Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir Lezzeti Şark Eminönü

Lezzeti Şark Eminönü

1034
0

Lezzeti Şark Eminönü ‘den merhaba gözü tok karnı açlar.

İstanbul Eminönü’nün en salaş dükkanlarından biri olan Lezzet-i Şark ‘tayız bugün. Daracık, kına gecesi malzemelerinin ve çocuk oyuncaklarının satıldığı o sokaktan geçerken, açıkçası girmeye dahi tereddüt edeceğiniz derecede kötü tasarlanmış Lezzeti Şark isimli dükkanda harika kebap ve künefe yedik. 🙂

Közde künefe Lezzeti Şark Eminönü
Közde Künefe

Lezzeti Şark kebap dükkanının dışarıdan görünümü aşağıdaki gibi. O tabelayı çok mu aradınız be kardeşim? 🙂

Eminönü Lezzeti Şark
Dükkana girmeye korkmayın kapıdan göründüğü gibi değil. 🙂

İçli Köfte

Neyse bunlara takılmayıp, hemen içli köfteyle giriş yapıyoruz yemeğe. Her ne kadar haşlama içli köfteyi daha çok seviyor olsam da kızarmışına da ölünür bunun net!

Kızartma İçli Köfte Lezzeti Şark Eminönü
Kızartma İçli Köfte

Adana Kebap

Köftelerle ısınma turundan sonra, kebaba yatay geçiş yapıyoruz. Lezzeti Şark ‘ın kebabı gerçekten çok lezizdi fakat porsiyon olarak yeterli değildi bence. Eti şişe biraz daha kalın geçirebilirlermiş.

Adana Kebap Lezzeti Şark Eminönü
Adana Kebap

Közde Künefe

Her kebap yemeğinden sonra bana göre sofrada muhakkak olması gereken bir şey varsa o da künefedir arkadaş. Sıcak sıcak, fokurdayan tereyağından uzata uzata kapanışı yapacaksın. Biz de aynen öyle yaptık. Şerbetinin şeker oranı çok iyiydi dolayısıyla yerken hiç baygınlık hissi vermedi. Kadayıflar da çıtır çıtır pişince 1-2 dakika içinde masadan yok oldu künefe. 🙂

Rahatlıkla söyleyebilirim ki, Lezzeti Şark ‘ın en iyi ürünü künefeydi. Hiç tereddüt etmeden gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz.

Künefe Ocağı Lezzeti Şark Eminönü
Künefe Ocağı

Genel olarak standartın biraz üstünde lezzetlere sahip ufak bir dükkan Lezzeti Şark. İnsanın canı kebap ya da künefe çekerse akla ilk gelecek yerlerden değil ama, gideni de pişman etmeyecek bir yer burası.

Lezzeti Şark Eminönü
Yazının türkçe tercümesi için linke göz atabilirsiniz. 🙂

Masa zemini aşağıdaki gibi bir sürü müşteri notlarıyla doluydu, örnek olması için birini ekledim. Yolunuz Sirkeci veya Eminönü taraflarına düşerse mutlaka uğrayın.

Uğrarsanız bizi de hatırlayın.

Sağlıcakla kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Lezzeti Şark Eminönü Adres ve Telefon

Adres: Rüstempaşa Mahallesi, Hasırcılar Caddesi No: 38 Eminönü – Fatih / İstanbul
Telefon: 0212 514 27 63

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleTuzla Balıkçısı İstanbul
Sonraki makaleAnkara Sereserpe Köftecisi Bostancı
Samsun doğumlu, Endüstri Mühendisi. En büyük hobisi Balık avı, 3 değerli sözcüğü "Ye... İç... Balık tut..." Aynı zamanda mekan avcısı ve gurme. Namı diğer Obur Hamsi. Kendisine kalırsa "Ne gurme ne de usta bir avcı... Obur bir hamsi, lezzet deryasında yolcu..."

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here