Ana sayfa Antalya Neden Kaş Antalya? Kaş Nasıl Bir yer?

Neden Kaş Antalya? Kaş Nasıl Bir yer?

923
0

Neden Kaş Antalya? Kaş Nasıl Bir yer?

Öncelikle Kaş‘ın tercih edilme nedeni ne olabilir? Bu sorunun cevabına ilçede neler olmadığını söyleyerek cevap vermek daha kolay.. Sesi sonuna kadar açılmış feryat figan (sözde) müzik yayını yok. Ortalarda gezen samimiyetten uzak, vıcık vıcık insanlar yok. Her şey dahil konseptli diretilmiş tatiller yok. Tanesi 50 TL’ye satılan lahmacunlarla entegre olmuş beach konseptli plajlar yok. Diğer tatil mekanlarında çoğunlukla yaşanan İstanbul trafiği benzeri araç yığınları yok. Anlamsız yüksek fiyatlarıyla insanı yaz mevsiminden soğutan gece hayatı yok..

Şimdi yoklar listesinden yapılacaklara bakalım. Çok fazla dalış alternatifiyle Türkiye’nin en önemli dalış merkezlerinden birisidir. Bunun dışında, yamaç paraşütü, trekking, kaya tırmanışı gibi aktivitelere katılmak da mümkündür.

İlçeyi merkez kabul ederek 50 km. yarıçapında bir daire çizdiğinizde Teke Yarımadasının tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

kas-antalya-tatili-5Yokuşlu ve Keyifli Sokaklar

Dar ve yokuşlu sokaklarında güzel hediyelik eşya dükkanları, küçük küçük kafe ve barları ile sabaha kadar hayatın devam ettiği hoş bir atmosferi bulunuyor.

kas-antalya-tatili-4

Kaş gece hayatı nasıldır? Kaş’ta Neler yapılabilir? Kaş’ta Nerede Ne Yenir? gibi soruların cevaplarını zamanla farklı yazılarımda yazacağım.

kas-antalya-tatili-2Deniz, Huzur, Özgürlük, kısaca hayatın kendisi…

Öncelikle Kaş iki bölümden oluşuyor. Birincisi Cumhuriyet Meydanı her kesimden insana ve ailelere hitap eden çok lüks ve fahiş fiyatlar ödemeyeceğiniz en çok eğleneceğiniz kısımdır. Atatürk heykeli merkezli bu yerin etrafı liman, barlar, restoranlar ve çay bahçeleri ile çevrilmiş durumda ve burada insanlar akşamın ferahlığında her türlü aktivitesini yapabiliyor. Şöyle ki çocuklar bu meydanda futbol bile oynayabiliyorlar 🙂

kas-antalya-tatili-6Cumhuriyet Meydanı

İkinci kısım yarım ada daha lüks ve pahalı butik otellerin bulunduğu sessiz, sakin ortamda manzaranın keyfini çıkarıp kafa dinlemek isteyenler için…

kas-antalya-tatiliKaş Aşktır

Biz Kaş hayatını tümü ile değerlendirip ele almak için merkez de bir otel tercih ettik. Otel fiyatları ortalama standart bir oda da kişi başı 60-100 TL arasında değişmektedir. Bu konuda internette tatil satışı yapan siteleri takip etmenizi ve akıllı fırsatları değerlendirmenizi öneririm. İlçe otel ve pansiyonları kahvaltı dahil şekilde hizmet veriyor. Yarım pansiyon veya her şey dahil konsept arıyorsanız çok yanlış geldiniz 🙂

kas-antalya-tatili-9Küçük Çakıl’dan Meydana giden yol

İlçede ince kum bulunan plajlar, sahiller maalesef bulunmuyor. Sadece Kaş-Kalkan arasında Kaputaş Plajı var. Deniz doğal kaynak suları ile beslendiği için soğuk ve temiz. Bana kalırsa Türkiye’nin en berrak, en mavi denizi burada bulunuyor. İnsanların kirleteceği sahil çok bulunmadığından ve kaynak suları ile sürekli takviye aldığından bu güzelliği koruyor olması muhtemel 🙂

kas-antalya-tatili-1

Bizim kaldığımız yer merkezde ve çok uzun yıllardan beri bu işi yapan aile işletmesi bir otel oldu. Günlük 75 TL verdiğimiz otelde temizlik, güler yüz, hizmet ve açık büfe kahvaltı kusursuzdu.

kas-antalya-tatili-3Manzaram şekil, önümden çekil 🙂

Şirketten arkadaşım Burak ile çıktığımız Kaş tatilinde çok eğlendik 🙂

kas-antalya-tatili-8

Otelin havuzu da mevcut ve Derya Beach, Çınarlar Beach ve Küçük çakıl plajına 50 mt. yine barlar sokağına ve meydana sadece 100 m. mesafedeydi.

kas-antalya-tatili-7Burak çok eğlendi, iyi eğlendi, pek bir güzel eğlendi 🙂

4 gün kaldığımız otele 2 kişi 600 lira ödeme yaptık.

Yazdıklarım bu kadar değil elbette.. Aşk dolu bir Kaş‘ı tek sayfaya sığdırmak olmaz 🙂 Tatil ve tur havasında adım adım diğer yazılarımda bu atmosferi size yaşatmaya devam edeceğim.

Sıradaki yazım Kaş’ta Yeme İçme 🙂

Beklemede ve sağlıcakla kalın..

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here