Ana sayfa Artvin Ne Yenir İçilir Çardak Restaurant Artvin

Çardak Restaurant Artvin

1153
0

Çardak Restaurant Artvin yazısıyla selam edelim. Bugün Artvin merkezde çok otantik bir mekanda Artvin parmak köfte ve et şiş yiyeceğiz. Malumunuz her yörenin hatta her şehrin kendine özgü mutlaka bir köftesi bulunuyor. Artvin’in ise şekil itibari ile Bursa İnegöl köfteye benzeyen parmak köftesi meşhur.

Çardak Restaurant Artvin
Artvin Köftesi

Artvin Köftesi

Artvin’de yiyebileceğiniz meşhur Artvin köftesi yani parmak köfteyi bence en güzel Çardak Restaurant yapıyor. Özenerek pişirilmiş, pamuk gibi dağılan eti ile Et şiş’de keza çok lezzetli. Yine mevsimine göre her zaman taze bulacağınız balık seçeneklerini de göz ardı etmeyin. Ben Çardak Restaurant ‘ta sizlere hamsi tava‘yı öneriyorum.

Et şiş Çardak Restaurant Artvin
Et Şiş

Yöresel ve Otantik

Genel olarak yemekleri lezzetli yaptıklarını ve ızgara konusunda da oldukça başarılı bir işletme olduklarını söyleyebiliriz. Çardak Restaurant bu özel lezzetleri deneyebileceğiniz Artvin merkezde bulunan en nezih ve atmosferi güzel mekanlardan biridir. İçinde kış mevsiminde odun ateşi ile yanan bir şöminesi var, aynı zamanda lokantanın iç dizaynı tamamen el işçiliğine dayanıyor.

Hamsi tava Çardak Restaurant Artvin
Hamsi Tava

Çardak Restaurant salaş, samimi, içine alan ve sizi saran bir atmosfere sahip, gerçekten bayılıyorum böyle mekanlara. Hele ki müşteriyi kapıda karşılayıp çıkışta kapıya kadar uğurluyorlar ya beni benden alıyor. Müşteriye o samimiyet ve sıcaklığı veren, kendisini önemli hissettiren mekanların başarısı bana göre kesinlikle tesadüf değildir.

Artvin Çardak Restaurant

Şömine Keyfi

Kışın şöminede yanan odunların çıkardığı ses, yazın ise terasında otururken mis gibi esen rüzgar ve Artvin’in şahane havası sizi uzaklara götürürken yemek keyfinizi ikiye katlıyor.

Çardak Restaurant mutfağının lezzet sırrı enfes bir doğa dokusu ve temiz havaya sahip yaylalarda yayılan hayvanların etlerinin kullanılmasından kaynaklanıyor. Aynı zamanda mevsiminde Karadeniz’in en taze balıkları temin ediliyor. Dolayısıyla ustaların el mahareti de devreye girince size sadece lezzetli yemeklerin tadını çıkarmak kalıyor.

Parmak Köfte Çardak Restaurant Artvin
Parmak Köfte

Personel güler yüzlü, servis hızlı, ortam nezih ve temiz, hizmet güzel, porsiyonlar doyurucu, fiyatlar uygun, daha ne olsun?

Bu otantik mekanda içinizin huzur dolacağını düşünüyorum. Bir yandan nostaljiye doyarken, ortama uygun çalan müziklerle bir yandan da dinleneceksiniz. Artvin merkeze iş seyahati ile her gittiğimde Çardak Restaurant ve Bombacı Burhan’a mutlaka uğrarım.

Şömine Çardak Restaurant Artvin
Şömine Keyfi

Çardak Restaurant ‘ta alkol mevcut ve herhangi bir menü yok. Özellikle balık fiyatları çok sık değiştiği için ürünleri sipariş etmeden önce fiyatlarını sormanızı öneririm.

Özellikle kış mevsiminde karnınız tok olsa bile fonda Türk sanat müziği çalarken şöminenin önünde bir şeyler içip oturabilirsiniz. Yaz aylarında ise Atatepe manzaralı Çardağı keyif veriyor. Bu duyguyu her yerde yaşayamazsınız.

İşletmecilerinin ellerine sağlık çok keyifli bir ortam yaratmışlar. Artvin’e yolu düşen herkese bu güzel lokantayı gönülden tavsiye ederim.

Uğrarsanız bizi hatırlayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Artvin Restoranları için linke tıklayın

Çardak Restaurant Adres ve Telefon

Adres: Çarşı, Aksakaloğlu İş hanı, Merkez / Artvin
Telefon: 0466 212 88 98 – 0466 212 41 57

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleGıyb-et Et Lokantası Lüleburgaz
Sonraki makaleBombacı Burhan Artvin
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here