Ana sayfa Ankara Ne Yenir İçilir Camekan Coffee & Roastery Ankara

Camekan Coffee & Roastery Ankara

89
0

Ankara Çiğdem Mahallesinin girişinde yeni açılan Türkiye‘nin en büyük yeni nesil kahvecisi olan Camekan Coffee & Roastery‘e davetli olarak gittim.

Camekan Coffee beni şaşırttı. Oldukça farklı ve özel bir mekanla karşılaştım. Kapalı alanı 1200m2, yüksek tavanlı, ferah ve özel bir konsepte sahip Camekan Coffee’de, masalar birbirinden makul mesafede uzaklıkta, müşterilerinin rahatça sohbet edebilmeleri için her bir detay ayrı ayrı düşünülmüş.

Ankara Camekan Coffee

Ayrıca 1200 m2 servis alanı ile Türkiye’nin en büyük yeni nesil kahvecisi olduklarını tekrar ifade etmek isterim. İç ve dış mekanda 300 kişilik oturma alanı, 20 kişilik çalışma ve toplantı alanı, çocuk oyun parkı ve bebek bakım odası ile Ankara’nın ilk ve en büyük Loft konseptini getirmişler.

Camekan Coffee Ankara

Özellikle asma kattaki kütüphane dikkatimi çekti. Öğrencilerin ya da iş insanlarının gidip rahatlıkla kahvelerini yudumlarken çalışabilecekleri, kitaplarını okuyabilecekleri “huzur dolu” bir ortam hazırlanmış. Yepyeni konsepte sahip mekânın sürekli kendini geliştiren, araştıran, yenilikçi bir yönetim kadrosu bulunuyor.

3. nesil kahve Camekan Coffee Roastery Ankara

Camekan Coffee Yeni Nesil Kahveler

Son zamanlarda üçüncü nesil kahve furyası Ülkemizin dört bir yanını etkisi altına almayı başarmıştı. Camekan Coffee ise Türkiye’nin en büyük yeni nesil kahvecisini Ankaralılar ile buluşturuyor.

chemex kahve Camekan Coffee Roastery ankara

Özel olarak harmanlanmış kahve çekirdeklerinin çekilmesi ile mekâna yayılan kahve kokusunda farklı bir şeyler var. Kahveler son zamanlarda popüler olan Chemex denilen kum saatine benzeyen ilginç ve şık tasarımlı cam bir demleme aparatı ile demleniyor.

yeni nesil kahve Camekan Coffee Roastery ankara

Yeni nesil kahveciler de kahvenin yetiştiği bölge, çekirdek türü, kavrulma derecesi, kavrulma tarihi, dinlendirilme süresi, nasıl ve hangi kahve demleme ekipmanlarının kullanıldığı, sertliği-yumuşaklığı hem üreten hem de tüketen için büyük önem taşıyor. Tüm bu özellikleri taşıyan Camekan Coffee & Roastery kahvenin önemini bilen ve bu büyük kültüre sahip çıkan özverili duruşu ile Ankara’da gelecek vaad ediyor. Kesinlikle tadına bakılmalı.

Artisan mutfak Camekan Coffee Roastery Ankara

Ankara’da Artisan Mutfak

Günümüzde insanlar sadelik ve kaliteye daha çok önem verir oldular. Bilinçli tüketici ve değer kazanan mutfak kültürü ile birlikte Artisan kelimesi de sık sık karşımıza çıkmaya başladı.

Makarna Camekan Coffee Roastery ankara

Bir mekanda Artisan Mutfağın varlığından söz edebilmek için üretimin birçok aşamasını izlemek gerekir. Ürünlerin geleneksel ve deneysel yöntemler kullanılarak, herhangi bir katkı ya da kimyasal madde içermeden elde yapılıyor olması en önemli unsurdur. Elde edilen ürünlerin makine üretimi ile elde edilebilecek şekilde seri üretime uygun olmaması ve otomasyona tabi ürünlere nazaran daha uzun işçilik ile üretiliyor olması da dikkat edilmesi gereken noktalardandır.€€

hamburger Camekan Coffee Roastery ankara

Kahve sunumlarının yanı sıra Camekan Coffee & Roastery’de Şef Engin Canikli’nin artisan mutfağından
çıkan nefis yemekler, pizza ve hamburger gibi birçok üründe de çok iddialılar.

Pankek Ankara Camekan Coffee Roastery

Camekan Coffee’de hiçbir donuk ürünün servis edilmediğini ve tüm yiyecek, pasta, keklerin kendi mutfaklarında günlük olarak hazırlandığını belirtmekte fayda var.

Servis ve hijyen de de beklentiyi fazlasıyla karşılıyor. Ortam sıcak, atmosfer gayet hoş. Dekorasyonuna azami önem verilen mekânda her bir detay özenle seçilerek dizayn edilmiş.

sucuklu yumurta Camekan Coffee ankara

Hafta içi ve hafta sonu kahvaltıları gayet lezzetli ve bol çeşitli. Çocuklu aileler için özel çocuk oyun alanı ve bebek bakım odası düşünülmüş. Henüz kullanıma açılmayan yaz bahçesinde çocukların duygusal ve sosyal gelişiminde rol oynayan hayvan sevgisinin aşılanması için tavşan beslenmesinin de düşünüldüğü, tamamen cam olan bir köşede ise cam havuz planlandığı bu konseptin ilerleyen günlerde tamamlanacağı belirtildi.

Çocuk oyun alanı Camekan Coffee ankara

Camekan Coffee & Roastery gibi sıra dışı mekanları ve böyle başarılı işletmeleri Ankara’mızda daha da çok görmek isterim açıkçası. A’dan Z’ye bu özel mekana emeği geçen herkesi tebrik ediyor bol kazançlar diliyorum.

Sağlık ve afiyetle kalın dostlar.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Camekan Coffee Adres ve Telefon

Adres: Çiğdem Mahallesi, 1552. Sokak No: 1/7 Çankaya / Ankara
Telefon: 0312 226 35 26 – 0553 905 03 81

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Perofrmans
Önceki makaleHindistan Hakkında İlginç Bilgiler
Sonraki makaleRoma’da Nerede Ne Yenir?
1973 Ankara doğumludur. Yükseliş Koleji ve Bilkent Üniversitesi mezunudur. Türkiye'nin önde gelen Enerji Firmalarından Ayen Enerji’de Enerji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Ankara'nın önde gelen birçok Sivil Toplum Kuruluşunda çeşitli görevlerde bulunmuştur. Ankara Cemiyet ve İş Hayatı içerisinde oldukça aktif olan Kutlu TAMAY, sosyal ve görsel medyayı en aktif şekilde kullanmaya çalışan, gezdiği gördüğü yediği içtiği her yerden, konuştuğu her kişiden kendisine alıntılar yapan, dersler çıkartan ve bu birikimlerini de insanlarla paylaşmaktan keyif alan biridir. Uzun zamandır Ankara’da çeşitli dergi, gazete, web sitesi ve sosyal medya mecralarında mekan ve gurme yazıları yazmaktadır.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here