Ana sayfa Çanakkale Ne Yenir İçilir İlhan Restaurant Gelibolu

İlhan Restaurant Gelibolu

1441
0

İlhan Restaurant Gelibolu yazısıyla merhaba gözü tok karnı açlar. Bugün çok keyif aldığım ve tekrar tekrar gitmeyi düşündüğüm bir restoranı kaleme alacağım. Çanakkale Gelibolu’da hizmet veren, harika bir mekan olduğunu düşündüğümüz ilhan Restaurant ‘a uğradık bu kez.

Şakşuka Gelibolu
Şakşuka

Mezeler

İlhan Restaurant ‘ta her türlü deniz ürününü bulabilirsiniz. Bana kalırsa burada kötü hiçbir şey yok. Biz akşama patlıcan, çiroz, kaya koruğu, haydari, şakşuka ve humus mezeleri ile başladık. Mezeler gayet başarılıydı.

Midye Dolma
Midye Dolma

Tereyağlı karides, midye dolması ve tarator sosu nefisti. Mekanın görüntüsü sizi sakın ürkütmesin, fiyatlar da gayet normal. Bence İlhan Restoran Gelibolu’nun tartışmasız en iyisi.

İlhan Restaurant Gelibolu mezeler
Haydari

Ara Sıcaklar

Yine ızgara ahtapot kesinlikle yenmeli. Kalamar ise bir harika. Dışı kıtır kıtır içi yumuşacık kalamar tam kararında kızartılmış, enfes bir lezzetti. Sırf kalamar tava yemek için bile İlhan Restaurant ‘a gelinir bakın o kadar da iddialıyım!

Balıklar

İlhan Restoran’da balıklar çok lezzetli, lüfer, sardalye, mezgit, istavrit balıkların hepsi çok taze ve tezgahtan seçiliyor. Özellikle mevsiminde geldiyseniz eğer sardalye yemeden asla ayrılmayın! Sardalye ızgara olarak servis ediliyor. Yağlı bir balık olan sardalyenin tadına doyum olmuyor.

Buradan ifade etmeyi kendime bir görev biliyorum. Somon omega 3 kaynağıdır diktesine aldanmayın. Reklamlara ve satılmış uzman müsvettelerine kanmayın. Emin olun sardalye’de de somonda olduğu kadar omega 3 bulunuyor. Çocuklarınıza mevsiminde bol bol yedirin. Neyse bu kadar sosyal mesaj yeter. 🙂

Rakı Balık Gelibolu
Rakı Balık

İlhan Restaurant Rakı Balık

Gelibolu’nun deniz manzarası en şahane restoranı burası. Aynı zamanda bana göre mutfağı en iyi ve en güzel lokanta da burası. Zaten Gelibolu’nun yerlilerine sorduğunuzda muhtemel olarak size tarif edilecek, en bilindik rakı balık adresi de yine İlhan Restaurant olacaktır. Eğer akşam saatlerinde gelecekseniz rezervasyon şart, hatırlatmakta fayda var.

Amerikan salatası Gelibolu
Amerikan Salatası

Hokkabaz Filmi

3 tarafı deniz ile çevrili restoran ismini sahibi İlhan beyden alıyor. Denize sıfır konumu ve ortadan geçen bir kanalın kıyısında yer alması sebebiyle bize çok farklı geldi. Bu arada restoranı belki hatırlayanlar olacaktır. İlhan Restaurant aynı zamanda Cem Yılmaz’ın Hokkabaz filmine de ev sahipliği yapmış.

Humus İlhan Restaurant Gelibolu
Humus

Eğer Gelibolu’da bir akşam daha geçirirsem yine İlhan Restoran’a gideceğim. Her şey son derece lezizdi. Ayrıca personelin ilgi ve alakası üst düzeyde. Restoran hıncahınç bile dolu olsa sizinle aynı kalite ve sıcaklıkta ilgileniyorlar. Hizmetin aksadığına şahit olmanız çok düşük bir ihtimal. Yemeğin sonunda meyve tabağı, ayva tatlısı veya peynir tatlısı tavsiye edebilirim.

meyve tabağı İlhan Restaurant Gelibolu
Meyve Tabağı

Yaz akşamları giderseniz, fasıl grubunun müziği, deniz kokusu ve rüzgar ortamı daha da keyifli hale getiriyor.

Yolunuz Gelibolu’ya düşer ve İlhan Restaurant ‘a uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Çanakkale Restoranları için linke tıklayın.

İlhan Restaurant İletişim

Adres: Camiikebir Mahallesi, Balıkhane Sokak No: 2 Gelibolu / Çanakkale
Telefon: 0286 566 11 24

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleGüveç Lokantası
Sonraki makaleSalhane Bozcaada
Samsun doğumlu, Endüstri Mühendisi. En büyük hobisi Balık avı, 3 değerli sözcüğü "Ye... İç... Balık tut..." Aynı zamanda mekan avcısı ve gurme. Namı diğer Obur Hamsi. Kendisine kalırsa "Ne gurme ne de usta bir avcı... Obur bir hamsi, lezzet deryasında yolcu..."

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here