Ana sayfa Ankara Ne Yenir İçilir Keyfi Bahçe Pursaklar Ankara

Keyfi Bahçe Pursaklar Ankara

1505
0

Keyfi Bahçe, Ankara Esenboğa Havalimanı yolunda 4 yıldır faaliyette olan bir restoran, yollarımız bir iş seyahati dönüşünde kesişti. Ankara Esenboğa havalimanına 10 dakika mesafede Pursaklar’da yol üzerinde bulunuyor. Uçak saatini hava alanında beklemek yerine zamanınızı Keyfi Bahçe ‘de yemek, kahvaltı veya bir şeyler içerek geçirebilirsiniz.

Keyfi Bahçe Pursaklar

Biz iş sebebiyle bulamadığımız akşam yemeği yeme fırsatını bu mekanda yakaladık. Meğer bu tesadüf bize Ankara’da güzel lezzetler ile karşılaşacağımız bir kapı aralamış.

Ankara Keyfi Bahçe

Öncelikle Keyfi Bahçe ‘nin atmosferi çok güzel. Açık havası, nezih ortamı ile özel hazırlanan bahçede ahşap çardaklarda ağırlanıyorsunuz. Dışarıda oturmak istemezseniz kapalı yerleri de mevcut. Garsonlar güler yüzlü, servis hızlı ve yemekler lezzetli.

Pursaklar Keyfi Bahçe

Köy Konsepti

Köy konseptli mekanlarda genelde bulunmayan konfor için Keyfi Bahçe ‘de tam tersi tezahür ediyor. Biz konforlu ve kaliteli bir mekan deneyimi yaşadık.

Keyfi Bahçe ‘de menünün mihenk taşını çevirme oluşturuyor. Genelde müşteriler bu mekanı kuzu çevirme yemek için tercih ediyorlar. Bizde ilk olarak çevirmenin tadına bakacağız.

Kuzu çevirme Keyfi Bahçe Pursaklar

Kuzu Çevirme

Önce çevirmenin yapıldığı alana bakmaya gidiyoruz. Aman Allahım! Harika görünüyor. O ateşin önünde bir dönüşü var görmeniz lazım! Ağzınızın suyu akacak biliyorum ama affınıza sığınarak fotoğrafını yukarıda paylaşıyorum.

Ardından Keyfi Bahçe ‘de servisi hazırlanmış masamıza geçiyoruz. Gözümüzü doyurduk şimdi sıra midemizde. Bir sac tava içerisinde löp löp etlerden oluşan çevirmeniz geliyor. Sac tavanın altında etleri sıcak tutabilmek adına yanan gazlı bir ocak kullanılmış.

Kuzu tandır Keyfi Bahçe Pursaklar

Çevirme gerçekten lezzetli, çok beğendik. Etler baklava gibi ağzınızda dağılıyor. Bunun dışında Keyfi Bahçe’de tandır, kaburga, sac tava, döner, iskender, mangal keyfi gibi farklı alternatifler de var, değerlendirebilirsiniz. Kül bastısı süper diyemem daha iyilerini yedim, ama kötüde değil. Köftesi gayet lezzetliydi.

Külbastı Keyfi Bahçe Pursaklar

sac tava Keyfi Bahçe Pursaklar

iskender kebap Keyfi Bahçe Pursaklar

Kırmızı ete alternatif arıyorsanız tercihinizi tavuk şişten yana kullanın, tavuk şiş marinasyon ile enfes bir lezzete bürünmüş.

Keyfi Bahçe ‘de yemek faslınız bittiyse şimdi doğal ortamla baş başa kalma zamanı. Çardağınızda semaverde çay içmenin keyfini sürün.

Semaver çay Keyfi Bahçe Pursaklar

Köy Kahvaltısı

Bizim için bu güzel rüyayı burada kesmenin vakti geldi. İstanbul yolu göründü. Çok memnun kaldığımız, güzel lezzetler tadarken kaliteli zaman geçirdiğimiz keyifli bir deneyim oldu.

Keyfi Bahçe ‘de günün her saatine özel lezzetler var. Sabahları çok övülen serpme kahvaltısını deneyimleyebilirsiniz.

İnternette gözlemlediğim kadarıyla müşterileri yeşilliğin içinde güzel ve tam bir köy kahvaltısı mest ediyor.

Sucuğu ve yumurtası ile ilgili çok fazla methiyeler var.

serpme kahvaltı Keyfi Bahçe Pursaklar

Özetle mekan olarak çok güzel bir yer. Yeşilliği ve sakinliği olsun sizi alıp uzaklara götürme kabiliyeti var. Yemekler atmosfere paralel bir o kadar güzel.

Keyfi Bahçe fiyatları için ucuz diyemeyeceğim ama bu civarda bulabileceğiniz en kaliteli ve konforlu restoranlardan biri. Mekanda çocuklar için oyun parkı ve otopark mevcut. Aileniz, dostlarınız ve misafirlerinizle doğa ile baş başa doğal lezzetlerin keyfini sürebileceğiniz bir yer Keyfi Bahçe.

Keyfi Bahçe Pursaklar adres telefon

Bir sonraki Türkiye‘nin başkenti Ankara ziyaretimizde Keyfi Bahçe ‘ye mutlaka tekrar uğrayacağız.

Bu arada yemek faslı esnasında yanınıza gelen kedilerin hakkını vermeyi unutmayın. 😉

Uğrarsanız bizi hatırlayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Ankara Restoranları için linke tıklayın.

Keyfi Bahçe Adres ve Telefon

Adres: Saray Cumhuriyet, Turgut Özal Bulvarı (Esenboğa Havaalanı Yolu) Pursaklar / Ankara
Telefon: 0312 399 44 94

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleLale Lokantası Rize
Sonraki makaleAyıntap Sofrası Ankara
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here