Ana sayfa Amsterdam Restoranları Pancakes Amsterdam

Pancakes Amsterdam

Pancakes Amsterdam, Avrupa‘da çok popüler olan çikolata ve hamur aşkını en iyi yansıtan mekanların başında geliyor. Buna paralel olarak pankek ve türlü çeşitleri ile Hollanda sokak lezzetleri arasında da sık sık karşılaşacağınız tatlı çeşitleri arasında yer alıyor.

Pancakes Amsterdam bu konuda bana göre şehrin en iyilerinden sadece bir tanesi. Doğum günü partilerinde bile pankek yeme yarışmaları düzenlenen bir şehirde neden bu kadar pankekçi var az çok daha iyi anlayabiliyorsunuz.

Pankek çeşitleri Pancakes Amsterdam

Bu arada pankek deyip geçmeyin. Avrupa kültüründe kahvaltı için pankek çok özel bir yere sahip. Avrupalılar pankeki gerçekten çok seviyor. Hele ki Pancakes Amsterdam ‘ın zengin pankek menüsü düşünüldüğünde biz bile her öğün pankek yiyebiliriz dediğimiz oldu.

Eğer kahvaltı yapmak amacıyla pankek yemeyi tercih edecekseniz, üzerine bir omlet koydurabilirsiniz. Ek olarak yanında peynir ve sebze çeşitleri ile de tercih edebilirsiniz. Kahvaltıda ben daha çok tatlı şeyler yemeyi severim derseniz de çikolatalı ve reçelli çeşitler mevcut.

Ayrıca pankekler de şöyle bir ayrım var. Eğer tombik pankek sevenlerdenseniz Amerikan Pankek tercih etmelisiniz. Krep tarzında ince pankek size daha cazip geliyorsa Amsterdam Pankek sipariş vermelisiniz.

Hollanda Pancakes Amsterdam

Pancakes Menü ve Fiyatları

Menüde bulunan pankek çeşitleri ve fiyat aralıkları ise şu şekilde; Amerikan Pankek Çeşitleri 8 – 12 Euro, Amsterdam Pankek Çeşitleri 6 – 14 Euro ve Kahve Çeşitleri ise 2- 8 Euro arasında değişiyor.

Sebzeli, jambonlu, susamlı, kinoalı, fındık parçalı, limonlu, şekerli gibi pek çok çeşit var. Bu çeşitlilik seçim yapmayı her ne kadar zorlaştırsa da Pancakes Amsterdam ‘da mutlaka pankek yemelisiniz.

Pancakes Amsterdam ‘da pankek dışında kahve de içebileceğiniz, sıcacık bir ortam var. Fiyatlar ise bize göre oldukça makul. Şehir merkezinde bulunan şubesinde şehrin manzarasında kahvenizi yudumlarken nefis pankek çeşitlerinden birini yiyebilirsiniz.

Yolunuz Amsterdam’a düşer ve Pancakes Amsterdam ‘a uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Amsterdam Restoranları için linke tıklayın.

Pancakes Amsterdam İletişim

Adres: Berenstraat 38, 1016 GH Amsterdam / Hollanda
Telefon: +31 20 820 4461

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleAdam & Siam Thai Restaurant
Sonraki makaleOmelegg Amsterdam
İstanbul doğumluyum. İzmit’te yaşayan Karadenizli bir ailenin en küçük üyesiyim. 2013 yılından beri Gıda Mühendisi olarak çalışmaktayım. Seyahat etmeyi, sokak sokak gezip keşfetmeyi seviyorum. Deniz, doğal hayat ve hayvan sevgisi yaşama sevincim. 3 yıl kadar gönüllü olarak çalıştığım TEGV ve çocuklar da en sevdiklerim, özlediklerim...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here