Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir AzzuR Restaurant Mövenpick Hotel

AzzuR Restaurant Mövenpick Hotel

İstanbul‘un merkezinde 4. Levent’te Mövenpick Hotel bünyesinde hizmet veren lezzet durağı AzzuR Restaurant ‘tayız. Yaz akşamları yemyeşil bahçesinde AzzuR Restaurant ‘ın enfes lezzetleri barbekü keyfiyle şenleniyor.

Mövenpick Hotel Azzur Restaurant Adres telefon

Yaza Özel Barbekü

Mövenpick Hotel’in Baş Aşçısı Giovanni Terracciano ve ekibi tarafından hazırlanan; enfes garnitürler, leziz Türk mezeleri, taze baharatlarla marine edilmiş ızgara et, kebap, tavuk, balık çeşitleri ve deniz mahsullerinden oluşan barbekü lezzetlerinin keyfini her Perşembe 19.00-23.00 saatleri arasında AzzuR Restaurant ‘ta yıldızların altında çıkarabilirsiniz.

kuzu şaşlık Azzur Restaurant Mövenpick Hotel

Tüm ızgara çeşitleri; pilav, domates, biber, patates kızartması, küçük bir yeşil salata ve bir adet meşrubat ile sunuluyor. Aynı zamanda tatlı çeşitleri ve dünyaca ünlü Mövenpick dondurmalarını bu eşsiz akşamda deneme fırsatınız var.

AzzuR Restaurant Video

Gurmex.com Yazarı olarak Akın ve ben geçtiğimiz perşembe akşamı Mövenpick AzzuR Restaurant ‘ın eşsiz lezzetlerini denemek üzere davetliydik. Peki onlarca seçenek içinde biz neler tercih ettik?

Meze Çeşitleri ve Ana Yemekler

 

AzzuR Restaurant meze çeşitleri arasında en çok dikkatimizi çeken Acılı ezme, Humus, Köri soslu patates salatası, Köz patlıcan salata, Haydari ve Zeytinyağlı yaprak sarma ile akşama giriş yaptık.

Mövenpick Hotel Azzur Restaurant

Ana yemek olarak ise Kuzu şaşlık, Kuzu pirzola, Karides ve Izgara somonu tercih ettik.

Şaşlık Azzur Restaurant Mövenpick Hotel
Kuzu Şaşlık
Kuzu pirzola Azzur Restaurant Mövenpick Hotel
Kuzu Pirzola
mangalda karides Azzur Restaurant
Barbekü Karides

Bu güzel ziyafetten sonra tıka basa doymuş olsak da yemek sonrası güzel bir tatlı ile kapanışı yapmak şart oldu. Çünkü dünyaca ünlü Mövenpick dondurmalarını çok seviyor ve ünlü şeflerin ellerinden çıkan tatlılar ile olan eşsiz uyumunu merak ediyorduk.

Karides ızgara Azzur Restaurant
Jumbo Karides Izgara

Mövenpick Dondurmaları

AzzuR Restaurant menüsü; Dondurmanın adeta bir şölen ile sunulduğu Super bowl, Tete-a-tete’den şöyle bahsediyor: “Bu dondurma kupunu anlatmaya kelimeler yetmez, ancak taze meyve salatası ile sunulan yedi top dondurmanın tadını paylaşmak için iki arkadaş yeter…”

Movenpick dondurmaları Super bowl Tete-a-Tete
Super Bowl Tete-a-Tete

Bu söz üzerine söz söylemeyi doğru bulmadığımız için Tete-a-tete’yi mutlaka deneyin demek istiyoruz. Alternatif lezzet arayanlar için diğer favorimiz olan çilek salatası eşliğinde sunulan irmik helvasını önerebiliriz.

İrmik helvası Azzur Restaurant Mövenpick Hotel
İrmik Helvası

AzzuR Restaurant ‘ın muhteşem lezzetlerini yaz mevsimi bitmeden mutlaka deneyin! Sevdikleriniz ile birlikte yemyeşil bahçesinde keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Eğer Perşembe günleri giderseniz bu güzel akşam yemeğinizi barbekü ile taçlandırabilirsiniz.

Uğrarsanız bizi de hatırlayın.

Yaza özel barbekü Azzur Restaurant

Diğer İstanbul Restoranları ve Gurmex Plus kategorisi mekanları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


AzzuR Restaurant Adres ve Telefon

Adres: Mövenpick Hotel İstanbul, Emniyetevleri Mahallesi, Büyükdere Caddesi No: 4 4.Levent – Kağıthane / İstanbul
Telefon: 0212 319 29 29

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleDöner ve Döner İzmir
Sonraki makaleDostlar Restaurant Kazdağları
İstanbul doğumluyum. İzmit’te yaşayan Karadenizli bir ailenin en küçük üyesiyim. 2013 yılından beri Gıda Mühendisi olarak çalışmaktayım. Seyahat etmeyi, sokak sokak gezip keşfetmeyi seviyorum. Deniz, doğal hayat ve hayvan sevgisi yaşama sevincim. 3 yıl kadar gönüllü olarak çalıştığım TEGV ve çocuklar da en sevdiklerim, özlediklerim...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here