Ana sayfa Serbest Kürsü Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları: Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları: Uçak Bileti Nasıl Alınır?

1100
0

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları: Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ucuz Uçak Bileti bulmak Biletbayi.com gibi siteler ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte oldukça kolaylaştı. Hava yolu şirketlerinin kampanyaları, farklı web siteleri, e-posta listeleri derken, ucuz bilet bulmanın alternatif birçok yolu var. İnternet sitelerini tararken ya da seyahat acentesinden bilet araştırırken püf noktalarına dikkat etmek gerekiyor.

Ucuz Uçak Bileti Bulmanın 10 Püf Noktası

1. Uçuştan 1 ay önce araştırmaya başlayın

İnternetten bilet araştırması yapmaya en az 1 ay önce başlamakta yarar var. Promosyonlu uçak biletleri genellikle 21 gün önce satışa sunuluyor. Bazı durumlarda son dakika promosyonlarını yakalayıp, ucuza seyahat etmek de mümkün.

2. Tarih konusunda esnek olun

Seyahat edilecek tarih konusunda esnek olunması gerekiyor. Gidiş ve dönüş tarihinin birer gün önce ve sonrasını taramak, daha ucuza bilet bulmak için işe yarıyor. Uçuş saatlerini seçerken çok erken ya da gece yarısı gibi seçeneklere de göz atın.

3. Hafta ortası uçun

Pazartesi ve Cuma uçmak için en pahalı günlerden. Herkesin tercih ettiği bu 2 gün dışındaki günlere odaklanın. Salı, Çarşamba ve Cumartesi, uygun uçak bileti bulunabilecek günler arasında. Resmi tatiller, bayramlar, okulların açıldığı ya da kapandığı dönemler de bilet konusunda oldukça riskli.

4. Yaş avantajınızı kullanın

Birçok hava yolu şirketi öğrencilere ve 60 yaş üzerindeki konuklara indirim uyguluyor. Bu indirimleri rezervasyon yapmadan, firmaların internet sitelerinden öğrenmek mümkün. Ayrıca çocuklu seyahat eden ya da aynı soyadı taşıyan yolcular için özel indirim sunan firmalar da var.

Ucuz Uçak Bileti nasıl alınır

5. Mil programlarına katılın

Yılda 2’den fazla uçağa binenlerin hava yolu şirketlerinin mil programlarına dahil olması avantaja dönüşüyor. Bu şekilde, her uçuşta mil ya da puan biriktirir, program üyelerine sunulan bazı özel indirimlerden yararlanabilirsiniz.

6. Biletinizi periyodik olarak kontrol edin

Gitmek istediğiniz destinasyon için bilet aramasını belirli aralıklarla sık sık tekrar edin. Esnek fiyat politikası uygulayan hava yolu firmaları zaman zaman düşük kategoriden koltukları satışa sunabiliyor. Bu yüzden periyodik kontrol daha ucuz uçak bileti bulma formüllerinden biri.

7. Gidiş-dönüş bilet alın

Uçak bileti alırken her zaman tek yönün daha pahalı olduğunu unutmayın. Bu yüzden aynı hava yolu şirketinden gidiş-dönüş uçak bileti almak tasarruf yapmanızı sağlar. Özellikle yurtdışı destinasyonlarda tek yön ile gidiş dönüş uçak bileti arasında neredeyse hiç fark olmaz.

Ucuz Uçak Bileti bulmanın sırları

8. Aracı firmalardan satın alın

İnternet üzerinden en uygun uçak bileti bulma hizmeti veren internet siteleri, ucuz uçak bileti bulmak için güzel bir seçenek. Yüksek hacimli bilet satın alan bu firmalar, her zaman daha ucuzu, daha az komisyonla satmaya çalışıyor. Örneğin online Budapeşte uçak bileti alacaksanız, uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp en uygun uçak bileti fiyatları sunan turna.com gibi siteleri kullanın. Her gün milyonlarca uçak bileti fiyatını karşılaştırıp size en uygun Budapeşte uçak bileti fiyatını sunacağını göreceksiniz. Ayrıca Turna Puan kazanarak bununla uçak bileti almanız da mümkün.

9. Alternatif havalimanlarına bakın

Birçok şehirde ana havalimanı dışında, ikincil havalimanı daha uygun seçenekli uçuşlar için ideal koşulları sağlıyor. Paris’te Orly, İstanbul’da Sabiha Gökçen daha uygun bilet bulunabilecek ikinci havalimanına en iyi örneklerden. Gideceğiniz şehrin komşu şehirlerindeki havalimanlarına da göz atabilirsiniz.

10. Özel koşul ve promosyonları inceleyin

Birçok hava yolu şirketi bilet satışları için kendine özel koşullar uygulayabiliyor. 7, 14, 21 gün önce bilet alana indirim ya da yılın ilerleyen dönemi için önceden düzenlenen kampanyalar herkesten önce oldukça ucuza bilet almak için iyi bir fırsat yaratıyor.

Ucuz Uçak Bileti bulmak sanıldığı kadar zor değil. Püf noktalarına dikkat ederek farklı web siteleri, hava yolu şirketlerinin kampanyaları ya da acenteler aracılığı ile uygun bilet almak mümkün.

Uçak rötar yolcu hakları hakkında bilgi almak için tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here