Ana sayfa Fransa Saint Tropez Ne Yenir, Ne Alınır, Ne Yapılır?

Saint Tropez Ne Yenir, Ne Alınır, Ne Yapılır?

793
0

Saint Tropez Ne Yenir, Ne Alınır, Ne Yapılır? St. Tropez Gece Hayatı

Saint Tropez, güneydoğu Fransa‘nın Provence-Alpes-Côte d’Azur bölgesinin Var bölümünde bir kasabadır. Marsilya’nın doğusunda 105 km uzaklıktadır. Saint Tropez kantonunda başlıca şehridir.

Saint Tropez ne yenir

Cote D’azur u sadece Saint Tropez’e ait tutan bir gezi planınız mı var? Harika bir seçim.


Cannes, Nice ve Antibes hakkında bilgiler verdiğimiz Güney Fransa rehberimizi okumak için linke tıklayın.


Gelmişken St. Tropez’e de uğrayıp bir bakalım şu eski balıkçı köyüne mi dediniz? Elbette ki eldeki fotoğraflar gezinizin artısı ama bu küçük yer yarım günde gecesini yaşamadan eksik kalır.

Saint Tropez ne yapılır

O halde başlayalım.

Günün yarısının denizde ve kumsalda geçtiğini düşünürsek öncelikle plajları yazmakta fayda var.

Saint Tropez Plajları

30 yaş üstü için adres Club 55.

Hayal kırıklığı yaşamak mümkün tabi, bu muymuş diyebilirsiniz. Ama buymuş diyecek yanları daha çok. O halde beğenmek ya da sadece görmek üzere değil eğlenmek üzere orada olduğunuzu hatırlayarak uçsuz bucaksız Pampelonne kumsalındaki en meşhur beach club’da gününüzü geçirebilirsiniz. Yer bulmak zor, önceden rezervasyon şart!

Aynı kumsalda Tahiti Beach turuncu ağırlıklı hali ile sizi bekliyor. Giriş yolu ise Club 55’ten farklı. Daha düşük yaş ortalaması ile Nikki Beach açılmadan Saint Tropez’in en meşhuru imiş Tahiti Beach. Şimdi ise 3 numara denebilir.

Saint Tropez ne içilir

St. Tropez Konaklama: Saint Tropez’de Nerede Kalınır? 

Peki nerede kalmalı? İki seçenek var aslında ya Saint Tropez içinde ya da motorla 15 dakikada geçebileceğiniz ama trafik yüzünden 15 dakikalık yolu araba ile 1 saatten fazla süre ile gelmeyi göze alacağınız Saint Maxime.

Saint Tropez‘deki beach club’lara ulaşım araçla olacağı için ve merkeze en az 15 dakika uzakta oldukları için hemen ne gerek var kıyıdan araba ile dolaşıp trafiği çekmeye dememeli. St. Maxime’de kalacaksanız araç kiralayıp St. Tropez Beach’lerini keşfedebilirsiniz. St. Maxime oda fiyatları St. Tropez’e göre çok daha uygundur, biz konaklamamızı St. Maxime’de yaptık.

Saint Tropez gezilecek yerler

Saint Tropez Gece Hayatı Nasıldır?

Le Byblos, Saint Tropez gece hayatının tartışmasız bir numarası.

Pahalı mı? Evet. Ama şehirde genelde pahalı kavramı normal bir şey olduğu için uçuk fiyatta mı diye soralım?

Le Byblos gece kulübü son derece meşhur ve çok uçuk fiyatlara sahip.

Saint Tropez’de Ne Yapılır?

Saint Tropez’de ne yapılır sorusunun aslında üç yanıtı var.

Birincisi St. Tropez sandaletleri, Alışverişin 1 numarası. İkincisi Tropezyen kek, yemeden asla olmaz. Üçüncüsü ise sahilde bir cafe’de oturmak. Fransızlar gibi, hele bulduğunuz yer en ön sırada ise saatlerce oturmak. Gereksiz belki ama illa ki oturmak. Önerimiz Cafe de Paris. En önde yer bulunca; hazır bulmuşken biraz daha oturalım havası bizi de sardı sanırım bulaşıcı. 🙂

Saint Tropez gece hayatı

St. Tropez Yeme İçme: Saint Tropez Ne Yenir?

St. Tropez yeme içme konusu önemli. Plajlarda yer alan St Tropez restoranları zaten gece gündüz tamamen dolu ve rezervasyon şart. Balık yemek isteyenler için seçenek bol, eski şehrin tepesine giderken küçük kumsala bakan restoran şahane.

St. Tropez en iyi restoranlar

Lüks bir restoranda birinci sınıf hizmet alıp güzel bir yemek yiyelim derseniz La Vague d’OrLe QuaiLe Micocoulier ve Le Girelier önerilir.

St. Tropez ucuz yemek

Uygun fiyatlı ve güzel yemek arayanlar için L’AromaRialto PizzaLe BikiniEl Mas Bar (Vins, Tapas) ve Yape Yape‘yi tavsiye ederiz. Ama en başta da belirttiğimiz gibi şehirde genelde pahalı kavramı normal bir şey olduğu için uygun fiyatlı restoranlar sadece uçuk fiyatlara sahip olmayan restoranlardır ayrıca belirtelim.

St Tropez Kahvaltı Mekanları

Saint Tropez Kahvaltı Nerede Yapılır sorusunun cevabını merak edenler için Cafe-Patisserie Senequier, Bar Du Port veya La Tarte Tropezienne önerebiliriz.

Gece kulübü Byblos’un içindeki restorana otel dışında iseniz yer bulma şansınız neredeyse sıfır ama şehrin en gözde mekanlarından.

Şehrin sahil şeridindeki restoranlarda ise herkesin yediği saatleri tercih etmeyecekseniz yeriniz en önden bile hazır olabilir. Ama hesaplı gideyim derseniz İtalyan restoranları en iyi seçim gibi duruyor. Sahil şeridini yandan göreyim derseniz Papagayo‘dan iyi bir alternatif yok.

Saint Tropez gezi rehberi

Saint Tropez’de Ne Alınır?

St. Tropez sandaletleri alışverişin olmazsa olmazlarından. Fakat alışveriş için her türlü lüks mağaza mevcut. Aklınıza gelen tüm markalar orada. İster istemez geziyorsunuz.

Şehir sahilinin uzunluğu kısa, o yüzden oraya demirleyen her yattan ünlü çıkar mı acaba diye bakınan insan kalabalıkları yaşamın içinden bir parça haline gelmiş durumda. 🙂

Saint Tropez nerede ne yenir

Port-Grimaud

Sainte Maxime ile Saint Tropez arasında körfezin tam köşesinde Port-Grimaud var. Kanal şehri. Kesinlikle gezilmeli. Şehrin içine ayak basmayan ünlü yoktur herhalde ama kimse şehirle özdeşleşen Bridget Bardot gibi olmaz.

O her yerde. O kadar efsane halinde ki, inanılmaz.

Port Grimaud kanal şehri Saint Tropez fransa

Saint Tropez sizi bir kere daha çağıran bir şehir değil, ama içine alan bir yer.

Sevenin tam seveceği, sevmeyenin ise neyse görmüş olduk diyeceği eski bir balıkçı kasabası.

Uğrarsanız bizi de hatırlayın.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here