Ana sayfa Artvin Ne Yenir İçilir Bombacı Burhan Artvin

Bombacı Burhan Artvin

1337
0

Artvin’de Bombacı Burhan diye bir gerçek var. Artvin’e gittikçe uğradığım ve İstanbul’da zaman zaman hatırladığımda keşke orada olsak da yesek dediğim bir lezzetten bahsetmek istiyorum. Kaç zamandır da yazmak için fırsat kolladığım bu tostçuyu ve bomba tostunu bugün dilim döndüğünce anlatacağım sizlere. Bombacı Burhan Artvin’de hizmet veren ve Artvin’in en iyi tostunu yapan bir efsanedir.

Bombacı Burhan Artvin

Tost Efsanesi

Belki de altı üstü bir tost bu kadar abartılacak ne olabilir ki diyebilirsiniz ama bence tost yapmakta bir emek ve hüner işi. Bombacı Burhan günde yaklaşık 350, ayda 10.000 bomba satıyor.

Bir iş seyahati sebebiyle yollarımızın kesiştiği tostçu Artvin’de çok meşhur. 20 metrekarelik bir alanda 12 yıldır Artvinlilere hizmet veriyor. Bomba ismini verdiği tostlar yalnız Artvin’den değil çevre illerden de yoğun ilgi görüyor.

Alo Bomba Bombacı Burhan Artvin
Alo Bomba 🙂

Yoğun bir sipariş trafiği olan Tostçu Burhan çareyi Alo Bomba Hattını kurmakta bulmuş pekte iyi yapmış. Keşke İstanbul‘a da servisi olsaydı. 🙂

0 466 212 62 05 nolu telefondan sipariş alan Burhan Abi’de açıkçası telefonlar hiç susmuyor. Kendi buluşu olan ve bomba tost adını verdiği tost ile satış rekorları kıran Bombacı Burhan Artvin Merkez Köprübaşı mevkisinde faaliyet gösteriyor.

Bomba tost Bombacı Burhan Artvin
Bomba Tost

Dükkanın önünde bulunan masalarda oturuyor ve siparişinizi veriyorsunuz.

– Bombalaaaaaa bizi Burhan Abi!!!!

Masa sayısına göre Bombalar hazırlanmaya başlıyor ve 10 dakika içinde siparişiniz önünüze geliyor. İnsanlar burada bombalanmaktan gerçekten keyif alıyor. 🙂 Biz çok beğendik yolu düşenlere mutlaka tavsiye ediyoruz.

tost Bombacı Burhan Artvin
Bomba Tost

Bomba Tost Nasıl Yapılır?

Bombanın içeriğini kaşar peyniri, sucuk, yumurta, sivri biber, turşu, ketçap ve mayonez olarak ifade eden Bombacı Burhan Abi, yapılışını ise adeta bir sır gibi saklıyor.

Temiz mekan fiyat aralığı uygun. Elemanlar güler yüzlü ve yıllardır aynı kalitede bomba. Tost deyip geçmeyin gerçekten iyi bir deneyim benden söylemesi. Ama tam acılı olmak şartı ile.

Bombacı Burhan Artvin
Burhan Abimiz 🙂

Bomba Tost Fiyatları

Bombacı Burhan fiyatları ise şöyle; Bomba Tost 10 TL, Kola 4 TL, Ayran 2 TL. Yolunuz Artvin merkeze düşer ve Bombacı Burhan ‘a uğrarsanız bizi de hatırlayın.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Bombacı Burhan Adres ve Telefon

Adres: Merkez, Köprübaşı Mevkii – Artvin
Telefon: 0466 212 62 05 – 0535 729 04 61

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleÇardak Restaurant Artvin
Sonraki makaleEski Çine Köftecisi Aydın
Gurmex.com kurucusu. Uluslararası bir Catering şirketinde IT uzmanı. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here