Ana sayfa Edirne Ne Yenir İçilir Ciğerci Bahri Bey Edirne

Ciğerci Bahri Bey Edirne

236
0

Ciğerci Bahri Bey Edirne yazısıyla selam edelim. Kehribar gibi sarı, kelebek kadar hafif Tava Ciğer yemeden Edirne’den dönülmez. Ciğerci Bahri Bey ciğer sevmeyeni bile kendisine mest ediyor.

Hatta bize göre Edirne’ye gitmişken ciğer yenilmez. Edirne’ye hususi olarak ciğer yemek için gidilir, kalan vakitte de Selimiye Cami, Eski Cami, Karaağaç ve Arasta Çarşısı gezilir.

Tarihi Ciğerci Bahri Bey

Tava Ciğer Nedir?

Edirne Ciğeri; ince dilimlenmiş Trakya dana ciğerlerinin kızgın Ayçiçek yağında, yağı toplamasına fırsat verilmeden kısa sürede “kavrulması” esasına dayanan, yanında yağda kızartılmış acı Karaağaç saksı biberi ile servis edilen müthiş bir lezzettir.

Tava ciğer nedir
Tava Ciğer

Ciğerci Bahri Bey

Bu kez durağımız pamuk gibi tava ciğeri ile gönlümüzü hoş eden Bahri Bey oldu. Bahri Bey Selimiye Cami’nin gölgesinde misafirlerine doyumsuz lezzette Edirne Tava Ciğeri’ni yine Bahri Dinar Bey’in elinden sunuyor. Bu salaş lokantada kesme yoğurdu, kurutulmuş Karaağaç saksı biberi ve nefis tava ciğeri ile lezzetten lezzete koşuyorsunuz. Arzu ederseniz kapanışı Hayrabolu Tatlısı ile yapmanızı öneririm.

Karaağaç saksı biberi
Karaağaç Saksı Biberi

Bahri Dinar Bey misafirlerini tertemiz kravatlı takım elbisesi ve kocaman gülüşü ile kapıda karşılayıp kapıdan uğurluyor. Lezzeti ise Edirne’de birçok popüler denilen ciğerciye göre üst düzeyde. Eğer kıtır ciğer seviyorsanız özellikle fazla pişirilmesini rica edin. Özellikle belirtmezseniz ciğer pamuk gibi yumuşak şekilde servis ediliyor.

Acı sos Edirne ciğeri
Acı Sos

Ciğerci Bahri Bey ‘de garsonların ilgisi ve servis çok hızlı. Edirne tava ciğeri yemek için başka bir yer aramayın derim. Sırf Bahri Abi’nin hoş sohbeti için bile gidilir. Burası bizim Edirne’ye her gittiğimizde mutlaka uğradığımız ilk yerlerden biridir.

Tava Ciğer Türküsü

Aşağıdaki videonun arka fonunda dinleyeceğiniz Bayazıt Sansı‘ya ait Tava Ciğer Marşının sözleri tava ciğerin nefasetini çok güzel özetliyor. Bahri Bey ‘de türkünün büyük bir bölümüne kendi sesiyle eşlik ediyor. Tava Ciğer türküsünün sözlerini de meraklıları için aşağıya ekliyorum.

Edirne tava ciğer türküsü

Edirne’de ciğerciler kızdırırlar tavayı, mis gibi de kokuturlar havayı…
Ayran cacık tamam eder masayı, tava ciğer lezzetlerin sarayı…

Tavası var ciğeri var, yanında da biberi var…
A be güzel Edirne’m, sende daha neler var…

Edirne’ye gidelim, tava ciğer yiyelim… Edirne’ye gidelim, tava ciğer yiyelim…
Gidelim Ciğerci Bahri Bey ‘e tava ciğer yemeye…

Tava ciğer, ne güzeldir tatması… Tava ciğer, bir hünerdir yapması…
Edirne’de var bu işin ustası, tava ciğer Edirne’nin markası…

Ciğerci Bahri Bey Video

Bahri Beye 2 güzel video ile veda edelim. Yolunuz Edirne’ye düşer ve Bahri Bey ‘e tava ciğer yemek için uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Edirne Restoranları için linke tıklayın.

Ciğerci Bahri Bey İletişim

Adres: Meydan Mahallesi, Yediyolağzı Sokak, Havlucular İşhanı No:5 Merkez / Edirne
Telefon: 0539 607 39 34

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleLimon Cafe Edirne
Sonraki makaleBacca Restaurant Güre
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here