Ana sayfa Kars Ne Yenir İçilir Milkbar Brothers: Kars’ta Ne İçilir?

Milkbar Brothers: Kars’ta Ne İçilir?

1007
0

Milkbar Brothers: Kars’ta Ne İçilir?

Milkbar Brothers Kars keşfi ile merhabalar. Burası Kars’ta bu yıl açılan ve merkezi Ukrayna Kiev’de olan soğuk ve sıcak sütlü içecekleri ile ön plana çıkmış güzel bir kafe. Milkbar Brothers Kafe kısa sürede hem öğrencilerin hem de Doğu Ekspresi yapanların uğrak yerlerinden biri olmayı başarmış.

Öncelikle bu kafe, franchising şubesi olduğu için dekoru Kiev tarafından belirlenmiş. Zaten tüm franchising şubelerinde de modern çizgilere sahip benzer dekor kullanılıyor. Mekan temizliği ile daha içeri girer girmez dikkat çekiyor.

Kars Milkbar Brothers Cafe

İçeriye girdiğiniz anda sizi muhteşem dekoruyla karşılayan ve oldukça geniş, ferah alana sahip olan bu kafe, arkadaşlarınızla hoşça vakit geçirebileceğiniz, oldukça nezih bir yer. Kendimizi sanki İstanbul‘da bir kafedeymiş gibi hissettiğimizi söylemeliyim.

Kars en iyi kafeler Milkbar Brothers

Hatta tabu benzeri grup oyunları bile kafede mevcut. Özellikle gençlerin rahatlıkla zaman geçirebileceği bir ortam sağlanmış. Bu kafe, her gün gittiğimiz kafeler gibi çeşitli yiyecekleri müşterilerine sunmanın yanında soğuk ve sıcak sütlü içecekleriyle adeta ün salmış!

Kars'ta nerede içilir Milkbar Brothers Kars

Kars’ta En İyi Kafe Milkbar

Milkbar deyince sizin de aklınızda alkollü içeceklerin olduğu bir kafe canlandı değil mi? Evet, merkez Kiev’de ve diğer franchising şubelerinde sizin de düşündüğünüz gibi alkol içerikli içecekler var. Fakat Türkiye‘de yani Kars’taki Milkbar’da maalesef ürünlerin hiçbirinde alkol yok.

Kışın benzer iklim özelliklerine sahip Kiev’de Milkbar müşterileri alkollü içeceklerle ısınmaya çalışırken; Kars’ın Milkbar müşterileri, çeşitli aromalara sahip sıcak sütlerle ısınmaya çalışıyorlar. İki ayrı ülkenin Sibirya soğuklarıyla başa çıkması bu açıdan farklılaşıyor. 🙂

Kars'ta nerede ne yenir Milkbar Brothers

Yazın ise karasal iklimin hakim olduğu ve sıcakların yakıp kavurduğu Kars’ta, Milkbar müşterilerinin imdadına bu sefer de envayi çeşit meyvelerle yapılan soğuk sütler yetişiyor. Mekanda her ne kadar alkol olmasa da bize göre burası Kars’ta ne içilir sorusunun en güzel cevaplarından biridir.

Kars en iyi mekanlar Milkbar Brothers

Biz de sütlü içecekleriyle ön plana çıkan Kars’taki Milkbar’da frambuaz-çikolatalı, muzlu, çilekli, ballı-zencefilli, hindistan cevizli ve aklınıza gelebilecek pek çok meyveden elde edilen içeceklerden birkaçını sizler için denedik.

Çilekli ve muzlu süt, bu meyveden vazgeçemeyenler için bir klasik olabilir. Frambuaz-çikolatalı süt, Starbucks’ın raspberry aromalı ice chocolate mochası’na benziyor. Hindistan cevizli süt ise cocostar hayranlarının favorisi olabilir.

Kars'ta ne yenir içilir Milkbar Brothers

Bizim favorimiz ise, kışın -40 derecede soğuğu gören Kars’taki insanların severek tükettiği, Kars’ın kır çiçeklerinin kokusunu taşıyan ve bal ile yapılan ballı-zencefilli sıcak süt oldu.

Servisin hızlı, çalışanların ilgili ve güler yüzlü olduğu mekanda sunumlarda oldukça başarılıydı. İstanbul ile kıyasladığımızda fiyat performansı çok iyi. Kars’a göre ortalama fiyatlara sahip mekanda çok makul fiyatlara sahip ürünlerde var.

Milkbar Brothers Kars

Sizler de Doğu Ekspresi yaparsanız veya Kars’a yolunuz düşerse menüsünü daha da zenginleştirerek güncelleyeceğini söyleyen Milkbar Brothers kafeye mutlaka uğrayın.

Uğrarsanız bizi hatırlayın ve favori içeceğinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Sevgiler.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Kars’ta ne yenir kategorisi mekanları için tıklayın.

Milkbar Brothers Kars

Adres: Ortakapı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Ozan Apt. No: 122/A Merkez / Kars
Telefon: Yok

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleViyana Gurme Turu 2018: Avusturya Viyana’da Nerede Ne Yenir?
Sonraki makaleÖzkar Süt: Kars’ta Kaşar ve Gravyer Peyniri Nereden Alınır?
İstanbul'da doğdum. Üsküdar Anadolu Lisesinden mezun oldum. Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı'nda lisans eğitimimi tamamladım. Şu an Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumlarda psikolojik danışman olarak çalışıyorum ve Yıldız Teknik Üniversitesi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimime devam ediyorum. Okumayı, gezmeyi ve keşfetmeyi çok seviyorum.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here