Ana sayfa Denizli Ne Yenir İçilir Ağam Kebap Buldan

Ağam Kebap Buldan

1211
2

Ağam Kebap yazısı spontane gelişen Denizli Buldan gezisinde keşfettiğimiz bir restoran. Buldan’a gitmemiz tavsiyeleri dinleyerek hareket etmenin ne kadar güzel olabileceğini anlamamızı sağladı. Aynı zamanda Buldan’da sürpriz bir şekilde Buldan Festivali ile karşılaştık ve festival sırasında keyifle tezgahları dolaştık. Yine tesadüfen Buldan’da görev yapan öğretmen çiftin “Otlu pide yemeden buradan sakın ayrılmayın!” tavsiyesiyle otlu pidenin peşine düştük.

Ağam Kebap Buldan

Biz Denizli Buldan’da otlu pide nerede yenir diye dolaşırken çarşının tam ortasında rastgele bulduğumuz Ağam Kebap ‘a girdik. Fakat otlu pideyi merak edenler için Ağam dışında Buldan Pide ve Simit Evi’ni de önerebiliriz. Hatta internette burayla ilgili daha fazla bilgiye ulaşmanız mümkün.

Ağam Kebap Menü

Ağam Kebap yöresel lezzetler yapan şirin bir aile işletmesi. Festival zamanı girdiğimiz için içerisi oldukça yoğundu. Buldan küçük bir ilçe olduğu için normal zamanlarda kalabalık olmayacağını düşünüyoruz. Çünkü festival için şehir içinden ve dışından çok sayıda insanın buraya geldiğini tahmin ediyoruz. Kalabalık olmasına rağmen verilen siparişlerin zamanında geliyor olması bizi sevindirdi. Çalışanların da güler yüzlü ve samimi olması da işletmenin bizim için olumlu yönlerinden biriydi.

Amacımız sadece otlu pide denemeden gitmeyelim olduğu için otlu pide sipariş ettik. Fakat menüde klasik kebaplar dışında, Balcan sovan (Patlıcan Soğan) ve Tahinli cevizli pide denilen Buldan yöresine ait yemeklerde bulunuyor.

Balcan Sovan
Balcan Sovan Yemeği

Balcan Sovan (Patlıcan Soğan)

Balcan Sovan; Közlenmiş patlıcan, soğan, biber, domates, lor, zeytinyağı ve nar ekşisi karışımından oluşan Buldan yemeğidir. Ama bunların tabakta salata gibi karışık şekilde geldiğini düşünmeyin, hepsinin tabakta yeri ayrı. 🙂 Denizli yöresel yemeklerinden biri olan Balcan Sovan’ı merak edenler için Ağam Kebap ‘ı önerebiliriz.

Buldan Otlu Pide

İlk duyduğumuzda bizi otlu pidemi olurmuş diye düşündüren ve mevsim yeşillikleriyle yapılan (yeşil soğan, maydanoz, ıspanak, pazı vb.) bir pidedir.

Pideyi gerçekten çok merak etmiştik fakat otlu pidemi olurmuş ön yargısından sıyrılamadığımızdan mıdır bilemiyoruz bizim çok hoşumuza gittiğini söyleyemeyiz. Belki de eti çok sevdiğimizden her şeyin içinde et arıyor olmamız neden beğenmediğimizi daha iyi açıklayabilir. 🙂 Fakat eğer bir gün yolunuz Denizli Buldan’a düşerse bizim gibi sizde ön yargınızı kırın ve denemeden dönmeyin! Buldan’da otlu pide Ağam Kebap ‘ta yenir, sonuç itibariyle ne kaybedersiniz ki?

Buldan Otlu pide
Buldan Otlu Pide

Tahinli Cevizli Pide

Tahinli Cevizli Pide hem tatlı niyetine hem de normal öğün olarak yenebiliyormuş bilginiz olsun. Akılda hemen kalsın diye lahmacunun tahinlisi şeklinde de düşünebilirsiniz. Benim gibi Bursalı olan arkadaşların aklına hemen Bursa’ya özgü Tahanlı Pide (Yanlış duymadınız Bursa da tahinli değil tahanlıdır o 🙂 ) gelecektir. Fakat Buldan tahinli pidesinin tek farkı hamurunun daha ince olduğunu söyleyebiliriz. Son olarak üzerine ceviz koyulduktan sonra servis ediliyor.

tahinli cevizli pide
Tahinli Cevizli Pide

Sonuç itibariyle Ağam Kebap bizim için sürpriz olabilecek güzellikteydi. Bir daha yolumuz Buldan’a düşerse Ağam Kebap ‘a tekrar uğramayı ve Buldan Pide Simit Evi ‘ni de denemeyi düşünüyoruz. Sizinde tavsiyeleriniz varsa memnuniyetle alırız.

Uğrarsanız bizi hatırlayın. Keşifle kalın. 😉


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Denizli Restoranları için linke tıklayın.

Ağam Kebap İletişim

Adres: Dört Eylül Mahallesi, 14 Mayıs Caddesi No: 2 Buldan / Denizli
Telefon: 0258 431 88 85

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleKaison Sushi
Sonraki makaleSaray Kebap Denizli
Ben Özgür Tekingöz. Bursa doğumluyum. Teknoloji firmasında yazılım uzmanı olarak çalışıyorum. Kız arkadaşımla cahilgezici adında bir blogumuz var. Bildiğimiz veya bilmediğimiz yerleri öğrenmek adına çaba sarf ediyoruz. Bunu yaparken geçmişi hatırlamak için fotoğraflar çekiyor, o anki duygularımızı hatırlamak için ise yazıyoruz.

2 YORUMLAR

    • Denizli’de pide nerede yenir isimli yazımıza yaptığınız yorum için teşekkür ederiz. Acıktırması bizi hem sevindirdi hem üzdü. 🙂 umarım en kısa zamanda sizde yerinde bu lezzetleri deneyimlersiniz.🙏

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here