Ana sayfa Berlin Ne Yenir İçilir Schrippenschuster Bäckerei & Café

Schrippenschuster Bäckerei & Café

880
0

Schrippenschuster Bäckerei & Café için Berlin‘in pasta ve tatlı dünyası desek yanlış söylemiş olmayız. Adını daha önce birçok arkadaşımdan duyduğum Schrippenschuster ‘i sokak sokak arayıp bulduktan sonra hemen attık kendimizi içeriye. Burası Almanya Berlin’de pasta ve tatlı nerede yenir diye soran okuyucularıma verebileceğim en güzel cevaplardan biridir.

Schrippenschuster Berlin

Çikolatalı Pasta
Çikolatalı Pasta

Dükkana girer girmez bizi pasta camekanı karşıladı. Pastalar camekanın diğer tarafında mükemmel görünüyorlardı. Epey kararsız kaldıktan sonra bol pasta çeşitlerinden ben erikli tart seçtim, Merto’da çilekli tart aldı. Ama itiraf etmeliyim benim aklım ne yazık ki çikolatalı pastada kaldı. 🙂

Çilekli Tart
Çilekli Tart
Erikli Tart
Erikli Tart

Çikolatalı pasta dolabın içinden beni yemelisin der gibi duruyordu ama maalesef yaptığım kalori hesabı sebebiyle bu özlemimi başka bahara bırakmak zorunda kaldım. Fakat bir sonraki Berlin seyahatimde çikolatalı pastayı affetmeyeceğimin sözünü şimdiden verebilirim. 🙂

Müsli tahıl kupası
Müsli Tahıl Kup
Berlin kısır salata
Bildiğimiz Kısır Değil mi Olum Bu? 🙂

Schrippenschuster Pasta dünyasında harika pastalar dışında tatlı ve tuzlu birçok çeşitten lezzet bulunuyor. Ayrıca dükkanın hem iç hem dış cephesinden bakıldığında çok sevimli ve keyifli bir ambiyansa sahip olduğunu söylemek isterim.

Schrippenschuster menü

Berlin Schrippenschuster adres telefon

Schrippenschuster Berlin önündeki masalarda mis gibi kahve eşliğinde güzel bir deneyim yaşatıyor insana. Üstelik bir dünya Euro hesabı yapmamıza rağmen fiyatlarda gayet uygun. Malum Euro bölgelerinde Türk Lirasına böl, çarp gibi biraz incitici hesaplamalar yapmak durumunda kalabiliyoruz. 🙂

Erikli Tart Schrippenschuster Bäckerei & Café
Erikli Tart

Burada tatlılarımızı afiyetle yedikten sonra, yürüyerek otele dönüş yaptık. Henüz daha burada akşam olmadı. Akşam üstü ise Gendarmenmarkt meydanına gidip, birazda oraları gezmeyi planlıyoruz.

Schrippenschuster Bäckerei & Café
Çilekli Tart

Yolunuz bir gün Berlin’e düşer ve Schrippenschuster Berlin’e uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Berlin Restoranları için linke tıklayın.

Schrippenschuster Bäckerei & Café İletişim

Adres: Raumerstraße 9, 10437 Berlin / Almanya
Telefon: +49 30 95598553

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleBurger Treff Berlin
Sonraki makaleBraufactuM Hausvogteiplatz Berlin
Samsun doğumlu, Endüstri Mühendisi. En büyük hobisi Balık avı, 3 değerli sözcüğü "Ye... İç... Balık tut..." Aynı zamanda mekan avcısı ve gurme. Namı diğer Obur Hamsi. Kendisine kalırsa "Ne gurme ne de usta bir avcı... Obur bir hamsi, lezzet deryasında yolcu..."

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here