Ana sayfa Gurme Gezi Rehberi Trakya Turizm Rotası : Türkiye’nin Yükselen Avrupa’sı..

Trakya Turizm Rotası : Türkiye’nin Yükselen Avrupa’sı..

761
0

Trakya Turizm Rotası : Türkiye’nin Yükselen Avrupa’sı..

Türkiye‘nin Yükselen Avrupa’sı.. Tarımdan sanayiye, tekstilden eğitime her dönem ülkemizin lokomotifi olan Trakya şimdi yeni bir atılıma hazırlanıyor. Projenin adı “Trakya Turizm Rotası“..

Bu proje bölgede bulunan Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin İl Kültür Turizm Müdürlükleri, Üniversiteleri, Belediyeleri ve Trakya Turizm İşletmecileri Derneği desteğiyle hayata geçirilecek. Trakya Bölgesinde yer alan illerin bütünleşik tanıtım stratejisinin hayata geçirilmesini amaçlanıyor.

Bölgenin barındırdığı doğal güzellikler ve doğa sporlarına yatkın coğrafi yapısı turizm potansiyelini arttırıyor. Bu potansiyelinin ortaya konularak bölge cazibesinin ortaya çıkarılması ve artırılması bu projenin asıl hedefi olacak.

trakya-turizm-rotasi-gastronomi-gurmex

Trakya‘nın inanç, tarih, doğa, gastronomi olmak üzere dört rotası da gayet zengin niteliklere sahip. Bölgenin kara, hava ve su sporlarına uygun bir çok değerli noktası var. Yelkenden tutun da, su altı sporları, sportif olta balıkçılığı, rafting, mağara turizmi, dağcılık, avcılık, yamaç paraşütü vb. doğa sporlarına uygun bir çok bölgesi tanıtılmaya hazır bekliyor.

Aynı zamanda potansiyel yatırımlar için girişimcilere yönelik mükemmel zeminler bulunuyor. Proje ile birlikte bölgede yaşayan halk kalkınırken, seyahat acenteleri ve bölge yerli yabancı turistlerin cazibe noktası haline gelecek. Gurmex ekibi olarak bu harika projeyi destekliyor, bu girişimin bir parçası olmaktan büyük gurur duyuyoruz.

Trakya Turizm Rotası; Trakya Gastronomi Rotası, Trakya Doğa Rotası, Trakya İnanç Rotası, Trakya Tarih Rotası..

Gurmex Navigasyonu şimdi ÜCRETSİZ indirin!
Gurmex'i Instagramda takip edin!

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here