Ana sayfa Edirne Ne Yenir İçilir Limon Cafe Edirne

Limon Cafe Edirne

542
0

Suyun öteki yakası olan büyülü yer Edirne Karaağaç’tan, Limon Cafe ‘den selam edelim. Türkiye’nin Batı Trakya’da, Meriç Nehrinin diğer yakasındaki tek toprağı, Edirne’nin en güzel ve en yeşil yeridir Karaağaç… Aynı zamanda Yunanistan ile Türkiye arasındaki su geçmeyen tek sınır çevresidir.

Limon Cafe Karaağaç

Karaağaç Edirne

Tunca ve Meriç’in üzerindeki taş köprüleri aşarak, Arnavut kaldırımlı yola eğilen dev ağaçların koyu salkımları ve gölgelikleri arasından tıngır mıngır ilerleyerek varıyoruz.

serpme kahvaltı Limon Cafe
Serpme Kahvaltı

Herhangi bir hafta sonu yolunuz düşerse, fayton ve bisikletlilerle dolu tarihi taşlı yoldan yürümeniz sizi mükemmel kahvaltısı olan Limon Cafe Edirne gibi sade ve zarif yerlere götürecektir. İstanbul‘a göre çok uygun fiyatlara keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Edirne Limon Cafe

Serpme Kahvaltı

Türkiye’nin bir ucunda, nehrin diğer tarafında kahvaltı yapmak insana başka bir his veriyor. Özellikle belirtmem gerek, Limon Cafe Edirne’nin birçok ürünü de yöreseldir. Ve serpme kahvaltı 20’den fazla çeşidi ihtiva ediyor.

sucuk Limon Cafe

Tek katlı eski tip evlerin geniş bir cadde çevresinde dizildiği, Arnavut kaldırımlı, bol yeşillikli sokakları, “Ben en az Haydarpaşa kadar görkemliyim!” diyen eski Edirne Garı, Gar bahçesinde zevksiz ama anlamlı Lozan Anıtı ve terkedilmiş ahşap süslemeli nehir köşkleri ile karşılar sizleri…

omlet Limon Cafe
Omlet

Rengarenk evler, işlemeli pencere ve kapıların hepsi öykü kitaplarındaki resimler gibidir. Sokaklarda tek başınıza yürüyerek huzura erersiniz.

Menemen Limon Cafe
Menemen

Balkan savaşı esnasında Yunan işgalinde kalan kasabadaki resimlerini kurtarmak için geri evine dönen ve hayatını kaybeden ressamın evi hangisiydi acaba diye düşünür durursunuz.

kahvaltı Limon Cafe

Eğer öğleden sonra bu civarda olursanız, ulu ağaçların altında, Karaağaç’ın en güzel kafe-restoranı olan Limon Cafe & Restaurant‘da ağaçlar ve de esintinin sesini dinleyip bir şeyler içerek veya Dünya mutfağından nefis yemekler deneyerek dinlenirsiniz sonra…

Limon Edirne Video

Şüphesiz rüya kent Edirne’nin rüya gibi kasabasıdır Karaağaç… Limon Cafe ve Restaurant ise Karaağaç’ın incisi… Limon Edirne’ye serpme kahvaltı ve tatlı içeren güzel iki video ile veda edelim.

Yolunuz Edirne Karaağaç’a düşer ve Limon Cafe Edirne’ye uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Edirne Restoranları için linke tıklayın.

Limon Cafe & Restaurant Adres ve Telefon

Adres: Karaağaç Yolu Üzeri, Lozan Caddesi No: 32/1 Merkez / Edirne
Telefon: 0284 223 13 14

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleHaliç Hatay Sofrası Kapandı
Sonraki makaleCiğerci Bahri Bey Edirne
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here