Ana sayfa Sütlü Tatlılar Pratik Limonlu Yoğurt Dondurması

Pratik Limonlu Yoğurt Dondurması

Yoğurt sevenler ve sevmeyenler buraya!

Yaz aylarının vazgeçilmez yiyeceği dondurmanın, limon ve yoğurtla yapabileceğiniz hem sağlıklı hem de eğlenceli yöntemini sizlerle paylaşıyoruz.

Malzemeler:
1 porsiyon limonlu-yoğurtlu dondurma
2 adet limon kabuğunun rendesi ve suyu
3 su bardağı süzme yoğurt
2 su bardağı toz şeker veya sakarin

Yapılışı:
Öncelikle kullanacağımız yoğurt cinsinin çabuk donması için sulu olmamasına dikkat etmeliyiz. Bir kabın içerisinde limon rendeleri ve suyu karıştırıp çatal yardımıyla ezdiğimiz yoğurtla iyice karıştıralım, dondurucuya koyduktan sonra karışımın iyice donması için 1,5 saatte bir 4 kere karıştırıp tekrar dondurucuya koyabiliriz.

Pratik Limonlu Yoğurt Dondurması hazır…

Afiyet olsun.

Gurmex'i instagramda takip edin
Önceki makaleArnavut Trileçe Tatlısı Tarifi: Gurme Trileçe Nasıl Yapılır?
Sonraki makaleBerlin Yeme İçme Rehberi: Berlin’de Nerede Ne Yenir?
Yaz mevsiminin en ılımlı zamanı haziranda Samsun’da dünyaya geldim. Öğretmen bir baba ve hemşire bir anne ile eğitim, sağlık alanındaki temelim okul öğreniminden çok önce başlamış oldu. Lise öğrenimini Samsun Anadolu Lisesi’nde fen bilimleri bölümünü tercih ederek başarı ile bitirdim. Lisans öğrenimine Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Beslenme Diyetetik Bölümü ve Erasmus öğrenci değişim programı ile katıldığım Lizbon ESTeSL’de devam ederek hastane, okul, özel bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde; toplu beslenme, klinik ve poliklinik üzerine stajlarımı gerçekleştirdim. Yüksek lisans eğitimini tamamlayıp uzman diyetisyen olarak İstanbul’da 2015 yılından itibaren global bir catering firmasında; menü planlama, reçete geliştirme, sağlıklı beslenme üzerine eğitim seminerleri gerçekleştirme, çalışanların vücut analizi ve parametre yorumlamaları üzerine görev yapmaktayım.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here