Ana sayfa Kırmızı Et Yemekleri Kurban Bayramında Lezzetiyle Bayram Yaptıracak 10 Nefis Yemek..

Kurban Bayramında Lezzetiyle Bayram Yaptıracak 10 Nefis Yemek..

203
Gurmex'i instagramda takip edin

Kurban Bayramında Lezzetiyle Bayram Yaptıracak 10 Nefis Yemek..

Kimisi tam bayram klasiği kimini ise büyük ihtimal uzun zamandır yemediniz. İşte size vejeteryanları bile kıskandıracak Kurban Eti ile pişirilen 10 harika yemek seçeneği:

1-Saç Kavurma :

Sıcacık pide, köz patlıcan salatası ve köpüklü bir bardak ayranın en yakın arkadaşı.. Keyifli aile sofralarında lezzetini beşe katladığı rivayet edilir.

erzincan-in-en-iyi-mutfagi-lezzetli-manzarali-pahali-luks-restoranlari-yemek-gurme-mekan-rehberi

2- Dana Rosto :

Kurbanda danaya girmenize tek başına sebep olabilecek bir ana yemek.. Sık pişirilmez kabul edelim. Bayramın ağır toplarından olmaya adaydır kendisi..

lizbon-rosto-gurme

3- Arnavut Ciğeri :

Türk mutfağının emektarlarından bir yemek.. Artık eskisi kadar sakatat yenmese de ciğer’in faydaları saymakla bitmez. Bol demir, fosfor ve çeşitli vitaminler içerir. Kansızlık için özellikle çok faydalıdır. Beden ve ruh yorgunluğu olanlar ile çocuklarda bedeni güçlendirir.

domates-soslu-kuzu-cigeri

4- Hünkar Beğendi :

İsmi bile bayram sofrasına yakışır. Biraz köz patlıcan, yoğurt ve biraz da sarımsağınız varsa mutfaktan usta bir aşçı edasıyla çıkabilirsiniz demektir.

etli-hunkar-begendi-yemek-tarifi-gurmeKaynak: Instagram – Nilgunbodur

5- Tas Kebabı :

Bu bayram sofraziyafet sofrasına dönüştürmek için tek yapmanız gereken biraz pilav, bol yeşil salata ve tabi ki bereketli bir tas kebabı olmalı..

tarihi-park-et-esnaf-lokantasi-kirklareli-luleburgaz-tas-kebabi

6- Çöp Şiş :

Ah o bayramın son günleri çıkılan piknikler.. Akşamdan marine ettiğiniz etleri mangala dizdiğinizde çıkan cızırtılar akıllardan bir daha ki bayrama kadar çıkmayacak..

topcu-restaurant-alsancak-izmir-en-iyi-sis-cop-sis-nerede-yenir-lezzet-duraklari-gurme-rehberi

7- İslim Kebabı :

Kendisi her ne kadar ana yemekler arasında sayılsa da fırından yeni çıkmış tepsideki görüntüsü sanat eserleri kategorisine girmeye adaydır.

islim-kebabi-yemek-tarifi-gurmeKaynak: www.hanemdepisenler.com

8- Güveç :

Bu bayramın unutulmazları arasına girmek için tek yapmanız gereken tüm sebzeleri ve eti çiğden koyup kısık ve ağır ısıda 4-5 saatte demlenerek pişirmek..

erzincan-in-en-iyi-et-guveci-yemekleri-nerede-yenir-yemek-salonlari-lokantalar

9- Elbasan Tava :

Yalnızca yoğurt, yumurta ve un.. Ve tabi kurban etiniz.. Sonuç: Bu bayram el öptürmek için fazla da uğraşmanız gerekmeyecek..

elbasan-tava-et-yemekleri-tarifi-gurmeKaynak: www.benimsofram.com

10- Orman Kebabı :

Sağlıklı hafif ve lezzetli olması sebebiyle tam bir anne yemeği.. tamam bu bayram tatlıyı fazla kaçırmış olsanız da o tabak bitecek!

Güveç Bozcaada Orman Kebabı 1

Bonus.. Assolistler en son çıkar..

11- Kavurma :

En lezzetli kavurma nasıl yapılır? Kavurmanın incelikleri nelerdir? En hakiki öz kavurma nedir?” benzeri haberlere bu günlerde çok sık rastlayacaksınız. İyisi mi biz bu bayram herkesin kavurması bereketli olsun diyelim ve kaçalım.

rizede-en-iyi-kavurma-nerede-yenir-meshur-cayeli-lale-lokantasi-rize

Güzel memleketimizde birlik beraberlik ve sağlıkla tüm günlerimizin bayram sevinci içinde geçmesi dileğiyle..

Etiketler: Kurban Bayramında yemekler, Kurban Bayramında tarifler, Kurban Bayramında Yemek Tarifleri, Kurban Bayramında Özel Lezzetler, Kurban Bayramında Yemek Önerileri, Kurban Bayramında Ne Yenir?

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here