Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir Mitte Kadıköy Kapandı

Mitte Kadıköy Kapandı

616
0

Mitte Kadıköy, İstanbul‘un içinde ama bir o kadar da uzakta Mitte Kadıköy… Sevimli dekoru, sakin ve huzurlu ortamı ile çekti kendine bizi…

Mitte Nedir?

Mitte, Almanca’da merkez yani şehrin ortası anlamına geliyor. Lokasyon olarak Kadıköy’ün en merkezi noktalarından biri olduğu için ismini bu şekilde koymuşlar. Burası İhlas Sokak’ta eski bir marangoz atölyesinden küçük ama keyifli bir mekana döndürülmüş.

Mitte Kadıköy
Nostalji Rüzgarları estiriyor

Kahvaltı Menü

Hafta sonu kahvaltılarının tadı Mitte Kadıköy ‘de gerçekten bir başka oluyor. Mekanda çeşit çeşit kahvaltı seçenekleri mevcut. Aç kahvaltıdan susamlı kahvaltıya, az kahvaltıdan vegan kahvaltıya kadar 8 farklı kahvaltı çeşidi ile her kesimden insanı mutlu ediyor.

Üniversite arkadaşlarımla bir araya geldiğimiz mekanda biz çok keyifli bir Pazar kahvaltısı yaptık. Hem gözümüz hem de karnımız doydu.

kahvaltı Mitte Kadıköy
2 Kişilik Kahvaltı

I-II-III şeklinde devam eden kahvaltı menüleri var. Fiyatlar 2 kişilik kahvaltı için 30 TL-70 TL arasında değişiyor. Mitte Kadıköy ‘de genel olarak fiyatlar kahvaltı menüsü alırsanız makul diyebiliriz.

kahvaltı menüsü Mitte Kadıköy
2 Kişilik Kahvaltı Menüsü

Bal-kaymak, Peynir vs. gibi alacağınız ilavelerin fiyatları biraz yüksek. Kahvaltı menüleri zaten doyurucu olduğundan ihtiyaç duymazsınız diye tahmin ediyorum.

tereyağ bal Mitte Kadıköy
Tereyağ Bal ilavesi fiyatının hakkını vermiyor :/

Mitte Kadıköy Menü

Simit sandviçleri bir harika, acuka severler denemeli özellikle etobur sandviçlerini ısrarla istemelisiniz. Mitte Kadıköy ‘ün alternatif, hoş bir tarzı var. Flat White başarılı. Kahvaltı öncesi gelen nar ekşili, Taze kekikli zeytinyağı bol bol ekmek yediriyor size…

Bahçe Mitte Kadıköy
Devasa Ayısı ve Küçük Bahçesi ile çok eğlenceli

Mitte Kadıköy denildiğinde aklınıza sadece kahvaltı gelmesin! Sandviçler, salatalar, tatlılar ve bir cafe’de olmazsa olmaz enfes kahveler de var. Burada kahvenizi yavaş yavaş yudumlarken sakince kitabınızı okuyabilir ve ders çalışabilirsiniz.

Hipster Mekan

Dekorasyonu çok sempatik, görebileceğiniz en hipster mekanlardan biri bize kalırsa. Hatta dağınık bir dekorasyona sahip olan bu salaş cafede gördüğünüz her şeyi satılık aynı zamanda.

Son olarak birbirinden enteresan dekorları, taptaze kahvesi, lezzetli mi lezzetli kahvaltısı, ev yapımı enfes tatlıları cana yakın insanları, keyifli bahçesi Mitte Kadıköy ‘ü özetlemeye yetecektir.

Meyve Mitte Kadıköy
Kahvaltı Sonrası Meyve Molası

Meyveler Mitte Kadıköy

Mitte’yi gidin, görün, sevin. Her ayın ilk pazarı etkinliğini kaçırmayın.

Peki hiç mi eksik kusurlu yanı yok bu mekanın?

Var elbette hem de çok büyük bir kusur… Kredi kartı geçmiyor ve herhangi bir yerde duyurusu da yok. Sormazsanız da söylemiyorlar maalesef.

Eski dostlar Mitte Kadıköy
Eski Dostlar

Keyifli bir hafta sonu kahvaltısı için Mitte Kadıköy ‘e siz de uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İstanbul Restoranları için linke tıklayın.

Mitte Kadıköy Adres ve Telefon

Adres: Caferağa Mahallesi, İhlas Sokak No: 4/A Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0549 291 10 10

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here