniliyor. 🙂

Cinbal Restaurant Kayaköy fiyatlar

Cinbal Kayaköy Video

Cinbal Kebap Salonu’na güzel bir video ile veda edelim. Fethiye’de veya yakın çevrede birkaç gün geçiren yerli yabancı herkesin Cinbal Restaurant ‘a mutlaka uğramasını tavsiye ediyoruz.

Daha açık konuşmak gerekirse yolunuz düşerse uğrayın demiyor, yolunuzu Kayaköy Cinbal için değiştirin diyoruz.

Afiyet olsun.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Muğla Restoranları için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Cinbal Restaurant İletişim

Adres: Kayaköy Mahallesi, Turabi Mevki, Hacı Mustafa Sokak Fethiye / Muğla
Telefon: 0252 618 00 66

Gurmex Navigasyonu şimdi ÜCRETSİZ indirin!
Gurmex'i Instagramda takip edin!
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleBirtad Lokantası Ula
Sonraki makaleKardeşler Lokantası Ürgüp Kapandı
blank
Fotoğrafçı ve gezgin bir Doktor'un Gezi Günlüğü. Rotayı siz çizersiniz ama kuralları yol belirler...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here