Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir Kral Kokoreç Eminönü

Kral Kokoreç Eminönü

1360
0

Kral Kokoreç Eminönü’nden merhaba gözü tok karnı açlar. İstanbul Eminönü’nde Doğubank’tan Mısır Çarşısına doğru giden sokakta, hemen yol kenarına kurulmuş bir kokoreççi var ki uğramadan geçmek imkansız. Adı gibi gerçekten Kral Kokoreç…

Kral Kokoreç Eminönü

Eminönü’nün keşmekeşliği sizi yorduysa, dükkan dükkan gezmekten dizlerinizin bağı çözüldüyse veya çok acıktıysanız Kral Kokoreç ‘e mutlaka uğrayın! Eğer bir şekilde önünden aç karnına geçiyorsanız, resmen yol üzerine kurulmuş bubi tuzağı gibi sizi zaten çekiyor içine…

İstanbul Kral Kokoreç

Kral Kokoreç Menü

Kendileri Eminönü’nde yılların kokoreççisidir. Kalın doğranmış İzmir usulü kokoreci, Koko dolması ve iri kıyım porsiyonu çok başarılıdır. Midye dolma da var fakat pek önermiyorum. Bana göre Midye dolmaları oldukça vasat kalıyor. Kokoreç varken Midye ile ağız tadı bozmaya gerek yok.

Kral Kokoreç Eminönü koko dolma
Nam-ı diğer Koko Dolma

Koko dolma şöyle oluyor. Yarım ekmekten biraz daha büyük yani 3 çeyreklik ekmeğin içi alınıyor. Köz üzerinde ekmek çıtırlaştırılıyor ve ardından ekmeğin iç boşluğuna basma kokoreç dolduruluyor.

Bu şekilde bir koko dolma 35 TL. Kral Kokoreç diğer kokoreççilere göre biraz pahalı ama yedikten sonra inanın pek umurunda olmuyor insanın…

iri kıyım Kral Kokoreç Eminönü
İri Kıyım Porsiyon

İri kıyımı ise kokorecin kenarlarını kalın kalın doğrayarak yapıyorlar. Kokorecin orta kısmındaki iç yağından çok az miktarda almış oluyorsunuz. Benim gibi çıtır lezzetleri seven ve kokorece düşkün olan insanlar için çok özel bir lezzet. İri kıyım kokoreci denemenizi şiddetle öneririm.

Kral Kokoreç Fiyatlar

İri kıyım kokoreç porsiyon fiyatı 30 TL. Güveçte kokoreç 40 TL. Normal çeyrek ekmek kokoreç 10 TL, yarım ekmek kokoreç ise 15 TL.

Eminönü Kral Kokoreç
Sanki Kokoreç Değil Nar! Nar!

Salaşlığın zirve yaptığı mekanı mutlaka tanıyın, tanıtın! Burası bana göre Eminönü’nde mutlaka uğranması gereken önemli bir lezzet durağı. Yolunuz Eminönü’ne düşer ve bir gün Kral Kokoreç ‘e uğrarsanız bizi de hatırlayın.

Sağlıcakla kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İstanbul Restoranları için linke tıklayın.

Kral Kokoreç Eminönü Adres ve Telefon

Adres: Rüstem Paşa Mahallesi, Hasırcılar Caddesi No:38/C Eminönü – Fatih / İstanbul
Telefon: 0212 520 90 36 – 0212 513 64 93

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleBayramoğlu Döner Kavacık
Sonraki makaleKaburgacı Cahit Adana
Samsun doğumlu, Endüstri Mühendisi. En büyük hobisi Balık avı, 3 değerli sözcüğü "Ye... İç... Balık tut..." Aynı zamanda mekan avcısı ve gurme. Namı diğer Obur Hamsi. Kendisine kalırsa "Ne gurme ne de usta bir avcı... Obur bir hamsi, lezzet deryasında yolcu..."

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here