Ana sayfa İzmir Ne Yenir İçilir Dede Söğüş Torbalı

Dede Söğüş Torbalı

Torbalı’da keşfettiğimiz Dede Söğüş ile uzun bir ara verdiğimiz mekan deneyimlerimize tekrar başlıyoruz. Tahminimce söğüş nerede yenir hepimiz biliyoruz, en iyisi İzmir’dedir hep. İzmir’den çıktığımızda da ne hikmetse civarında bile olsa bulma şansımız pek yok.

Bu yaz Kuşadası, Selçuk ve civarında çokça konser çalıp Serhan Erkol ve Şule Yiğit’in Şirince’deki evlerinde bol bol vakit geçirdim, eksik olmasınlar misafirleri oldum. O taraftan Havalimanı’na yollandığımızda da canımız söğüş çekti. Hikayemiz de işte tam olarak bu noktada başladı. Çekti çekmesine de ne yazık ki yiyecek bir tane bile söğüşçü bulamadık.

Dede Söğüş
Dede Söğüş Torbalı

Ta ki en son gidişime kadar. Birkaç ay önce açılmış, İzmir Köprüaltı’nda arabasıyla söğüş satmış bir abimiz Dede Söğüş ismiyle bu civarın ve Torbalı’nın ilk söğüş dükkanını açmış. Açıkçası bulmamız biraz vakit aldı. Foursquare ve Google adresi farklı bir yerde yani hatalı gösteriyor. Bir şekilde baka baka sora sora dükkanı bulduk. Bu arada iyi ki havaalanına erken yollanmışız, az daha bir söğüş uğruna uçağı kaçırıyorduk. 🙂

Torbalı Dede Söğüş
İzmir Söğüş

Dede Söğüş dükkanının sahibi Oğuz bey her sabah İzmir’den gelip akşam da evine dönüyormuş. Dükkanı açtığı ilk zamanlarda “Burada kimse söğüşü bilmez, yemez!” demişler. O da hiç enerjisini ve motivasyonunu kaybetmeden bu cümleyi kuran herkese alışırsınız, bir gün yersiniz demiş. Zamanla da insanlar gelmeye, birbirlerine anlatmaya ve nihayetinde alışmaya başlamışlar. 🙂

İzmir söğüşçü Dede Söğüş

Dede Söğüş ‘te her şey çok tazeydi, hızımızı alamadık ve Serhan’la beraber tam tekmil ikişer tane söğüş yedik. Dil, yanak, göz ve beyin dolu dürümlerimizin içine bol bol da acı biber sıkıştırdık. Söğüş sevenler için Dede Söğüş gerçekten tam yeri, mekanda çok hijyenik şartlarda hizmet veriyor.

İnternette bazı sitelerde yer alan konumları yanılttığı için dükkanı tarif etmek istiyorum. Selçuk’tan Havaalanı yönüne giderken ana yoldan soldaki paralel yola giriyorsunuz. O yoldan hemen tekrar sağ yaptığınızda o ana yol üzerinde solda Dede Söğüş tabelasını görüyorsunuz.

Dede Söğüş telefon

Dede Söğüş artık bizim portföyümüzde yerini aldı. Bir dahakine hem gidişte hem dönüşte uğrayacağız bu güzel dükkana. Siz siz olun notlarınıza alın! Uğrayanlara şimdiden afiyet olsun. 😉

Hayde Nazdrave…🥂


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İzmir Restoranları için linke tıklayabilirsiniz.

Dede Söğüş İletişim

Adres: Ertuğrul Mahallesi, Torbalı Caddesi No: 10/B Torbalı / İzmir
Telefon: 0505 825 28 14

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleCancik Pansiyon ve Restaurant
Sonraki makalePetek Büfe Galata
19 Eylül 1980 yılında Bulgaristan'ın Silistra şehrinde doğdum. 1994 yılı sonunda Türkiye’ye göç ederek Kabataş Erkek Lisesi'nde davulla tanıştım. 4 yıl boyunca Kabataş Erkek Lisesi orkestrası ile birçok yarışmada birincilikler kazandım. 2000 yılında Şenol Küçükyıldırım ile tanışmam müzikal anlamda kafamda birçok temel değişikliği beraberinde getirdi. 2003 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Jazz Performance Bölümü'nü tam burs alarak kazandım. Burada Ricky Ford, Cengiz Baysal, Donovan Mixon, Can Kozlu, Selen Gülün gibi değerli hocalarla çalışma fırsatını elde ettim. Aynı dönemde Aydın Esen'le özel dersler yaptım. Okulda Ricky Ford ile tanışmam bana birçok kapıyı araladı. Ricky Ford Orchestra ile Türkiye’de ve Fransa’da birçok festival ve Jazz Club'ta konserler verdim. Özellikle Paris’te Selmer ve Archipel'de çaldıkları konserlerden sonra tekrar Paris’ten davet alarak üç gece üst üste Lionel Hampton Jazz Club'ta performans gerçekleştirdim. Yıllardır müziğimden ödün vermeyerek jazz dünyasında kendime iyi bir yer edindim. Ricky Ford, Chuck Israils, Dusko Goykovich, Eddie Henderson, Arto Tunç Boyacıyan, Juini Booth, İmer Demirer, Randy Brecker, Nasheet Waits, İbrahim Maalouf, Wolfgang Muthspiele, Çağrı Sertel, Sarp Maden, Selen Gülün, Önder Focan, Akın Eldes, Engin Recepoğulları, Alper Yılmaz, Sabri Tuluğ Tırpan, İlhan Erşahin, Garry Dial, Paula West, Hilary Cole, Mike Cooper, George Masterhazy, Oliver Groenewald, Kevin Mahagony... gibi müzisyenlerle dünyanın çeşitli yerlerinde performanslarımı sergilemeye devam ediyorum. Bir yandan Müzisyenlik yapıyor, bir yandan da hobim olan yediğimi, içtiğimi, gezip gördüğümü yazıyorum. Önerdiğim mekanları beğeneceğinizi umut ediyorum.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here