Ana sayfa Balıkesir Ne Yenir İçilir Ma’adra Vineyards

Ma’adra Vineyards

401
0

Ma’adra Vineyards yazısıyla okuyucularımızı selamlayalım. Balıkesir Gömeç’te yer alan bu gizli hazineyi mutlaka kaydedin!

Ma’adra Nedir?

Ma’adra… Antik Ege halklarının Madra Dağları’na layık gördüğü, bugüne dek değişmeden gelen tek addır. Yani Ana tanrıça Ma’nın kocasıdır Ma’adra… Ve Madra dağları bin yıllarca Ana tanrıça Ma’nın kocası olarak da anılmıştır.

Madra dağları, kudretli görünümü ve verimli toprakları ile eski Ege halklarınca onurlandırılmıştır. Ve ancak ana tanrıça Ma’ya layık görülmüş olmalı ki dağları da hep bu isimle anılmıştır.

İşte bu yüzden Seki Bağcılık ve Şarapçılık’ta ana tanrıça Ma ile dağlardan doğan şaraplarına aynı ismi vermiş… Ma’adra…

Ma'adra Vineyards Kuzey Ege
Ma’adra Şarapları

Nasıl Gidilir?

Ma’adra Vineyards Balıkesir Gömeç’e bağlı Kobaşlar Köyü’nde yer alıyor. Ayvalık‘tan Gömeç’e doğru giderken Kobaşlar köy yoluna girdikten sonra 15 – 20 dk şahane manzaralı bir orman yolunu geçmeniz gerekiyor. Kobaşlar Köyüne vardıktan sonra takriben 10 dk’lık toprak bir köy yolu sonunda ulaşıyorsunuz. Eğer rotamızda Cunda varsa gidişte veya dönüşte Maadra Vineyards’a mutlaka uğruyoruz.

Balıkesir Ma'adra Vineyards
Restoran ve Tadım Bölümü

Ma’adra Bağları

300 dönümlük bir araziye yayılan bağlar, “iyi tarım” uygulamalarıyla işlenerek Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Chardonnay, Bornova misketi, Pinot Noir ve Öküzgözü üzümlerinin üretimine ev sahipliği yapıyor.

“Az verim – yüksek kalite” vizyonu doğrultusunda tek kollu guyot sistemiyle terbiye edilen bağların gerekli kış budamaları ve salkım seyreltmeleri gerçekleştiriliyor ve hasada hazır hale getiriliyor.

Ma'adra Şarapları
Chardonnay 2018

Restoran Menüsü

Manzarası ve havası muazzam olan şarap evi aynı zamanda kendi üzüm bağlarının içine kurulmuş 2 başlangıç, 7 ana yemek ve 1 tatlı servis eden şık bir restoran.

Trüf yağlı Cunda tulumlu erişte Ma'adra Vineyards
Trüf Yağlı Cunda Tulumlu Erişte

Fakat yemeklerden ziyade Ma’adra şarapları ile ön plana çıkmak istedikleri için az ve öz bir menüye sahipler. Bize göre şarap eşlikçisi olarak kaliteli, lezzetli ve yeterli bir menüleri var.

Pizza Ma'adra Vineyards
Şarküterili Pizza ve Mantarlı Küflü Peynirli Pizza

Pizzaları odun fırınında pişiriyorlar. Şarküterili pizza, Lorlu pizza ve Mantarlı küflü peynirli pizza’yı denemenizi öneriyoruz. Yine Trüf yağlı Cunda tulumlu erişte’de nefisti. Peynir tabağı ve Şarküteri tabağı’da özenle seçilmiş yöresel ürünlerden oluşuyor.

Peynir Tabağı Ma'adra Vineyards
Peynir Tabağı

Yemeğe giderseniz mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Eğer yemek istemezseniz (bizim düşük sezonda tercih ettiğimiz gibi) Ma’adra şarabınızı alıp terasa geçebilir, Ege’nin en güzel manzaralarından birine karşı mitolojik şarabınızı yudumlayabilirsiniz. Yüksek sezonda gidecek iseniz mutlaka ama mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Çok sınırlı sayıda masa ve menü ile hizmet verdikleri için rezervasyonsuz gelmeniz halinde kapıdan dönme ihtimaliniz olabiliyor.

Gömeç Ma'adra Vineyards
Şömine Oturma Grubu

Ma’adra Şarapları

Kuzey Ege’nin incisi Ma’adra ‘nın tüm şarapları damakta iz bırakıyor. Fakat özellikle Chardonnay ve Pinot Noir şaraplarını denemenizi öneriyoruz. Chardonnay ve Pinot Noir hariç diğer bazı şarapları Metro Marketlerde de bulma ihtimaliniz var. Ayrıca Bağ evinde tadım yapma imkanınız da mevcut.

Ma'adra Vineyards şarap tadımı
Şarap Tadımı

Ma’adra Vineyards Video

Muhteşem bir manzaraya sahip Ma’adra Vineyards ‘da günbatımını seyretmenin keyfi ise gerçekten tarifsiz bir güzellikte… Ama gün battıktan sonra gelirken geçtiğiniz dar, virajlı ve çetin köy yolları karanlık ile birleşince yolculuğu bir hayli zorlaştırıyor. Dikkatli olmakta fayda var!

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiler.

Diğer Balıkesir Restoranları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Ma’adra Vineyards Adres ve Telefon

Adres: Kobaşlar Köyü Mevki, Madra Dağı – Gömeç / Balıkesir
Telefon: 0530 100 55 66

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleCunda Gezi Rehberi
Sonraki makaleOrman Cunda Coffee & Cocktail
Lüleburgazlı ama çokça İstanbullu. Yemek yapmayı çok seven hatta mutfağa aşık bir anne. Fırsat buldukça nefes ve keyif alacağı mekanları gezer, tozar, yazar ve çizer...

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here