Ana sayfa Gaziantep Ne Yenir İçilir Meat House Gaziantep

Meat House Gaziantep

776
0

Meat House Gaziantep yazımız et severler için geliyor. Gaziantep’te birçok mekanda kebap ve çeşitlerini yiyebilirsiniz. Ancak kebapların yanında farklı tatlar da arıyorsanız, üç yıldır Antep halkıyla birlikte olan Meat House tam sizlik!

Kavurma Meat House Gaziantep
Kavurma

Meat House Menü

Biz kebapla kalmayalım, etin her halini yapalım diyerek yola çıkan Meat House’da tüm kebap çeşitlerinin yanında steak, kaburga dolması, kuzu çevirme, dana kavurma, kuzu tandır, incik haşlama, incik güveç ve sulu et yemekleri gibi daha birçok çeşit mevcut. Bu çeşitler içerisinde özellikle dana kavurma ve kuzu tandırda fazlasıyla iddialılar dolayısıyla müşteriler de başka mekanlarda bulamadıkları bu iki lezzet için Meat House ‘u tercih ediyorlar.

Dana Kavurma

Dana kavurma; etlerin tereyağ ile kaplanıp kısık ateşte dört saat pişmesiyle yapılıyor. Dört saat boyunca tereyağı ve ısıya maruz kalan dana etinin lokum gibi olması yiyen kişiye adeta keyif veriyor. Dolayısıyla Gaziantep’te kavurma nerede yenir sorusunun cevabı bizim için Meat House diyebiliriz.

Dana Kavurma Meat House Gaziantep
Dana Kavurma

Kuzu Tandır

Kuzu Tandır; zeytinyağı, ayçiçek yağı ve sudan oluşan bir karışımla beraber üç buçuk saat boyunca fırında pişiyor. Saatlerce pişen ve yumuşacık olan kuzu tandır yemeklerin yanında servis edilen tandır lavaş ekmeği ile taçlanıyor. Yine ikram olan bol neşeli salata ile mükemmel bir lezzet şöleni yaratırken kuzu eti resmen ağzınızda dağılıyor. Gaziantep’te kuzu tandır nerede yenir diye soruyorsanız mutlaka Meat House ‘a bir uğrayın.

Kuzu tandır Meat House Gaziantep
Kuzu Tandır
Sıcak lavaş Meat House Gaziantep
Sıcak Lavaş

Pirinç Pilavı

Bu iki ana yemeğin yanında özel bir pirinç pilavı ikram ediyorlar. Yurt dışından ithal edilen şekersiz pirinç etin yanında tüketilen pilavın ağır olmasını engelliyor.

Pilav üstü tandır Meat House Gaziantep
Pilav Üstü Tandır

Başlangıçta ikram ettikleri çiğ köfteleri, leziz et çeşitleri ve bununla birlikte gelen şekersiz pirinç pilavları Meat House ‘u hem doyurucu hemde lezzetli yemek yemek isteyenler için mükemmel bir lezzet durağı haline getiriyor.

Çiğ köfte Meat House Gaziantep
Çiğ Köfte

En İyi Et Lokantaları Arasında

Et konusunda kendilerine fazlasıyla güvenip etin her halini müşterilere sunan Meat House iyi olmalarını üç kuşaktır kasaplık yapmalarına bağlıyor. Etin neresi hangi yemek için uygundur, hangi et nasıl pişirilir, koyun eti veya dana eti nerede ve nasıl saklanmalı, hangi yemek dana etinden hangi yemek kuzu etinden yapılır gibi birçok sorunun cevabını çok iyi biliyorlar. Ve mutfaklarına giren tüm etleri de bu bilgiler ışığında işliyorlar. Zaten bu doğrultuda et iyi ve pişirileceği yemeğe de uygun olması halinde beğenilmemesi pek de mümkün olmuyor!

Meat House Gaziantep Adres telefon
Meat House Gaziantep

Yumuşacık kuzu tandır ve tereyağıyla bütünleşip mükemmel bir birlikteliğin ortaya çıktığı dana kavurma hafızamıza çoktan kazındı. Bu iki lezzeti denedik ve fazlasıyla beğendik. Sizler de yolunuz Gaziantep’e düşerse Meat House ‘a gidin ve uğrarsanız bizi hatırlayın!

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Gaziantep Restoranları için linke tıklayın.

Meat House (Et Evi) Adres ve Telefon

Adres: Mücahitler Mahallesi, Ali Fuat Cebesoy Bulvarı, 59 Nolu Sokak, Vakıf İş Merkezi No: 8 Şehitkamil / Gaziantep
Telefon: 0542 567 19 74

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleSakıp Usta Gaziantep
Sonraki makaleLocca Cafe Gaziantep
Merhabalar! Kadıköy doğumluyum. Babamın mesleğinden dolayı 8 yaşına kadar İstanbul, Adana ve İzmir gibi farklı şehirlerde bulunduktan sonra bir gastronomi merkezi olan Gaziantep'e yerleştim ve lise öğreniminin sonuna kadar burada kaldım. Şu anda İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Mimarlık öğrencisiyim. Farklı kültürlerde büyüyüp Antep kültürüyle yoğurulduğumdan yaptığım ve yediğim yemeğe fazlasıyla önem veririm. Dolayısıyla yemek yemeyi de yapmayı da çok severim. İşte böyle, olabildiğince gastronominin her alanıyla ilgilenen ve en büyük düşkünlüğü yemek olan biriyim.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here