Ana sayfa Amsterdam Restoranları Brouwerij’t IJ Molen De Gooyer

Brouwerij’t IJ Molen De Gooyer

Bizim için Amsterdam demek çeşit çeşit nefis biralar içilecek demektir. Amsterdam’ın en iyi biralarını nerede denemeliyiz diye sorarsanız eğer size vereceğimiz tek cevabımız Brouwerij’t IJ olur.

Mekanın ambiyansı, lokasyonu, ulaşımı ve bira çeşitliliği dahil her şeyi şahane. Brouwerij’t IJ ‘ye bisiklet ile Dam Meydanından sadece 15 dakika yolculuk ile ulaşabilirsiniz.

Amsterdam biraları Brouwerij't IJ

De Gooyer Yel Değirmeni

Molen De Gooyer isimli eski bir yel değirmeni çevresinde kurulmuş birahane, bira sevenleri ağırlıyor. De Gooyer; Claes ve Jan Willemsz kardeşlere ait 1609 yılında yapılmış bir değirmendir.

Molen De Gooyer

Aynı zamanda Hollanda‘nın 26.6 metre yüksekliği ile en yüksek ahşap yel değirmenidir. Amsterdam’da Funenkade ve Zeeburgerstraat arasında yer alan yel değirmeni Ulusal Anıt olarak tescil edilmiştir.

De Gooyer Amsterdam

Hafta içi 14.00-20.00 saatleri arasında hizmet veren Brouwerij’t IJ, bira severler için aynı anda pek çok bira lezzetini sunması ile de avantaj sağlıyor. Birayı sade içemem, yanında atıştırmalık bir şeyler de olsun diyorsanız, tam olmanız gereken yerdesiniz. 🙂

Beertasting Amsterdam Brouwerij't IJ

Bira Evi’nde peynir çeşitleri, jambon çeşitleri ve farklı farklı bira yanı atıştırmalıkları da oldukça lezzetliydi.

Bira tadımı Amsterdam Brouwerij't IJ

Menü ve Fiyatlar

Bira çeşitleri ve atıştırmalıkları ile mutlu eden Brouwerij’t IJ menü ve fiyatları ise şu şekilde; Flink: %4.7 alkol oranı ile 3 Euro, Natte: %6.5 alkol oranı ile 3.10 Euro, Zatte: %8 alkol oranı ile 3.10 Euro, Ijwit: %6.5 alkol oranı ile 3.10 Euro, Columbus: %9 alkol oranı ile 3.30 Euro, Struis: %9 alkol oranı ile 3.70 Euro, BIRI: %4.7 alkol oranı ile 3.40 Euro.

Brouwerij't IJ Bira çeşitleri

Amsterdam’ın en iyi biralarını tatmak istiyorum diyorsanız, Beertasting seçeneğini mutlaka denemelisiniz. Beertasting içeriği Flink, Natte, Zatte, IJWit ve Columbus 5’lisi 10.5 Euro ile sunuluyor. Yanında Abbey Cheese peynir tabağı ile 5 bira şahane atmosferde tam bir efsaneye dönüşüyor.

Amsterdam Brouwerij't IJ

Eğer yolunuz bir gün Amsterdam’a düşer ve De Gooyer Brouwerij’t IJ ‘ye Hollanda biralarını denemek veya aperitif bir şeyler atıştırmak için uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Amsterdam Restoranları için linke tıklayın.

Brouwerij’t IJ İletişim

Adres: Funenkade 7, 1018 AL Amsterdam / Hollanda
Telefon: +31 20 261 9800

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleCafe Zwart Amsterdam
Sonraki makaleAmsterdam Sokak Lezzetleri
İstanbul doğumluyum. İzmit’te yaşayan Karadenizli bir ailenin en küçük üyesiyim. 2013 yılından beri Gıda Mühendisi olarak çalışmaktayım. Seyahat etmeyi, sokak sokak gezip keşfetmeyi seviyorum. Deniz, doğal hayat ve hayvan sevgisi yaşama sevincim. 3 yıl kadar gönüllü olarak çalıştığım TEGV ve çocuklar da en sevdiklerim, özlediklerim...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here