Ana sayfa Lüleburgaz Ne Yenir İçilir Köfteci Mehmet Kozar Lüleburgaz

Köfteci Mehmet Kozar Lüleburgaz

820
0

Kırklareli Lüleburgaz’ın Celaliye Köyü’nden, Köfteci Mehmet Kozar‘dan selam edelim. Oğlak sezonu kapanmadan sizlere İstanbul‘dan üşenmeden kalkıp gelebileceğiniz, köftesi, ızgara et ürünleri ile mutlu eden kaydetmelik bir köy lokantası olan Köfteci Mehmet ‘ten bahsedelim istedik.

Burası 1992 yılında lezzet serüvenine 3 masa ile başlayan ve şuanda kapalı aile salonu ve 13 masasıyla salaşlığı zirvede yaşayacağınız Köfteci Mehmet ‘in namı diğer Kozar’ın Yeri

Köfteci Mehmet Kozarın Yeri Lüleburgaz
Oğlak

Fırında Oğlak

27 senedir nefaset adresimiz olan bu güzide aile işletmesini bilen birçok İstanbullu bizim gibi Lüleburgaz yollarını arşınlıyor. Kasap olan Köfteci Mehmet abi süt oğlağı kendisine özel marinasyondan geçirdikten sonra yine yılların birikimi ile hazırladığı özel biber sosuna bulayıp odun fırınında ağır ateşte pişiriyor.

Fırında oğlak Köfteci Mehmet Kozar
Fırında Oğlak

Nisan, Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında fırında oğlak, diğer aylarda kuzu yemek istiyorsak bizim Trakya’da iyi adreslerimizden biri burasıdır. Bugün oğlağın böbrek altı dediğimiz kısmını ve bir böbreğini manda yoğurdu eşliğinde afiyetle yedik.

Oğlak Köfteci Mehmet Kozar Celaliye

Bilenler bilir oğlak çevirme çok kuru olduğu için açıkçası bizi fazla cezbetmiyor. Ama Mehmet Kozar’ın fırında oğlağı ağızda dağılan etleri ve tam ekmek banmalık suyuyla bizi 27 senedir mest ediyor.

Oğlak Çevirme Köfteci Mehmet Kozar Lüleburgaz

Lalanga Köftesi

Yine Kozar civarda içinde soğan ve ekmek bulunmayan ve pişirmeye yakın tuttuğu tanesi yaklaşık 250-300 g gelen Lalanga köftesi ile meşhur. Kimyon ve karabiberden başka baharat yer almayan köfte Köfteci Mehmet Abinin elinin lezzetinden mi yoksa köyün havasından mıdır bilinmez ama efsanedir.

Celaliye Köyü Kozar Köftecisi Lüleburgaz
Kozar Köftecisi Celaliye

Köfteci Mehmet Menü ve Fiyatlar

Oğlak ve kuzu kg fiyatı 80 TL, köfte kg fiyatı 60 TL, bonfile, antrikot, pirzola ve tosun sucuğu kg fiyatı 70 TL. Alternatif olarak tavuk pirzola, tavuk şiş, salata, çeşit çeşit mezeler, bahçe meyveleri ve peynir helvası var.

Lüleurgaz Köfteci Mehmet Kozar
Aile Salonu

Haftanın 7 günü öğle 12 gece 24 arası hizmet veren alkollü lokanta da kredi kartı geçiyor.

Köfteci Mehmet Kozar iletişim

Kozar’ın Yeri Video

Velhasıl kelam Lüleburgaz Celaliye köyünde hizmet veren bu özel lezzet durağını mutlaka kaydedin. Çünkü kendilerini internette veya sosyal medyada bulamazsınız. Hatta yüksek ihtimal internette Köfteci Mehmet Kozar ile ilgili bulacağınız tatmin edici tek kaynak benim yazdığım bu yazı olacaktır. 🙂

Lüleburgaz Celaliye Köyü’ne yolunuz düşer ve Köfteci Mehmet Kozar’a uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Lüleburgaz Restoranları için tıklayın.

Köfteci Mehmet Kozar’ın Yeri Adres ve Telefon

Adres: Mehmet Kozar, Celaliye Köyü – Lüleburgaz / Kırklareli Telefon: 0537 491 37 00

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleAhmetbey Bahar Köftecisi Lüleburgaz
Sonraki makaleEski İstanbul Pastaneleri
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here