Ana sayfa Çanakkale Ne Yenir İçilir İlhan Restaurant: Gelibolu’da Balık Nerede Yenir?

İlhan Restaurant: Gelibolu’da Balık Nerede Yenir?

621
0

İlhan Restaurant Çanakkale: Gelibolu’da Balık Nerede Yenir? Rakı Balık Nerede Yapılır?

İlhan Restaurant Gelibolu yazısıyla merhaba gözü tok karnı açlar. Bugün çok keyif aldığım ve tekrar tekrar gitmeyi düşündüğüm bir restoranı kaleme alacağım. Çanakkale Gelibolu’da hizmet veren, harika bir mekan olduğunu düşündüğümüz ilhan Restaurant’a uğradık bu kez.

İlhan RestaurantÇanakkale Gelibolu’nun en iyi balık restoranı

Gelibolu’nun en iyi balık restoranı

Bu restoranda her türlü deniz ürününü bulabilirsiniz. Bana kalırsa burada kötü hiç bir şey yok. Biz akşama patlıcan, çiroz, kaya koruğu, haydari, şakşuka ve humus mezeleri ile başladık. Mezeler gayet başarılıydı. Tereyağlı karides, midye dolması ve tarator sosu nefisti. Mekanın görüntüsü sizi sakın ürkütmesin, fiyatlar da gayet normal. Bence İlhan Restoran Gelibolu’nun tartışmasız en iyisi.

İlhan Restaurant GeliboluÇanakkale Gelibolu’da ahtapot ızgara nerede yenir?

Gelibolu’da balık nerede yenir?

Balıkları çok lezzetli, lüfer, sardalye, mezgit, istavrit balıkların hepsi çok taze ve tezgahtan seçiliyor. Özellikle mevsiminde geldiyseniz eğer sardalye yemeden asla ayrılmayın! Sardalye ızgara olarak servis ediliyor. Yağlı bir balık olan sardalyenin tadına doyum olmuyor. Buradan ifade etmeyi kendime bir görev biliyorum. Somon omega 3 kaynağıdır diktesine aldanmayın. Reklamlara ve satılmış uzman müsvettelerine kanmayın. Emin olun sardalye’de de somonda olduğu kadar omega 3 bulunuyor. Çocuklarınıza mevsiminde bol bol yedirin. Neyse bu kadar sosyal mesaj yeter. 🙂

İlhan Restaurant Gelibolu rakı balık mekanlarıÇanakkale Gelibolu’nun en iyi rakı balık restoranı

Gelibolu’da rakı balık nerede yapılır?

Yine ızgara ahtapot kesinlikle yenmeli. Kalamar ise bir harika. Dışı kıtır kıtır içi yumuşacık kalamar tam kararında kızartılmış, enfes bir lezzetti. Sırf kalamar tava yemek için bile İlhan Restaurant’a gelinir bakın o kadar da iddialıyım!

Gelibolu’nun deniz manzarası en şahane restoranı burası. Aynı zamanda mutfağı en iyi ve en güzel mekanda burası. Zaten Gelibolu’nun yerlilerine sorduğunuzda muhtemel olarak size tarif edilecek, en bilindik rakı balık adresi de yine burası. Eğer akşam saatlerinde gelecekseniz rezervasyon şart, hatırlatmakta fayda var.

İlhan Restaurant Gelibolu balık nerede yenirÇanakkale Gelibolu’nun en güzel rakı balık mekanları

3 tarafı deniz ile çevrili mekan ismini sahibi İlhan beyden alıyor. Denize sıfır konumu ve ortadan geçen bir kanalın kıyısında yer alması sebebiyle bize çok farklı geldi. Bu arada restoranı belki hatırlayanlar olacaktır. İlhan Restoran aynı zamanda Cem Yılmaz’ın Hokkabaz filmine de ev sahipliği yapmış.

İlhan Restaurant Gelibolu rakı balık nerede yapılırMezeler

Eğer Gelibolu’da bir akşam daha geçirirsem yine İlhan Restorana gideceğim. Her şey son derece lezizdi. Ayrıca personelin ilgi ve alakası üst düzeyde. Restoran hıncahınç bile dolu olsa sizinle aynı kalite ve sıcaklıkta ilgileniyorlar. Hizmetin aksadığına şahit olmanız çok düşük bir ihtimal.

Yemeğin sonunda meyve tabağı, ayva tatlısı veya peynir tatlısı tavsiye edebilirim.

İlhan Restaurant Gelibolu yeme içme mekanlarıMeyve Tabağı

Yaz akşamları giderseniz, fasıl grubunun müziği, deniz kokusu ve rüzgar ortamı daha da keyifli hale getiriyor.

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.

Diğer Çanakkale Lezzet Durakları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


İlhan Restaurant

Adres: Camiikebir Mahallesi, Balıkhane Sokak No: 2 Gelibolu / Çanakkale
Telefon: 0286 5661124

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here