Ana sayfa Bozcaada Ne Yenir İçilir Asma6 Restaurant

Asma6 Restaurant

104
0

Asma6 Restaurant Bozcaada‘dan merhaba. Çanakkale Bozcaada keşfimiz yine ruhu olan bir restoran ile devam ediyor. Daha masaya ilk oturduğumuz anda temizliği, kalifiye personeli, güven veren duruşu ve kaliteli menüsü ile Asma6 Bozcaada dikkatimizi çekmeyi başardı. Ayrıca burası kekik kokulu Ada’nın en güzel manzarasına sahip restoranlarından biri olabilir.

Asma6 restoran Bozcaada

Asma6 Bozcaada Hakkında

Denizcilik ile uğraşan Hafız İbrahim’in kahvehanesi olarak 1905 yılında Bozcada’nın eski taş iskelesinde hizmet vermiş mekan 2014 yılında aynı ailenin gayreti ile Asma6 restoranı olarak yeniden hayat bulmuş.

asma6 bozcaada

Bu tarihi binada şüphesiz nice hikayeler ve nice anılar saklı. Duvarları süsleyen fotoğraflar geçmişe ışık tutarken sizi o ana götürebiliyor. Restoran Ada limanında kale manzarasına karşı hafızanızda unutulmaz bir iz bırakıyor.

Bu restoran aslında bir hayalin gerçeğe dönüş hikayesi olarakta dikkat çekiyor. Bahçelerinden ve köy pazarından temin ettikleri ürünlerle yaptıkları yörenin, Türk ve Rum kültürünü yansıtan leziz yemekleri gerçekten takdire şayan.

mezeler Asma6 Bozcaada

Meze ve Ara sıcaklar

Asma6 mutfağından masamıza servis edilen Acılı çiğ dolma, Çiğ enginar marin, Keçi peynirli köz patlıcan, Cevizli kabak, Fava, Sardalye tuzlama ve Ege salatası en beğendiğimiz mezeler oldu. Yine ara sıcaklardan Patlıcan avukma, Rum muskası, Tereyağlı sübye ve özellikle Uzolu karides ile taptaze kalamar ızgaraya bayıldık.

Ana Yemekler

Ana yemekte denediğimiz rezeneli baklalı Ada kuzusu ise gerçekten muhteşemdi. Yörenin vazgeçilmezi zeytinyağlıları, mezeleri, taze Ege balıklarını, çeşit çeşit deniz mahsullerini, fırınlanmış Ada oğlağı ve kuzu etli çayır pilavını Asma6 Bozcaada’da mutlaka tatmalısınız.

baklalı ada kuzusu Asma6 Bozcaada

Kalamar Izgara serüvenimiz restorandan tam kalkmak üzereyken vuku buldu. Restoranın işletmecisi Esra Hanımın eşi Mehmet Talay Bey taptaze kalamar geldi mutlaka denemenizi isterim demesiyle masaya tekrar oturmamız bir oldu. Hem Ada kalamarı hem taze olması şüphesiz bizi çok cezbetti. Çünkü taze kalamarın ızgarası muhteşem olur. Tıka basa doymuş olmamıza rağmen masamıza gelen kalamarın ilk bıyıklarını ardından halkalarını afiyetle yedik.

kalamar ızgara Asma6 Bozcaada

Talay Şarapları

Talay Şarapları ile uyumlu tadım menüleri de göz dolduruyor. Ada’nın hizmet ve lezzet kalitesi yüksek ve en iyi restoranlarından biri olan Asma6 Bozcaada’ya uğrarsanız bizi hatırlayın.

Talay şarapları Asma6 Bozcaada

Sevgiyle ve afiyetle kalın.

Diğer Bozcaada Restoranları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz.


Asma6 Restaurant Adres ve Telefon

Adres: Alaybey Mahallesi, Yalı Caddesi (Eski Liman) No: 6 Bozcaada / Çanakkale
Telefon:
0286 697 02 12

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleBozcaada’da Balık Dışında Ne Yenir?
Sonraki makaleCabalı Meyhane
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here