Ana sayfa Beslenme & Sağlık Burçlar Hangi Yemekleri Sever? Burçların Yemek Zevkleri

Burçlar Hangi Yemekleri Sever? Burçların Yemek Zevkleri

876
2

Burçlar Hangi Yemekleri Sever? Burçların Yemek Zevkleri

Burçlar yemekler konusu astroloji tutkunları için merak konusudur. Her burcun yemek ve yiyecek seçimi farklıdır. Her burç grubu farklı besinleri tercih edebiliyor. Burçların yemek zevkleri kesinlikle değişebiliyor. Burçların hangi yemekleri sevdiği konusunda sizlere pratik bilgiler vermeye çalışacağız. Burçlar ve sevdikleri yemekler ile ilgili işte size bazı öneriler;

Su burcunun sevdiği yiyecekler (Yengeç, Akrep ve Balıkların Sevdiği Yemekler)

Su burçları (yengeç, akrep, balık) duygusal ve duyarlıdırlar. Ekmek, bisküvi, makarna, peynir, fıstık ezmesi ve dondurmadan hoşlanırlar. Su burçları en sevdikleri yiyecekleri başkalarıyla paylaşmaktan hoşlanırlar. Kendilerini üzgün algıladıklarında gevşemek için bu yiyeceklerden destek alırlar.

Toprak burcunun sevdiği yiyecekler (Boğa,Başak ve Oğlakların Sevdiği Yemekler)

Toprak burçları (boğa, başak, oğlak) ev yiyeceklerini severler, daha doğrusu onlara bayılırlar. Toprak burçları pratiktir; ama yaşamda pahalı şeylerden hoşlanırlar. Biftek, soslu makarna, peynirli ve çikolatalı kekle Fransız peynirlerinden hoşlanırlar. Toprak burçları için ayaküstü yiyecek diye bir şey yoktur.

Burçlar Hangi Yemekleri Sever, Burçların Yemek ZevkleriBurçların yemek zevkleri nedir?

Ateş burcunun sevdiği yiyecekler (Koç, Aslan ve Yayların Sevdiği Yemekler)

Ateş burçları (koç, aslan, yay) canlı ve enerjiktirler. Konu yiyecek olduğunda gözüpek oldukları bilinir. Biberli, sarımsaklı, acılı ve baharatlı çeşitlerden hoşlanırlar. Onların felsefesi ‘ne kadar acı o kadar iyi’dir. Ateş burçlarında pilav ya da makarna diye bir şey yoktur. Hint, Meksika ve Tayvan sofralarındaki gibi ateşli tatları denemeyi severler.

Hava burcunun sevdiği yiyecekler (İkizler, Terazi ve Kovaların Sevdiği Yemekler)

Hava burçları (ikizler, terazi, kova) toplumsal ve çalışkandırlar. Bu burclar hızlı, kolay ve hafif yiyecekleri sevdikleri bilinir. En sevdikleri meyve, sebze, fıstık ve sandviçlerdir. Bu tercihleriyle sağlıklı ve kolay seçimler yaparlar. Uzun sürmeyen, rahatlatıcı akşam yemekleri bu insanlar içindir.

Burç yemekleri yazımız sona erdi. Beslenme Sağlık kategorisine ait daha fazla yazı için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Etiketler: Yengeç burcunun sevdiği yemekler, Akrep burcunun sevdiği yemekler, Balık burcunun sevdiği yemekler, Koç burcunun sevdiği yemekler, Aslan burcunun sevdiği yemekler, Yay burcunun sevdiği yemekler, Terazi burcunun sevdiği yemekler, Kova burcunun sevdiği yemekler, İkizler burcunun sevdiği yemekler, Boğa burcunun sevdiği yemekler, Başak burcunun sevdiği yemekler, Oğlak burcunun sevdiği yemekler.

Gurmex'i instagramda takip edin

2 YORUMLAR

    • Burçların yemek zevkleri hakkında bilgiler verdiğimiz yazımıza olumsuzda olsa yaptığınız yorum için teşekkür ederiz. Hangi burç hangi yemeği sever yazısı bir haber değil araştırma ürünüdür, beğenirsiniz veya beğenmezsiniz bu tercih meselesi. Sevgiler.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here