Ana sayfa Ankara Ne Yenir İçilir The Gang BBQ

The Gang BBQ

257
2

The Gang BBQ yazısıyla uzun bir ara verdiğim Ankara keşiflerime kaldığım yerden devam etmek istiyorum. Değerli dostlar; bu kez sizlere gerçekten çok özel ve farklı bir mekandan bahsedeceğim. İsli etlerden harikalar yaratan farklı konsept restoranın ismi The Gang Smoked BBQ.

The Gang BBQ
The Gang BBQ Ankara

Smoked BBQ Nedir?

Smoked BBQ; isleme yöntemiyle pişirme tekniğidir, aynı zamanda pişirebileceğiniz her şeye lezzet katmanın çok eski ve keyifli bir yoludur. Günümüzde fırına odun parçaları ekleyerek etin lezzetini arttırmak, başta Amerika olmak üzere çoğu Avrupa ülkelerinde bir gelenek haline gelmiş durumdadır.

İyi is, reçinesi düşük ve tadı yüksek olan çeşitli odun parçaları (sert odunlar) ile elde edilir ve bu is, pişirme süresine doğru orantılı şekilde aromasını ete yansıtır. Yani özel bir et doğru ısı ile yavaşça pişirilirken suyunu korur, üzerine uygun odun parçalarının kattığı aroma da eklenince zenginleşir ve bambaşka bir lezzet formuna dönüşür.

The Gang Smoked BBQ

The Gang BBQ işletmecileri bu muhteşem lezzeti yurt dışı seyahatlerinde keşfetmiş ve Ankaralılara sunmak amacıyla bu nezih mekanı hizmete açmışlar. Modern, şık ve kullanışlı bir dekorasyonu olan restoranın duvarlarında çeşitli sanatçılara ait tablolar görebilirsiniz.

Hot Dog
Hot Dog

Pastrami ve Dana Kaburga

The Gang Smoked BBQ’nun imza lezzetleri Pastrami ve Dana Kaburga olarak sayılabilir. Pastrami sadece Çarşamba ve Cumartesi günleri yapılıyor. Dana brisket 7 gün özel soslarla marine edilip, 10-12 saat pişerken islenmesi sonrası ince dilimlenmiş zeytinyağlı özel ekmekleriyle birlikte servis ediliyor. Yumuşak ve sulu tadı hem damağınıza hem burnunuza hitap ediyor.

Ankara'da pastrami
Pastrami

Dana kaburga ise en uygun kaburgalar seçildikten sonra 12 saat kadar pişiyor ve isleniyor. Meşakkatli ve uzun bir pişirme sürecinden sonra etler kemikten kendiliğinden ayrılacak kıvama geldiğinde masaya servis ediliyor. Bu müthiş deneyimi yaşamak için The Gang BBQ ‘da et siparişinizi mutlaka 1 gün önceden vermeniz gerektiğini dipnot olarak belirtelim.

Pastrami Ankara

Yukarıdaki seçeneklerin yanı sıra burger çeşitleri konusunda da oldukça iddialılar. 8-10 saat yavaşça pişirilip islenen etin, brisket kısmını tiftikleyerek yaptıkları Pulled Beef Burger nefisti. 140-160 g dana kaburga ve dana döşten yapılan tamamen katkısız köfteleri, kendi tarzlarında imal ettikleri ekmeklerle buluşturuyorlar. Son olarak mutfaklarında hazırlanan el yapımı sosların ilavesi ile ortaya gerçekten tadına doyulmaz hamburgerler çıkıyor.

The Gang Burger Ankara

Patatesler annelerimizin yaptığı gibi kesiliyor, kızartılıyor, trüf yağı ve parmesan eklenip servis ediliyor. Unutmadan, The Gangte derin dondurucu veya benzeri bekletme alet edevatları bu restoranda bulunmuyor. Ürünleri taze olarak günlük temin ediyorlar.

Ankara The Gang Smoked BBQ

Alt katta sadece size ve dostlarınıza özel bir de VIP odası bulunduğunu da hatırlatmak isterim. Şahsen kendim gidip deneyerek keyif aldığım bu lezzetleri ve bu şık restoranı tüm dostlara tavsiye ediyorum. Herkese ağız tadıyla dolu mutlu günler dilerim. Uğrarsanız beni hatırlayın.

Sevgiler.

Diğer Ankara Restoranları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


The Gang Smoked BBQ İletişim

Adres: Mesnevi Sokak No: 9 Çankaya / Ankara
Telefon: 0532 263 52 54

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleVeli Dede Bozcaada
Sonraki makaleBalıkesir Mutfağı Podcast
1973 Ankara doğumludur. Yükseliş Koleji ve Bilkent Üniversitesi mezunudur. Türkiye'nin önde gelen Enerji Firmalarından Ayen Enerji’de Enerji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Ankara'nın önde gelen birçok Sivil Toplum Kuruluşunda çeşitli görevlerde bulunmuştur. Ankara Cemiyet ve İş Hayatı içerisinde oldukça aktif olan Kutlu TAMAY, sosyal ve görsel medyayı en aktif şekilde kullanmaya çalışan, gezdiği gördüğü yediği içtiği her yerden, konuştuğu her kişiden kendisine alıntılar yapan, dersler çıkartan ve bu birikimlerini de insanlarla paylaşmaktan keyif alan biridir. Uzun zamandır Ankara’da çeşitli dergi, gazete, web sitesi ve sosyal medya mecralarında mekan ve gurme yazıları yazmaktadır.

2 YORUMLAR

    • Ankara restoranlarına yönelik önerilerimiz beğenmiş olmanıza sevindik. Umarız seyahatinizde size faydalı olur. Sevgiler.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here