Ana sayfa Avusturya Rust Notları Avusturya

Rust Notları Avusturya

863
0

Bir iş seyahati için gittiğimiz Avusturya‘da bazı görüşmelerimizin Rust kasabasında olması yeni bir yer keşfetmemize de yardımcı oldu.

Rust otobüsle Viyana‘ya yaklaşık 1,5 saat mesafede yer alıyor. Bu şirin küçük kasabada 1878 kişi yaşıyor.

rust-avusturya-gezisi

Büyüleyici bir mimarisi var. Kasabanın sembolü ise leylekler. Her evin çatısında farklı leylekleri görüp fotoğraf çekebilirsiniz. Leyleği havada görmek derler ya işte böyle bir kasaba. Kasaba sakinleri evlerin çatılarına leylekler için özel saclar yaptırmışlar, tam bir leylekler kasabası olmuş.

rust-leylekler-kasabasi

Neusiedl gölü kenarında yer alan kasabada eski tarihi merkez çok sessiz.

Şarap tadım konakları, melange ve çeşitli Avusturya kahveleri içeceğiniz kafeler ve turistik eşya mağazaları bolca var. Tekne turuyla göl üzerinde birkaç saatlik turlarda yapabiliyorsunuz.

Avusturya’ya gitmek istediğinizde 1-2 gün kafa dinlemek, gölde yüzmek, şarap tadımı yapmak, dinlenmek isterseniz Rust bence harika bir seçim olur.

Biz Seehotel‘de konakladık, göl kenarında olması avantajdı ama merkezde (200 metre bizim kaldığımız otele) mimarisi inanılmaz butik otellerde yok değil.

Rust’ta ne yenir diye soracak olursanız kültürü Avusturya’nın genelinde olduğu gibi aynı. Avusturya Yemekleri hakkında uzun uzun bir yazı yazmıştık. Şinitzel, Tafelspitz, Apfelstrudel, Sachertorte gibi pek çok Avusturya mutfağına ait lezzeti burada da bulabilirsiniz.

Yine “Viyana’da Ne Yenir?” yazımızdan Viyana restoranları ile ilgili detaylı tavsiyelerimize ulaşabilirsiniz.

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Türkiye’den ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


ÖNEMLİ UYARI: Web sitemizde ve Rust notları yazısında alkollü içeceklerin reklamı veya tüketicilere yönelik tanıtımı yapılmamaktadır. Alkol sağlığa zararlıdır. Ekip olarak içmemenizi öneririz. Gurmex.com; yalnızca gezdiği yerlerde yiyip içtiklerini ve gördüklerini paylaşan kişisel bir blog sitedir.

Gurmex Navigasyonu şimdi ÜCRETSİZ indirin!
Gurmex'i Instagramda takip edin!

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here