Ana sayfa Denizli Ne Yenir İçilir Saray Kebap Denizli

Saray Kebap Denizli

1226
2

Saray Kebap ile yollarımız Denizli tandır kebabı yemek için iyi bir yer ararken kesişti. Denizli hem doğal güzellikleri hem de yöresel lezzetleri ile misafirlerini şehirden mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlayan güzel bir şehir. Denizli’nin en azından bizi çok mutlu ettiğini söyleyebiliriz.

Saray Kebap
Saray Kebap Denizli

Yöresel lezzetlerde bugün Denizli Kebabından yani Tandır kebabından bahsedeceğiz. Aynı zamanda Denizli’de tandır kebabı nerede yenir sorunuza bir nebzede olsa cevap vermiş olacağız. Öncelikle tandır yemek için önünüzde birçok mekan seçeneği var. Fakat bu enfes lezzeti deneyimlemek için bizim gibi sizde pazar gününü seçtiyseniz maalesef çok fazla alternatifiniz olmuyor. Çünkü Pazar günü Denizli Kaleiçi’nde tandır kebabı yapan yerlerin hemen hemen hepsi kapalı oluyor. Bu önemli bilgiyi biz de gittiğimizde öğrendik.

Saray Kebap Denizli tandır kebabı
Denizli Tandır Kebabı

Biz şansı açık olan birkaç yerden en iyi tercih olduğunu düşündüğümüz Saray Kebaba verdik. Saray Kebap Kaleiçi’nin hemen dışındaki cadde üzerinde, 2 katlı küçük bir esnaf lokantası. İçeri girer girmez sizi odun fırını ve aşağıdaki manzara karşılıyor.

Tandır kebabı Denizli
Tandır Kebabı

Denizli Tandır Kebabı

Denizli tandır kebabı odun fırınında yapılıyor ve aslında bu kadar güzel olmasının sebeplerinden biri de bu. Tandır kebabını güzel kılan ikinci sebep ise bizce servis ediliş şekli. Tepsi içerisinde, bol yağlı lavaş ve yanında domates soğan ilavesi ile servis edilmesi kebabı çok daha çekici hale getiriyor. İlk görüşte çok yağlı gibi gözükse de yedikçe tadını yağından aldığını anlıyorsunuz.

Domates soğan söğüş

Ayrıca yanında da çatal bıçak verilmiyor, elle yemeniz bekleniyor. Zaten önünüze böyle bir şey konulunca emin olun aklınızdan çatal bıçak geçmiyor. Direkt hararetle yemeye başlıyorsunuz. 🙂

Saray Kebap denizli tandır

Denizli Zafer Gazozu

Yanında isterseniz yayık ayran, isterseniz yerel gazozlar arasında önemli bir yere sahip Denizli’nin tescilli markası Zafer Gazozundan içebilirsiniz. Porsiyonun fiyatı 40 TL ve yeterince doyurucu olduğunu söyleyebiliriz.

Denizli Zafer Gazozu
Denizli Zafer Gazozu

Saray Kebap ‘ta yediğimiz tandır lezzetli olmasından mıdır bilinmez, bizim hep aklımızda olacak. Sizin de yolunuz bir gün Denizli’ye düşerse tandır kebabı yemeden dönmeyin! Denizli’de şunu yapmadan kesinlikle dönmeyin diyebileceğimiz tek şey tandır kebabı yemeden dönmeyin olacaktır.

Saray Kebap adres telefon

Hele ki temiz ortamı, lezzetli tandır kebabı ve güler yüzlü personelleri ile memnun ayrıldığımız Saray Kebap ‘a giderseniz bizi de hatırlayın.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Denizli Restoranları için linke tıklayın.

Denizli gezilecek yerler hakkında bilgi almak için linke tıklayın.

Saray Kebap İletişim

Adres: Saraylar Mahallesi, Sarayköy Caddesi No: 35/A Merkez / Denizli
Telefon: 0258 262 13 12

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performasn
Önceki makaleAğam Kebap Buldan
Sonraki makaleGani GastroCafe Düzce
Ben Özgür Tekingöz. Bursa doğumluyum. Teknoloji firmasında yazılım uzmanı olarak çalışıyorum. Kız arkadaşımla cahilgezici adında bir blogumuz var. Bildiğimiz veya bilmediğimiz yerleri öğrenmek adına çaba sarf ediyoruz. Bunu yaparken geçmişi hatırlamak için fotoğraflar çekiyor, o anki duygularımızı hatırlamak için ise yazıyoruz.

2 YORUMLAR

  1. Denizli kebabı özel pişirme tekniği ile güzel ve özel bir kebaptır, elle yenir. Bölge de yetişen yaylım hayvan etinden yapılır, fırının da ayrı özelliği vardır. Şişlere geçirilerek fırına dizilir onun için çok yağlı olmaz zaten olan yağda ete lezzet katar. Yanında Denizli için Zafer gazozu ve kurutulmuş biber önemlidir, mekan derseniz ustalara ayıp olur bayram yerinden aşağıya doğru hepsi iyi mekanlardır. Güzel ve eski bir usta Babadağlılar çarşısının karşısında otopark girişinde sol tarafta küçük bir dükkan afiyet olsun.

    • Denizli kebabı nerede yenir yazımıza yaptığınız yorum için teşekkür ederiz. Bilenler için Denizli tandır kebabı gerçekten enfes bir lezzet. Bahsettiğiniz mekanı da bir sonraki ziyaretimizde denemek isteriz. Denizli kebabı hakkında faydalı, çok güzel ek bilgiler vermişsiniz. Tekrar teşekkürler. Sevgiler.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here